Lech Wałęsa najeżdża na Polskę w zagranicznej prasie. Trzymajcie się krzeseł…

3
Lech Wałęsa ostro o Polsce

Były Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyzwyczaił do mocnych słów. Lech Wałęsa jest znanym i trzeba to przyznać otwarcie, dość zagorzałym przeciwnikiem rządu Prawa i Sprawiedliwości. Dlatego też, korzystając z każdej sposobności wbija szpilkę w partię, dowodzoną przez Jarosława Kaczyńskiego. Tym razem zrobił to w wywiadzie dla austriackiego Der Standard. To, co powiedział, według niektórych woła o pomstę do nieba.

Lech Wałęsa o sytuacji w Polsce na łamach zagranicznej prasy

Były Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, a także najsłynniejszy z liderów Solidarności udzielił wywiadu austriackiemu Der Standard. Lech Wałęsa został zapytany o sytuację na Białorusi, czy to, co aktualnie dzieje się na forum Unii Europejskiej. Najwięcej uwagi poświęcił jednak fragmentowi pytań o Polskę, gdzie skrytykował to, co obecnie dzieje się w kraju nad Wisłą. Nie zabrakło mocnych słów. Warto zadać sobie pytanie, czy Wałęsa jednak nie przesadził? Bądź, co bądź, zdaniem wielu Internautów, powinien stać za swoim krajem, a nie najeżdżać na niego i to na łamach zagranicznej prasy.

Lech Wałęsa mocno skrytykował swój kraj. Na łamach austriackiej prasy powiedział otwarcie, że w Polsce łamana jest demokracja i praworządność. 

Zaskakujące są też jego słowa odnośnie Unii Europejskiej. Lech Wałęsa twierdzi, że wspólnota może zostać zniszczona przez… Wielką Brytanię, Polskę i Węgry. Zdaniem byłego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, to Niemcy powinny wziąć sprawy w swoje ręce. „Byłoby dobrze, gdyby Niemcy, Francuzi i Włosi albo zreformowali Unię od wewnątrz, albo, po uprzednim zniszczeniu jej przez Wielka Brytanię, Polskę, Węgry i resztę, założyli ją ponownie” – szokuje Lech Wałęsa.

Najbardziej znany w świecie lider Solidarności wypowiedział się też na temat wydarzeń, które rozgrywają się aktualnie na Białorusi. Wiele ludzi wciąż nie może pogodzić się z prezydenturą Aleksandra Łukaszenki. Lech Wałęsa przyznał, że sytuacja jest skomplikowana i aby ją ocenić, trzeba być na miejscu, przyglądnąć się bliżej. Na sam koniec odradził, aby Unia Europejska, czy Polska angażowała się w sprawy Mińska. „Putin do tego nie dopuści” – przyznał Wałęsa.

źródło: derstandard.at, Do Rzeczy

Zobacz także:

3 KOMENTARZE

 1. a gdzie ta krytyka ?
  ja widze, ze sa obawy
  a to, ze w Polsce jest lamana demokracja i praworzadnosc i mamy w sumie partyjny zamordyzm
  to kazde male dziecko chyba widzi
  Ty tego nie widzisz? nie dostrzegles jak bardzo ostatnie wybory byly lipa i to wcale akurat nie dlatego, ze Duda wygral, ale ze wskutek partyjnych gierek nie doszlo do dysputy publicznej
  PiS chce rzadzic, ale jak moze – nie chce brac odpowiedzialnosci za rzadzenie

 2. od kiedy to „naukowiec” po zawodówce, były pracownik PGRu gdzieś tam.na zabitej dechami wsi, chwalący się przed kamerami, że nie przeczytał w życiu ani jednej książki- no ale ugryzł się w język i wyrzucił z siebie, że jedną jednak przeczytał. Powiedział nawet tytuł, co doskonale zapamiętałem – „PSYCHOLOGIA TŁUMU”.
  Czy ktoś ma jakieś wątpliwości, dlaczego akurat TĄ książkę agent „bolek” musiał sobie przeczytać??? TO oczywista oczywistość, że dostał prikaz od prowadzącego na smyczy agenta. A dziś toto expertem od wszystkiego, i od zabierania głosu w zagranicznych mediach?! PORUTA! A kysz!!!

 3. no tak, Adam – z taka demagogia trudno polemizowac
  rozumiem, ze masz pretensje, ze austriacka gazeta robi wywiady z Lechem Walesa, a powinni pewnie robic z Ziemkiewiczem ? Jakim ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ