Trzech złodziei zatrzymali stołeczni policjanci na autostradzie A2 w pobliżu Warszawy. Przestępcy wracali skradzionym w Niemczech samochodem. Wcześniej uciekali przed niemiecką policją innym autem skradzionym na terenie naszych sąsiadów.

Policjanci wydziału do walki z przestępczością samochodową KSP zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem dwóch pojazdów na terenie Niemiec. Mazda CX5 oraz CX3 zostały odzyskane. Zatrzymanym zostały przedstawione zarzuty, za które mogą spędzić w więzieniu nawet 10 lat. Wszyscy zostali objęci policyjnym dozorem.

Policyjne ustalenia i rozeznanie w środowisku złodziei samochodowych pozwoliły funkcjonariuszom stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodową dotrzeć do informacji, dzięki którym zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem dwóch samochodów.

Według posiadanych przez policjantów informacji, poruszający się wypożyczoną toyotą mężczyźni, w ubiegłym tygodniu udali się w kierunku naszej zachodniej granicy. Następnie po jej przekroczeniu skierowali się do Erfurtu. Tam skradli mazdę CX5 o wartości 130 tysięcy złotych. W trakcie drogi powrotnej skradziony samochód próbowali zatrzymać do kontroli policjanci z Niemiec. Niestety bezskutecznie. Podejrzani zaczęli uciekać, po kilkunastu kilometrach zjechali z autostrady i porzucili pojazd.

Prowadzący działania w ramach obserwacji transsgranicznych policjanci ze stołecznej samochodówki zabezpieczyli porzucony pojazd i przekazali niemieckim funkcjonariuszom, po czym udali się za podejrzanymi, którzy tym razem skierowali się na drogę w kierunku Berlina. Tam doszło do kradzieży kolejnej mazdy, CX3 o wartości 110 tysięcy złotych.

Tym razem mężczyznom udało się przekroczyć granicę i dojechać w okolice Warszawy. Na autostradzie A2 w rejonie węzła Opacz do działania wkroczyli policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową KSP. Podróżujący skradzioną mazdą CX3 mężczyźni zostali zatrzymani. Jak się okazało, to mieszkańcy powiatu wołomińskiego, wcześniej notowani już za podobne przestępstwa.

Policjanci zabezpieczyli skradziony w Berlinie samochód, który wkrótce wróci do właściciela.

Zatrzymani mężczyźni w wieku 24, 34 i 36 lat usłyszeli po dwa zarzuty kradzieży  z włamaniem, do których się przyznali. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wszyscy decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem.

Kluczowa dla sprawy okazała się rola oficera łącznikowego, który odpowiadał za współpracę z niemiecką policją.

KSP

Zobacz również: