Trwa śledztwo w sprawie gwałtu na nieletniej, do którego miało dojść w trakcie odbywających się w ubiegłym tygodniu dożynek gminy Lubartów. Podejrzany mężczyzna trafił już do aresztu.

Policjanci wraz z prokuraturą prowadzą czynności w sprawie zdarzenia, do jakiego miało dojść w czwartek 15 sierpnia w trakcie dożynek gminy Lubartów. Tradycyjne Święto Plonów odbywało się na boisku Ludowego Klubu Sportowego w Skrobowie. Policjanci zostali powiadomieni o zgwałceniu jednej z uczestniczek. Jak nas poinformowano, ofiarą ma być 13- letnia dziewczyna.

Natychmiast ruszyło śledztwo. Po przesłuchaniu pokrzywdzonej ustalono cały przebieg zdarzenia. Zatrzymany został też mężczyzna podejrzany o dokonanie tego czynu. Jest nim 20-latek zamieszkały w gminie Kamionka. Śledczy przedstawili mu zarzut z art. 197 kodeksu karnego dotyczący dokonania gwałtu.

W sobotę mężczyzna został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Lubartowie wraz z wnioskiem śledczych o zastosowanie środka zapobiegawczego. Sąd przychylił się do niego i tymczasowo aresztował 20-latka na okres trzech miesięcy. W poniedziałek policjanci przetransportowali go do Aresztu Śledczego w Lublinie.

źródło: lublin112

Zobacz również: