Dwóch 15-latków skazanych za gwałt i zabójstwo 14-latki

1

Zapadł wyrok w głośnej sprawie gwałtu i morderstwa 14-letniej Any Kriegel wiosną ubiegłego roku. O dokonanie brutalnej zbrodni oskarżeni zostali 15-letni chłopacy. Sąd nie miał dla nich litości, wymierzając za to wstrząsające morderstwo bardzo wysoką karę.

Nagie ciało 14-letniej Any Kriegel z Dublina zostało znalezione w maju 2018 roku na opuszczonej farmie w pobliżu miasta. Makabrycznego odkrycia dokonano niedługo po zgłoszeniu zaginięcia dziewczyny przez jej rodziców.

Sekcja zwłok wykazała u dziewczyny liczne obrażenia głowy oraz szyi. Patolog sądowy stwierdził także, że przed śmiercią Ana została także napadnięta na tle seksualnym.

ZOBACZ!  Jak długo koronawirus utrzymuje się na banknotach? Dzięki temu badaniu poznaliśmy odpowiedź

Zarzuty w sprawie brutalnego morderstwa usłyszało dwóch 15-letnich chłopaków. Dodatkowo jeden z nich  usłyszał zarzut napaści seksualnej, ponieważ na miejscu zbrodni zabezpieczono ślady jego DNA.

We wtorek 5 listopada w sądzie w Dublinie zapadł wyrok w tej sprawie. Sędzia nie miał litości dla młodocianych morderców i pierwszego z nich skazał na karę dożywotniego więzienia z możliwością ubiegania się o warunkowe zwolnienie po 12 latach, natomiast drugiego z nastolatków skazał na karę 15 lat więzienia z możliwością ubiegania się o wcześniejsze zwolnienie po 8 latach.

ZOBACZ!  Donald Trump przegrał coś więcej niż wybory? Liczby nie kłamią, szybko poszybowały w dół

– Odebraliście Anie życie i robiąc to, w potworny sposób znęcając się nad nią psychicznie i seksualnie. Obydwaj będziecie musieli znosić winę i wstyd za ten czyn do końca waszego życia, tak samo jak rodzina Any będzie nosić w swoich sercach żałobę już zawsze – argumentował sędzia Paul McDermott.

Skazani 15-latkowie do momentu ukończenia 18. roku życia będą przebywać w poprawczaku. Ze względu na swój młody wiek mają zagwarantowaną anonimowość do końca życia. To najmłodsi nastolatkowie w historii Irlandii skazani za morderstwo.

ZOBACZ!  Przemiana tej pielęgniarki wstrząsnęła Internetem. Tak wygląda walka z COVID-19 na pierwszym froncie

Podczas pierwszego dnia procesu, który rozpoczął się w zeszłym roku, mama Any Kriegel powiedziała, że jej córka na kilka miesięcy przed śmiercią doświadczyła w szkole potwornego nękania i prześladowania ze strony rówieśników. 14-latka miała być m.in. hejtowana w mediach społecznościowych.

Źródło: Daily Mail/Mirror, fakt.pl

1 KOMENTARZ

  1. Skąd ja to znam…w Polsce niedawno też działy się tak samo straszne rzeczy. Może to wstyd, ale w mojej szkole, którą kończyłem 21 lat temu, 10 lat temu takiego jednego mądrego chłopca, syna sąsiadów, też gnębili, męczyli. Mądry chłopiec jednak poszedł najpierw z płaczem, roztrzęsiony do mnie, jako do starszego kolegi, znacznie starszego, bo o 13 lat, a ja mu powiedziałem, z resztą byłem dość mocno wystraszony, bo chłopak był w takim stanie, że bałem się, czy mi za chwilę nie popełni samobójstwa, żeby nie dal się zastraszyć, tylko powiedział wpierw rodzicom, potem wychowawcy, no i może panu dzielnicowemu. Tak też zrobił. Ci dranie zostali zamknięci w poprawczaku a chłopiec wyrósł na jednego z najbardziej mądrych ludzi na osiedlu. Ostatnio kandydował na posła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ