Na trzy miesiące do aresztu trafił 41-letni mężczyzna zatrzymany przez policjantów z zespołu ds. nieletnich i patologii legionowskiej komendy. Podejrzanemu przedstawiono zarzut usiłowania doprowadzenia małoletniej do innej czynności seksualnej. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na placu zabaw w Legionowie. Jedna z bawiących się tam dziewczynek została zaczepiona przez mężczyznę, który usiłował doprowadzić małoletnią do innej czynności seksualnej. Wystraszona dziewczynka wraz z koleżanką uciekły z miejsca zabaw. Rezolutne nastolatki, nie zwlekając, o całym zdarzeniu telefonicznie powiadomiły Policję.

Legionowski dyżurny natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce skierował policjantów z zespołu ds. nieletnich i patologii. Mundurowi ustalili okoliczności zdarzenia oraz rysopis mężczyzny i od razu zaczęli przeszukiwać okolice placu zabaw. Już po kilku minutach funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego 41-latka.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. W momencie zatrzymania w organizmie miał ponad trzy promile alkoholu Śledczy przystąpili do gromadzenia materiału dowodowego w tej sprawie. Przyjęto zawiadomienie o przestępstwie, przesłuchano świadków, ustalono również, że zatrzymany 41-latek nie jest mieszkańcem powiatu legionowskiego oraz nie posiada stałego miejsca zamieszkania.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego prokurator przedstawił 41-latkowi zarzut usiłowania doprowadzenia małoletniej poniżej 15 roku życia do wykonania innej czynności seksualnej i zawnioskował do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd Rejonowy w Legionowie po rozpoznaniu sprawy aresztował 41-latka na trzy miesiące.

Podejrzanemu grozi teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

KSP

Zobacz również: