Dwóch 15-latków skazanych za gwałt i zabójstwo 14-latki

3

Zapadł wyrok w głośnej sprawie gwałtu i morderstwa 14-letniej Any Kriegel wiosną ubiegłego roku. O dokonanie brutalnej zbrodni oskarżeni zostali 15-letni chłopacy. Sąd nie miał dla nich litości, wymierzając za to wstrząsające morderstwo bardzo wysoką karę.

Nagie ciało 14-letniej Any Kriegel z Dublina zostało znalezione w maju 2018 roku na opuszczonej farmie w pobliżu miasta. Makabrycznego odkrycia dokonano niedługo po zgłoszeniu zaginięcia dziewczyny przez jej rodziców.

Sekcja zwłok wykazała u dziewczyny liczne obrażenia głowy oraz szyi. Patolog sądowy stwierdził także, że przed śmiercią Ana została także napadnięta na tle seksualnym.

Zarzuty w sprawie brutalnego morderstwa usłyszało dwóch 15-letnich chłopaków. Dodatkowo jeden z nich  usłyszał zarzut napaści seksualnej, ponieważ na miejscu zbrodni zabezpieczono ślady jego DNA.

We wtorek 5 listopada w sądzie w Dublinie zapadł wyrok w tej sprawie. Sędzia nie miał litości dla młodocianych morderców i pierwszego z nich skazał na karę dożywotniego więzienia z możliwością ubiegania się o warunkowe zwolnienie po 12 latach, natomiast drugiego z nastolatków skazał na karę 15 lat więzienia z możliwością ubiegania się o wcześniejsze zwolnienie po 8 latach.

– Odebraliście Anie życie i robiąc to, w potworny sposób znęcając się nad nią psychicznie i seksualnie. Obydwaj będziecie musieli znosić winę i wstyd za ten czyn do końca waszego życia, tak samo jak rodzina Any będzie nosić w swoich sercach żałobę już zawsze – argumentował sędzia Paul McDermott.

Skazani 15-latkowie do momentu ukończenia 18. roku życia będą przebywać w poprawczaku. Ze względu na swój młody wiek mają zagwarantowaną anonimowość do końca życia. To najmłodsi nastolatkowie w historii Irlandii skazani za morderstwo.

Podczas pierwszego dnia procesu, który rozpoczął się w zeszłym roku, mama Any Kriegel powiedziała, że jej córka na kilka miesięcy przed śmiercią doświadczyła w szkole potwornego nękania i prześladowania ze strony rówieśników. 14-latka miała być m.in. hejtowana w mediach społecznościowych.

Źródło: Daily Mail/Mirror, fakt.pl

3 KOMENTARZE

  1. Skąd ja to znam…w Polsce niedawno też działy się tak samo straszne rzeczy. Może to wstyd, ale w mojej szkole, którą kończyłem 21 lat temu, 10 lat temu takiego jednego mądrego chłopca, syna sąsiadów, też gnębili, męczyli. Mądry chłopiec jednak poszedł najpierw z płaczem, roztrzęsiony do mnie, jako do starszego kolegi, znacznie starszego, bo o 13 lat, a ja mu powiedziałem, z resztą byłem dość mocno wystraszony, bo chłopak był w takim stanie, że bałem się, czy mi za chwilę nie popełni samobójstwa, żeby nie dal się zastraszyć, tylko powiedział wpierw rodzicom, potem wychowawcy, no i może panu dzielnicowemu. Tak też zrobił. Ci dranie zostali zamknięci w poprawczaku a chłopiec wyrósł na jednego z najbardziej mądrych ludzi na osiedlu. Ostatnio kandydował na posła.

  2. Купил для подъездного домофона устройство УКП-66 заменил старую трубку, а „в ответ ни чего”. Там, где купил говорят должно работать и всё, кто сталкивался с такой проблемой и решил отзовитесь

ZOSTAW ODPOWIEDŹ