Otwoccy kryminalni przy udziale funkcjonariuszy z wydziału realizacji komendy stołecznej policji zatrzymali 34-latka i 29-latkę podejrzewanych o czerpanie korzyści majątkowych z uprawianej przez inne osoby prostytucji. Małżeństwo najbliższe trzy miesiące spędzi w warszawskich aresztach. Przestępstwo sutenerstwa zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

2

 Funkcjonariusze z otwockiej dochodzeniówki pod nadzorem prokuratury w Otwocku od kilku miesięcy prowadzili śledztwo w tej sprawie. Skrupulatnie gromadzili materiał dowodowy, pozwalający na zatrzymanie i przedstawienie małżeństwu z Warszawy zarzutów za sutenerstwo.
Otwoccy kryminalni w wyniku doskonale prowadzonej pracy operacyjnej ustalili, że prawdopodobnie od około roku 34-latek i jego 29-letnia żona utrzymywali się m.in. z pieniędzy za uprawianą przez inne kobiety prostytucję. Przypuszczalnie „zatrudniali” kobiety w nielegalnie działających agencjach towarzyskich na terenie Warszawy.
Mundurowi przy udziale policjantów z wydziału realizacji komendy stołecznej policji, zatrzymali 34-latka i 29-latkę w jednym z mieszkań na terenie stolicy. W miejscu zamieszkania zabezpieczono ponad 34 tysiące złotych. Oboje usłyszeli już zarzuty czerpania korzyści majątkowej z uprawiania prostytucji przez inne osoby, czyniąc sobie z popełnienia przestępstwa stałe źródło dochodu.
Sąd zastosował wobec 34-latka i 29-latki środki zapobiegawcze w postaci tymczasowych aresztów na okres trzech miesięcy. Sprawa prawdopodobnie będzie miała swój finał w sądzie. Przestępstwo sutenerstwa zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.
sd/i