Czy będzie przełom w głośnej sprawie? Czy w 6 lat od zniknięcia Iwony Wieczorek można jeszcze dotrzeć do nowych faktów i wyjaśnić tę tajemniczą sprawę?

– Jestem pewien, że tak właśnie wkrótce się stanie. twierdzi Janusz Szostak, prezes Fundacji Na Tropie – Ta zagadka nie jest tak bardzo skomplikowana, jak może się pozornie wydawać. Materiał zebrany w czasie naszego śledztwa może pomóc w odnalezieniu ciała dziewczyny oraz ujęciu jej morderców. Może to nastąpić w ciągu najbliższych tygodni, a nawet dni.

ja

Gdy o tym rozmawiamy w Gdańsku trwają poszukiwania ciała Iwony Wieczorek, w miejscach wskazanych policji przez Szostaka.

Dzisiaj (5 lipca) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku składał on również zeznania na temat śledztwa dziennikarskiego oraz działań fundacji Na Tropie, związanych z zaginięciem Iwony Wieczorek.

– Jestem pewien, że nasze informacje pomogą w odnalezieniu ciała Iwony Wieczorek oraz zatrzymaniu sprawców jej morderstwa. – twierdzi Janusz Szostak, który jest przekonany, że gdańszczanka została zamordowana w dniu zaginięcia, 17 lipca 2010 roku. – To nie był przypadek. Iwona poszła na pewną śmierć, jej oprawcy, których znała,  zaplanowali zbrodnię. Więcej nie mogę w tej chwili ujawnić. Według moich informacji osoby biorące udział w morderstwie Iwony już kilka razy –  przy okazji innych spraw – były w kręgu zainteresowań  policji.  

my

Pod koniec kwietnia ekipa fundacji Na Tropie prowadziła przez kilka dni poszukiwania ciała Iwony na terenie Parku Reagana w Gdańsku: – Przeszukaliśmy cały ten gigantyczny teren metr po metrze. W tym także miejsca, gdzie wcześniej nie prowadzono poszukiwań. Nie były to jednak poszukiwania w ciemno. Szukaliśmy charakterystycznej studzienki, w której  – według uzyskanych przez nas informacji – miałoby się znajdować ciało Iwony Wieczorek. Podczas dwudniowych poszukiwań w Parku Reagana nie znaleźliśmy jednak takiej studzienki, która odpowiadałaby naszemu opisowi. – wyjaśnia Szostak  – Pod koniec poszukiwań trafiliśmy w miejsce oddalone o kilka kilometrów od parku. Tu według nas zakończyła się ziemska podróż Iwony Wieczorek.

Ekipa fundacji Na Tropie wróciła do Gdańska pod koniec czerwca, i jak mówi Szostak wówczas nabrali przekonania, że ciało nastolatki znajduje się w wytypowanym przez nich miejscu.

2

 –  Oczywiście  w tej chwili nie mamy jeszcze stuprocentowej pewności, że nasze przypuszczenia się potwierdzą. Weryfikacja ich to rola policji, której przekazaliśmy efekty naszego śledztwa. Wskazaliśmy też miejsce, gdzie może być ukryte ciało dziewczyny.

Jestem przekonany, że jesteśmy o krok od znalezienia szczątków Iwony Wieczorek, a także jej zabójców. – twierdzi szef fundacji Na Tropie.

Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w magazynie Reporter, który ukaże się 6 lipca. Natomiast nowe informacje w tej sprawie i relacja z Gdańska, z poszukiwań Iwony Wieczorek już niebawem na newsbook.pl oraz TUTAJ – na naszym facebook’owym profilu.

Michał Jasman

Zobacz również: