W Komendzie Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej 16 grudnia był wyjątkowym dniem. W imieniu mieszkańców Sochaczewa władze miasta i powiatu  przekazały kluczyki strażakom i policjantom do zakupionych na ich potrzeby dwóch nowych radiowozów.
To prawdziwy prezent dla nas na gwiazdkę, który nas niezmiernie cieszy. Jest dowodem na to, że doceniana jest nasza praca w służbie mieszkańców Sochaczewa. Samochód bardzo się nam przyda w pracy operacyjnej – podziękował starszy brygadier Piotr Piątkowski, komendant powiatowy PSP w Sochaczewie.
Za radiowóz dla policji, już kolejny w tym roku, jaki komenda powiatowa otrzymała, dziękował władzom miasta i powiatu młodszy inspektor Michał Safjański, komendant powiatowy policji w Sochaczewie.
Dla nas jest ważne docenienie naszej pracy i tego, że społeczność uznaje za słuszne to, że potrzebne są nam narzędzia do pracy. Samochód bardzo przyda nam się w czasie służby patrolowej. Każdy samochód u nas ciężko pracuje – zaznaczył komendant policji.

1

Kluczyki do samochodów ich załogom wręczyła Jolanta Gonta – starosta powiatu sochaczewskiego wraz z Tadeuszem Głuchowskim – wicestarostą, Piotrem Osieckim – burmistrzem Sochaczewa oraz Sylwestrem Kaczmarkiem przewodniczącym Rady Miasta.
Samorządowcy życzyli, aby nowe radiowozy sprawdziły się w pracy i dobrze służyły.
To naprawdę świetny prezent gwiazdkowy. Co prawda wóz ten nie uczestniczy bezpośrednio w akcjach gaśniczych, ale pełni funkcje operacyjne. Jest przydatny dla dowozu drobnego sprzętu w czasie akcji ratowniczej oraz przejazdów służbowych naszych szefów – dodał Tomasz Stasiak, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie.Samochody zostały poświęcone przez proboszcza Piotra Żądło z parafii p.w. św. Wawrzyńca, który pełni również funkcję kapelana policjantów. Po czym dalsza część uroczystości odbyła się w siedzibie komendy. Została ona połączona z wigilijnym opłatkiem oraz wręczeniem podziękowań.

img_7129

Wśród osób szczególnie wyróżnionych znalazł się strażak Sylwester Jaczyński, któremu został wręczony list gratulacyjny od Komendanta Głównego za zaangażowanie i udzielenie profesjonalnej pierwszej pomocy przedmedycznej ofiarom wypadku samochodowego na terenie powiatu opatowskiego. Wydarzenie miało miejsce latem tego roku. Wyróżniony jechał wtedy na urlop.
Komendant Piątkowski w ramach podziękowania przekazał władzom miasta pamiątkową miniaturę starego wozu strażackiego.
BN 
fot. Bogumiła Nowak

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ