Czy o auto terenowe trzeba dbać?

2

Utarło się przekonanie, że auta terenowe to niezawodne maszyny, które poradzą sobie w każdych warunkach i nie wymagają specjalnych zabiegów oraz serwisowania – bo cóż może się zepsuć w aucie terenowym? A jednak. Ponieważ poruszamy się nimi po specyficznym terenie, to są bardziej narażone na uszkodzenia od zwykłych aut. Jak temu zaradzić?

Samochody terenowe są coraz bardziej popularne. Wybierają je nie tylko prywatni właściciele, którzy uwielbiają poruszać się po off-roadzie, ale również wiele firm i instytucji. Polacy coraz częściej decydują się na zakup aut idealnie dopasowanych do wymagających terenów. Dlaczego? – Na początku warto dodać, że nie tylko typowe terenówki są poszukiwane na rynku, ale również SUV-y segmentu Crossover, a wśród nich chyba najlepiej sprzedające się auto tego rodzaju – Dacia Duster. Czynnikiem decydującym jest korzystny stosunek ceny do jakości auta. Za pieniądze, które można wydać na klasyczne auto otrzymuje się samochód o dobrych możliwościach terenowych, duży, wygodny, uniwersalny i z możliwością idealnego dopasowania do potrzeb każdego kierowcy. Nic dziwnego, że ludzie decydują się na terenówki lub SUV-y. – mówi specjalista z firmy overlimit.com, która zajmuje się wprowadzaniem modyfikacji do aut terenowych

Auto terenowe – dla kogo to rozwiązanie?

Samochody terenowe to nie tylko auta wybierane przez grono zapaleńców, którzy biorą udział w różnego typu rajdach. Coraz częściej decydują się na nie firmy, instytucje czy rodziny z dziećmi. – Dla wielu podmiotów gospodarczych czy też służb ratunkowych lub mundurowych posiadanie auta, które pokona wiele przeszkód w terenie to najczęściej podstawa funkcjonowania. Wyobraźmy sobie chociażby firmy budowlane prowadzące działalność w naprawdę trudnym terenie, dla których sprawne auto o doskonałych parametrach terenowych jest jedyną szansą, by tam dojechać. – dodaje ekspert z overlimit.com.

Jakie auto terenowe wybrać?

To pytanie zadaje sobie każdy, kto stanął przed dylematem zakupu takiego auta. Oczywiście zawsze czynnikami decydującymi jest budżet oraz realne potrzeby. Specjaliści podkreślają bowiem, że auto idealnie dopasowane do potrzeb kierowcy to prawdziwy skarb. Nic zatem dziwnego, że tak popularne stają się firmy oferujące pakiety modyfikacji aut terenowych. – Modyfikacje spełniają dwie funkcje. Po pierwsze poprawiają możliwości terenowe auta i mówiąc prościej sprawiają, że auto może więcej i szybciej – np. brodzić w wodzie. Po drugie: wszelkie zmiany mają na celu idealne dopasowanie samochodu do wymagań jego właściciela, a że te bywają różne, to w naszej ofercie można znaleźć aż 3 pakiety modyfikacji. W podstawowym znajduje się zwiększenie prześwitu, elementy przywracające geometrię oraz montaż profesjonalnych opon terenowych. W pakiecie najbardziej rozbudowanym, poza tymi rzeczami, znajduje się wiele więcej rozwiązań – jak chociażby montaż wyciągarki o dużej mocy, wiele osłon, zabezpieczenie układu napędowego przed wodą, wyprowadzony dolot powietrza do silnika itp. – dodaje ekspert z overlimit.com.

Auta terenowe to maszyny dla osób z jasno określonymi wymaganiami. Zatem poza częstymi przeglądami i regularnym usuwaniem, usterek warto również pomyśleć o modyfikacjach, które nie tylko poprawią komfort jazdy, ale przede wszystkim umożliwią poruszanie się po naprawdę trudnym terenie.

Źródło: fot. Mototarget, Dacia

 

2 KOMENTARZE

  1. Mam suva i nie zamienilbym go na nic innego. Dodatkowo na amjoil.pl mozna znalesc najwyzszej jakosci oleje silnikowe w dobrej cenie wiec komfort i bezpieczestwo jazdy w ogole jest na mega wysokim poziomie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ