Niedoinformowany kredytobiorca traci. Zobacz, ile możesz zyskać na wcześniejszej spłacie kredytu

0
Udało ci się spłacić wcześniej kredyt? Świetnie! Pamiętaj, że bank może ci zwrócić więcej niż tylko pobrane z góry odsetki czy też składkę ubezpieczeniową. Nie daj się oszukać i sprawdź, co ci się należy.
Kredyt konsumencki to jedna z najczęściej wybieranych przez nas form finansowania zakupu takich produktów jak pralka czy lodówka. Zobowiązanie często udaje nam się spłacić przed terminem, co pozwala zaoszczędzić trochę pieniędzy.
W tej sytuacji bank, z mocy prawa, jest zobowiązany do zwrotu kredytobiorcy pobranych z góry odsetek i składek ubezpieczeniowych. Jednak to nie wszystko, co możemy uzyskać. „Według Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Rzecznika Finansowego bank powinien proporcjonalnie zwrócić kredytobiorcy inne opłaty, takie jak np. prowizje” – mówi serwisowi infoWire.pl Michał Krajkowski, główny analityk firmy Notus Doradcy Finansowi. Oczywiście powyższe stanowisko, korzystne dla konsumentów, jest dosyć kontrowersyjne.
Pamiętajmy również, że wbrew pozorom wysokość niektórych zwracanych opłat, np. składki ubezpieczeniowej, nie musi być proporcjonalna do okresu spłaty, choć od niego zależy.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ