(c)LOBKE PEERS
ABECADŁO – (sen o abecadle) – zapowiada rychły sukces artystyczny.
ABORCJA – (dla kobiety) – to zapowiedź, że realizacja rozpoczętych działań może zakończyć się utratą honoru i upokorzeniem, (dla lekarzy) – to oznaka problemów w działalności zawodowej.
ADMINISTRACJA- (praca) – w administracji oznacza życie w nędzy i ubóstwie.
ADMIRAŁ – taki sen to znak, że nie ominie Cię szczęście w miłości i powodzenie w pracy, także symbol zawarcia nowych znajomości.
ADOPCJA – (sen o adoptowaniu dziecka) – przepowiada wzbogacenie się, (dla mężczyzny) – to także awans, (dla panny i rozwódki) – zapowiedź bliskiego ślubu.
ADORATOR – (sen o adoracji) – oznacza wspaniałą przyszłość i same radości, ( zakochanym) – taki sen wróży szczęśliwą miłość.
ADRES – ( czytanie adresu) – oznacza kłopoty w interesach i poważne straty, ( natomiast adresowanie listu) – to pomyślne nowiny.
ADWOKAT- (wizyta u adwokata) – oznacza poważny awans, (dla młodej kobiety) – to znak, że stanie się obiektem plotek, ( rozmowa z adwokatem) – to zapowiedź dużych pieniędzy, ( widzieć adwokata w sądzie) – to ostrzeżenie przed wrogami.
AGREST – (zbierać agrest) – oznacza polepszenie się interesu i nadzieję lepszej przyszłości, (jeść agrest) – przyjemności, które mogą zaszkodzić, (widzieć) – uniknięcie przykrej roboty.
AFISZE – (roznosić je) – -sen ten oznacza zniewagę, (czytać) – jest wróżbą ciężkiej pracy bez zysku.
AFRYKA – ( być w niej) – oznacza to chorobę, bądź żałobę w rodzinie, ( podróżować po niej) – przestroga przed wrogami i kłótliwymi ludźmi, (oglądać mapę Afryki) -to znak, że spełnią się twoje marzenia.
AGRAFKA-sen ten oznacza zapowiedź dużych interesów, (dla panien i kawalerów) – jest oznaką rychłego małżeństwa.
AFRONT – (dla młodej dziewczyny) – sen ten jest ostrzeżeniem przed niemiłymi adoratorami, (doznać go od kogoś) – zwiastuje rozczarowanie w miłości oraz kłopoty i przykrości, również może oznaczać łzy i smutek.
AGAT-jest zapowiedzią małego zysku w interesach lub niewielkich kłopotów rodzinnych.
AKACJA-jest zapowiedzią niespodziewanego zysku, bądź wygranej w toto lotka lub loterii fantowej, (czuć jej zapach) – wskazuje na twoje niemoralne postępowanie.
AKORDEON – (dla kobiety) – sen taki oznacza szczęśliwy i trwały związek, (słyszeć dźwięki akordeonu) – jest zapowiedzią miłych rozrywek w sympatycznym towarzystwie, (grać na nim) – sen ten oznacza większą energię w dążeniu do sukcesu.
AKSAMIT – to zapowiedź powodzenia oraz szczęścia w interesach, (kupować go) – uporządkowanie spraw majątkowych, (ubierać się w aksamit i przeglądać się w lustrze) – oznacza plotki, jak również cierpienie z powodu własnej pychy, (dla kobiety sen o aksamicie) – wróży zaszczyty i bogatych adoratorów.
AKTA – (przeglądać je) – jest oznaką awansu, (widzieć podarte akta) – jest ostrzeżeniem przed kłótnią z rodziną lub sąsiadami, z których jednak wyjdziesz zwycięsko, ( gdy czyta je notariusz) – mogą być oznaką wplątania się w sprawy sądowe, które mogą być przyczyną kłopotów i strat finansowych.
AKTOR – oznacza niezależność oraz większe możliwości wykorzystania zdolności w interesach, (być aktorem) – oznacza przyjemną pracę, (dla kobiety sen, że jest zaręczona z aktorem) – zwiastuje przestrogę przed niemoralnymi przyjemnościami, które mogą przynieść jej upokorzenie i wstyd.
AKTORKA – (być aktorką) – oznacza zmiany w życiu, (widzieć ją) – wróży wiele przyjemności i rozrywki w sympatycznym gronie, (flirtować z aktorką) – dla mężczyzny sen ten jest przestrogą przed kłótnią z żoną lub narzeczoną, która będzie przyczyną rozstania, (kochać się w aktorce) – jest oznaką miłej i pożytecznej pracy.
AKUMULATOR – sen o nim wróży szczęście w interesach oraz powiększenie majątku.
AKUSZERKA – (widzieć akuszerkę) – oznacza zaproszenie na chrzciny, (przyjmować akuszerkę) – może być błogosławieństwem dla bezdzietnej rodziny, (dla zakochanych) – jest oznaką trwałej i wiernej miłości.
ALABASTER – taki sen dla młodej dziewczyny może oznaczać rozstanie z ukochanym z powodu swej niewierności, (rozbicie rzeźby z alabastru) – oznacza nieszczęście, w innych przypadkach sen o alabastrze zawsze oznacza pomyślność.
ALARM – (sen o sygnale dźwiękowym) – zapowiada zawsze pojawienie się bogactwa, (zaś głos budzika) – to zwiastun interesującego spotkania.
ALBUM – może oznaczać wizytę dalekich krewnych lub zawarcie nowych przyjaźni, (gdy otrzymujesz album) – to znak dobrych interesów, ( dla młodej kobiety) – sen taki oznacza miłego adoratora lub nawet zamążpójście.
ALEJA – (przechadzka ją) – to oznaka wielu kłopotów, ( kobietę sen taki) – ostrzega przed podejrzanymi znajomościami i przed utratą dobrego imienia.
ALIMENTY – (płacić alimenty) – ostrzeżenie przed nierozważnym przedsięwzięciem, (otrzymywać je) – jest oznaką szczęścia i dostatku w życiu.
ALTANA – (budować altanę) – to pomyślność i szczęście w miłości, (siedzieć w niej) – jest oznaką szybkiego pokonania przeszkód w osiągnięciu szczęścia, (niszczyć ją) – to zapowiedź nie zrealizowania marzeń i planów.
ALKOHOL – wróży waśnie i nieporozumienia wśród rodziny lub znajomych, (pić alkohol) – jest zdradą najbliższego przyjaciela, (rozlewać go) – to wróżba, że źle skończy się spotkanie towarzyskie.
AMANT – wróży dobry znak na przyszłość , (nieporozumienie z nim) – wskazuje, że należy przeprosić osobę , której wyrządziło się przykrość.
AMBONA – (wstępować na nią) – wróży szczęście, (widzieć ją) – oznacza nieczyste sumienie oraz zwiastuje smutek i niepokoje, ( naprawiać ambonę) – oznacza korzystne plany lub pomyślną starość, (widzieć kogoś na ambonie) – oznacza nieszczęście lub chorobę oraz niepowodzenia w interesach.
AMBULANS – ( widzieć go) – oznacza wyjazd kogoś z rodziny lub śmierć przyjaciela oraz ostrzeżenie sprawach prywatnych i zawodowych.
AMPUTACJA – (amputacja jakiejś kończyny u innych) – jest zapowiedzią możliwości śmierci kogoś z najbliższej rodziny lub poważnych kłopotów w interesach, ( mieć przeprowadzoną amputację) – ostrzeżenie przed wszelkimi niepowodzeniami i kłopotami jak również kłótniami i waśniami rodzinnymi.
AMUNICJA – jest oznaką pomyślnego zakończenia wszystkich przedsięwzięć, ( kupować amunicję) – oznacza, że zostanie się pociągniętym do odpowiedzialności, ( zgubić ją) – kłótnia z osobą odmiennej płci, ( pracować przy produkcji amunicji) – oznacza zwiastun klęski i niepowodzeń.
ANANASY – oznaczają zaproszenie na przyjęcie lub wesele, gdzie spotkasz osobę, którą się później ożenisz i będziesz szczęśliwy, oznaczają również sukcesy w interesach np. pomyślne zawarcie kontraktu, (dla podróżujących )- oznacza pomyślną podróż i zadowolenie, (jeść ten owoc) – wróży sukces i wyróżnienie, (zbierać je) – zwiastun niepokojów i nieporozumień oraz przykrości w sprawach dotąd pomyślnych.
ANIOŁ – dobry znak wróżący dużo szczęścia, ( towarzyszyć aniołowi) – oznacza powodzenie, spokój, szczęście oraz dobry interes z przyjaciółmi, (dla zamężnej kobiety) – jest to znak , że będzie miała liczną i kochającą rodzinę, ( dla kochającej się pary ) – jest to znak , że ich małżeństwo będzie bardzo zgodne i będą mieli dużo przyjaciół , ( widzieć anioła w promieniach światła) – to zapowiedź bliskiej radości i miłej niespodzianki w rodzinie, a także otrzymanie wiadomości od przyjaciół lub małego spadku.
APTEKA – ( być w niej z receptą) – oznacza uwolnienie od kłopotu, ( widzieć aptekarza lub rozmawiać z nim) – jest zapowiedzią dobrego ożenku, ( dla panny lub młodej wdowy) – jest przepowiednią ulgi w dolegliwościach lub poprawy finansów.
ARCHITEKT- (architekt sporządzający plany) – korzystne plany w życiu oraz w interesach, ( dla kobiety) – architekt jest ostrzeżeniem przed intrygami i podstępnymi planami osób, które będą zmierzały do zawarcia korzystnego małżeństwa dla niej.
ARCYBISKUP – ( widzieć go) – to znak, że będziesz zmuszony do przezwyciężenia wielu przeszkód na drodze do bogactwa i dostatku, (rozmawiać z nim) – uzyskanie pomocy przyjaciół w dążeniu do zaszczytów, ( dla kobiety) – jest to zapowiedź zawarcia nowych i sympatycznych przyjaźni.
ARMIA – (rozgromiona i przegrana) – oznaka wielu korzystnych interesów, (zwycięska armia) – zwiastuje nieszczęścia i kłopoty.
AS – (mieć go w ręku) – oznaka dobrej okazji, która nie zostanie jednak należycie wykorzystana, (widzieć go w rękach innych) – przestroga przed wrogami pragnącymi zaszkodzić twojej reputacji.
AUTO – ( prowadzić sprawnie, jeśli go masz w życiu na jawie) – to oznaka, że ważne sprawy wymagać będą szybkiej decyzji, ( jechać autem lepszym niż masz) – to znak poprawy losu, ( niższa klasa) – oznacza pogorszenie losu, ( auto rozsypujące się) – to ostrzeżenie może oznaczać kradzież auta lub wypadek. Niekiedy stare auto oznacza,śmierć starszej osoby. Jechać taksówką to znajomość obliczona na krótki okres. Wysiąść z auta na środku drogi to zmiana decyzji lub przeszkody na drodze życiowej
AUTOBUS- ( jechać) autobusem – nieporozumienie z przyjaciółmi. Widzieć ( pusty) autobus – to Oznaka rychłych zaszczytów i honorów. Być ( kierowcą) tego pojazdu to zapowiedź dostatku i niespodziewanego szczęścia w miłości. Autobus ( zapełniony pasażerami) – wróży pomyślność w interesach.
AUTOR – (być nim) – oznaka biedy, (mieć do czynienia z nim) – oznaka straty czasu i wątpliwości w interesach, (widzieć przeglądającego swoje dzieło) – zwiastun niepokojów i konfliktów z przyjaciółmi.
ATŁAS – (kupować go lub mierzyć) – zostać oszukanym przy kupnie, (mężatce) – kłopot z krawcową, (mężowi) – wydatki na żonę.
ATRAMENT – (widzieć czarny) – kłopoty, (czerwony) – skaleczyć się, (zielony) – liścik miłosny, (atrament rozlać) – wmieszanie się w cudze sprawy.
AWANTURA-( mieć ją w domu) – to przepowiednia dobrej prywatki. Awantura ( na ulicy) – oznacza możliwość zgubienia lub zostawienia czegoś.( Zrobić samemu) awanturę – poznanie miłej osoby.
AWANS- (otrzymać) -oznacza przeciwność w miejscu pracy. Sen ten zaliczany jest do tzw. „odwrotnych” będących wytworem podświadomości.
AZJA – (podróżować po tym kontynencie) – zapowiedź zmian w życiu, które jednak nie przyniosą żadnych większych korzyści materialnych.
BABKA- (widzieć żyjącą) – jeśli jest pogodna wróży spokój, zdenerwowana, robiąca wymówki-ostrzeżenie przed pomyłkami życiowymi. Należy skontrolować swoje postępowanie. Umierającą -dręczy ją poważna choroba. Sen taki wróży zagrożenie życia kogoś innego.
BAĆ SIĘ- ( czegoś) sen jest zwiastunem przyszłych, przykrych napięć emocjonalnych w rzeczywistości.
BADAĆ- (pacjenta płci przeciwnej) – wróży pomyślne kontakty towarzyskie, dobra znajomość. (Tej samej płci) – to rozpoczęcie pomyślnego interesu. Natomiast (dla lekarza), dla którego sen ten może być odbiciem codziennych czynności zawodowych, znaczenie jest inne. Oznacza rozwinięcie się problemów natury zawodowej. ( Być badanym) -śledztwo, kontrola urzędowa. ( Choremu) – wróży nadzieję na polepszenie zdrowia.
BAGAŻ-(podróżować z dużą ilością) -bagażu to kłopoty, które pociągną za sobą trudności finansowe, (dla młodego mężczyzny) – oznacza przestrogę, iż jego przyszła małżonka może być słabego zdrowia, (dźwigać własny bagaż) – jest oznaką twojego braku zainteresowania problemami innych.
BAGNET – (widzieć) – oznacza zamachy złych ludzi, (bagnetem pchnąć) – pozbyć się natręta, (samemu być pchniętym) – niepowodzenie w interesie.
BAGNO-(spacerować po bagnistym terenie) – jest przestrogą przed fałszywymi przyjaciółmi i rozterkami w miłości, (widzieć innych przechadzających się po bagnie) – to niebezpieczeństwo i niepowodzenie, które szybko zakończy się powodzeniem i przyjemnościami, (widzieć pokryte zieloną trawą) – zapowiedź interesów i przedsięwzięć przynoszących niewielki zysk.
BAJKI – (powtarzać) – zyskasz opinię człowieka naiwnego, (samemu układać bajki) -sen ten zdradza twoje talenty twórcze ukryte w podświadomości, ( bajki religijne) – wróżą rychłe nawrócenie się na drogę religijności.
BAL -(być na balu w pięknym stroju i w towarzystwie miłych osób) – pomyślność i powodzenie, (widzieć bawiących się na nim) – symbolizuje śmierć w rodzinie w niedalekiej przyszłości.
BALDACHIM – (mieć go nad sobą) – oznaka fałszywych przyjaciół, którzy będą cię namawiać do niepewnych transakcji oraz konieczność większego zainteresowania się kłopotami najbliższych.
BALET- (oglądać go) – wróży kłopot oraz stratę w sprawach zawodowych, dla małżonków-jest oznaką kłótni, dla zakochanych – wróży rozstanie.
BALKON – (stać na nim) – to szybkie spełnienie życzeń, (spaść z niego) – strata lub niemiłe wiadomości od przyjaciół, (dla kochanków) – wróży długie, lecz ostateczne rozstanie.
BALON – (widzieć go) – przepowiednia straty czegoś miłego, (wchodzić na niego) – oznacza ryzykowne przedsięwzięcie, (spaść z niego) – rozczarowanie, (unosić się balonem w powietrzu) – jest zapowiedzią niespodziewanej podróży służbowej lub nieoczekiwanego wzrostu dochodów.
BAŁWAN – (śniegowy) – straty moralne, zawód miłosny, ( rozmawiać z nim) – poniżenie, nieodpowiednie towarzystwo.
BANK – (lokować pieniądze w banku) – jest przestrogą, aby być bardziej oszczędnym, (brać udział w interesach bankowych) – wróży powodzenie w sprawach finansowych lub zmysłową miłość,(widzieć sejf bankowy) – jest zwiastunem niespodziewanego wzrostu dochodów, albo otrzymania spadku.
BANANY – sen oznacza, że masz szczere zamiary, ale musisz bardzo uważać na swoje postępowanie, aby nie dać się zwieść pustym złudzeniom i nie zmarnować życia, (jeść je) – oznaka zaangażowania się w nudne i nie dające satysfakcji przedsięwzięcia, (gnijące)- zapowiedź czekających cię kłopotów i zmartwień, (sprzedawać banany) – to znak, że jesteś obiektem zainteresowania ze strony ludzi biznesu.
BANKNOTY-(posiadać)-straty materialne,(wydawać lub zgubić) – zysk.
BANKRUCTWO – (niemożność spłacenia długów) – to przestroga przed zawieraniem umów, kontraktów lub przed złym wyborem w miłości.
BAŃKI – (stawianie baniek)- przemijająca choroba), (stawianie ich) – niespodziewana zasadzka.
BARAN – (widzieć pasące się barany) – smutne wiadomości), (słyszeć beczenie barana) – strata i wstyd, (nosić barana) – zwiastun wielkiego honoru i niespodziewanych zaszczytów), (widzieć wiele baranów) – to bogactwa i dostatek, które będą powodem zazdrości ze strony zawistnych ludzi.
BAWEŁNA – (rosnąca) – symbol wielkich interesów i szczególnej pomyślności w życiu, (w belach) – oznaka czekających cię lepszych czasów, (dla człowieka interesu) – poprawa w interesach, (zbierać bawełnę) – zapowiedź bogactwa i wielkiego dostatku, (bawełniana suknia) – przyjemna, a niekosztowna zabawa.
BERŁO-to symbol władzy i poważania, (trzymać w ręku) – pomyślność i powodzenie, (widzieć u kogoś) – korzystna znajomość, protekcja.
BERET – (studentowi) – zdanie egzaminu, (kobiecie) – być wyśmianą.
BEZ – (widzieć kwiat bzu) – szczęście w grze, (widzieć kwitnący) – oznacza spełnienie nadziei i zadowolenia ze swojego postępowania, (dla osoby chorej) – jest zapowiedzią szybkiego wyzdrowienia,(zrywać lub łamać krzewy) – nieprzyjemności, może grzywnę.
BIBLIA-(czytać biblię) – szczęście, dobre wiadomości i powodzenia w miłości, ( widzieć innych czytających ją) – to ostrzeżenie przed moralnymi pokusami, które mogą być przyczyną wielu rozterek i konfliktów.
BIBLIOTEKA – (być w niej) – bliskie kontakty z dobrymi ludźmi, jak również oznacza niezadowolenie z postępu interesów, (być bibliotekarzem) – wróży otrzymanie dobrej posady.
BIĆ – (kogoś po głowie) – mieć do czynienia z człowiekiem tępym, (w piersi) – powziąć do kogoś złość, (po nogach) – wypędzać nieproszonego gościa.
BIELIZNA -(nosić nową) – pomyślność, (czarną) -smutek, żałoba, (brudną) -kłopoty, przeciwności, pomówienia, a czasem rozczarowanie w miłości.
BISKUP – złe wiadomości, zmartwienie.
BLONDYN(KA) – (widzieć kogoś o jasnych włosach i rozmawiać) – pozytywne kontakty, (kochać blondynkę) – zapowiedź zdrady w miłości.
BLUSZCZ-oznacza, że ma się szczerych przyjaciół oraz zapowiada powodzenie we wszystkich przedsięwzięciach.
BŁOTO – (widzieć lub upaść w nie)- możliwość wzbogacenia się, (wpaść w głębokie błoto) -zapowiada, że spotka cię coś złego, (być obrzucanym) – przestroga przed wrogami pragnącymi narazić twoje dobre imię.
BŁYSKAWICA – jest dobrym znakiem, zapowiada powodzenie w interesach, honory i niezależność, (dla rolnika) – dobre zbiory, (marynarza) – udaną podróż, (dla zakochanych) – wytrwałość w uczuciach, (błyskawica razem z burzą) – to niedobry znak, (uderzająca w coś) – przestroga przed popadnięciem w tarapaty wskutek zawiści i obmowy.
BOGACTWO – (widzieć) – oznacza utratę majątku; (być bogatym) – przepowiada straty materialne. (Mieć bogato urządzony dom) -sen pozytywny.
BÓJKA – wróży nieporozumienia w rodzinie lub między kochankami; ( zostać pobitym) – zapowiada spełnienie nieprzyjaznych zamiarów konkurencji.
BRAT- (rozmowa z nim) oznacza stabilizację finansową; (widzieć jego dzieci), zapowiada drobne problemy rodzinne.
BRZYDOTA – (widzieć kogoś lub coś brzydkiego) – zapowiada nieprzyjemną sytuację; (szpetota własnej twarzy) – oznacza wyrzuty sumienia.
BUDYNKI – ( widzieć wysokie, piękne budynki) – wróży pomyślność. (Walące się lub zburzone) – nieziszczone nadzieje.
BURZA – symbolizuje wstrząs psychiczny na tle niespodziewanych, przykrych przeżyć emocjonalnych.
BYDŁO – (pasące się bydło) wróży powodzenie i dostatek.( Czarne, rogate bydło) – liczni i groźni nieprzyjaciele. ( Pędzić bydło) znaczy, że przy pilności i zapobiegliwości możesz stać się bardzo bogaty.
CAŁOWAĆ – ( ziemię) – smutek i poniżeni, (czyjąś twarz) – lekkomyślność uwieńczona pomyślnym skutkiem, (być całowanym skromnie i bez erotycznych uniesień) – przyjaźń, (całować matkę lub ojca) – zysk i szczęście, (osobę zmarłą) – smutek lub chorobę.
CEBULA – oznacza nieprzyjemności i kłótnie.
CHMURY -( widzieć ciemne chmury) – smutne wydarzenie oraz nieszczęścia w rodzinie,( jasne i przejrzyste) – zwiastują pomyślny okres w interesach.
CHOROBA – sny o chorobie zwiastują troski i kłopoty.
CIĄŻA – przepowiednia kłopotów, jeszcze odległych, lecz nieuniknionych.
CIĘŻAR -(dźwigać nadmierny) – wróży ciężką pracę i trudne warunki życia, (jeżeli ciężar zdoła się udźwignąć i przenieść w inne miejsce) – zapowiedź pokonania trudności i pozbycia się kłopotów, mieć ciężkie nogi – wróży ciężką chorobę.
CMENTARZ – ( jego widok) – informuje o złych nastrojach, które trwać będą długo.
CUKIER – (jeść lub gryźć) – wróży, że należy być ostrożnym przy sporządzaniu dokumentów, (handlować nim) -zapowiedź zwycięstwa na drodze do zaszczytów i sukcesu, (pakować cukier) – to korzyści w interesach, w wyniku zaangażowania się w z pozoru błahą sprawę, (rozsypany cukier) -wróży niewielkie, lecz dotkliwe straty.
CYGANIE – sen o nich – jest przestrogą przed nieuczciwością przyjaciół lub bliskich, których darzysz nadmiernym zaufaniem.
CYLINDER – (mieć go na głowie) – ostrzeżenie przed kradzieżą, jak również przed innymi niepowodzeniami i zmartwieniami, (widzieć innych z tym nakryciem) – wróży zwiększenie dochodów, może być oznaką nagłego zdobycia sławy w branży artystycznej w niej zaangażowanych.
CYTRYNY-zwady i nieporozumienia, (owoce cytryn na drzewie) – nieudany związek małżeński lub partnerski.
CZAPKA – (kupować lub otrzymać nową) – nowa znajomość, (nosić starą) – nie masz perspektyw na nowe kontakty, (zgubiona lub dziurawa) – strata, (czarna) -smutek.
CZAROWNICA- (widzieć ją) – poszukiwanie niemoralnych przygód oraz rozrywek, które ostatecznie zakończą się upokorzeniem i utratą reputacji, (rozmawiać z nią) – to rozczarowanie i trudne położenie w interesach.
CZEKOLADA- (pić lub jeść czekolad)- zapowiedź choroby oraz lepszych czasów po krótkim okresie niepowodzeń, (gorzka lub niesmaczna) – zwiastuje rozczarowania i niepowodzenia.
CZEREŚNIE – (jeść) – duże dochody w krótkim czasie oraz pomyślność i szczęście w domu, (dla zakochanych) – wróży trwałą i wierną miłość.
CZYTAĆ – (naukowe książki lub prace)-sukcesy w danej dziedzinie, korzystne zatrudnienie, (satyryczne) – przykrości lub ośmieszenie, (gazety) – nowiny, rychłe wiadomości, (księgi rachunkowe) – wiadomości dotyczące spraw finansowych. Sen taki może oznaczać straty materialne.
ĆMA – (widzieć latającą ćmę) – zapowiedź plotek wokół ciebie i twojej rodziny, (zabić ją) – wróży pokonanie nieprzyjaciół.
DACH- (stać na dachu) – osamotnienie, niepewna pozycja, (chodzić lub ślizgać się po nim) -niebezpieczeństwo, (uszkodzony lub zerwany) – wielkie niepowodzenia, zasadzki i intrygi, spaść z dachu.
DAKTYLE-oznaka powodzenia w sprawach handlowych, (jeść daktyle) – zapowiedź ubóstwa i nędzy, będącej wynikiem lekkomyślnego postępowania, (widzieć je na drzewie) – to szczęście i radosne pożycie małżeńskie.
DĄB – (piękny i zielony) – szczęście i pomyślność, (dąb z żołędziami) – niezwykłe powodzenie, (spróchniały lub bez liści) – niepowodzenie, (widzieć powalony lub ścinany) – ciężka choroba lub śmierć kogoś z otoczenia.
DESZCZ -(ulewny) – zapowiedź wielu problemów, (moknąć na ulewnym deszczu) – oznacza twoją niewyczerpaną energię w dążeniu do sukcesu, (być przemoczonym przez deszcz) – oznacza chorobę, (dla kobiety) – sen taki zwiastuje popełnienie niedyskrecji, przez co narazi na szwank swoją reputację i dobre imię chwytać lub zbierać-twoje pieniądze lub przedsięwzięcia narażone są na straty, (słyszeć uderzenia kropel o dach) – zwiastuje szczęście i pomyślność w domu oraz zadowolenie z dzieci.
DIAMENT- zapowiedź dobrobytu, bogactwa lub dobrego wyboru w małżeństwie, (znaleźć go) – to strata, (zgubić diament) – wróży sporo przykrości, (być posiadaczem diamentów) – to wielkie zaszczyty i wyróżnienia, (otrzymywać je) -oznaka ubóstwa i upokorzeń.
DŁOŃ- (widzieć własną dłoń) – zwiastuje powodzenie, (ściskać czyjąś dłoń) – to korzystny interes, (piękne i zadbane dłonie) – symbolizują zaszczyty i wysoki awans, (brzydkie i zniszczone) – są oznaką rozczarowań i zmartwień, (brudna dłoń) – wskazuje na twoją zawiść i zazdrość w okazywanych uczuciach innym, (okaleczona dłoń) – wskazuje na osiągnięcie przez innych twoich zamierzeń, (dla kobiety sen o dłoniach) – symbolizuje zdobycie wielkiego szacunku i poważania, (myć dłonie) – rychłe zaproszenie na wesołą i miłą zabawę w gronie przyjaciół, (podziwiać obce) – ostrzeżenie przed zbytnim okazywaniem zazdrości ukochanej osobie, co może doprowadzić do konfliktów, a nawet rozstania.
DOBROBYT- (żyć w dobrobycie) – oznacza twoją niewyczerpaną energię, która pomoże ci w pomyślnym rozwiązaniu wszystkich spraw, (dla młodej dziewczyny) – sen taki wskazuje na jej wysokie aspiracje i zamierzenia, które będzie mogła osiągnąć dzięki własnej pracy.
DOM – (budować dom) – to powodzenie i dostatek, (odnawiać go) – to pełne powodzenie we wszystkich przedsięwzięciach, (pokrywać dachem swój dom)-ostrzeżenie przed możliwością poniesienia strat, (widzieć walący) – zwiastuje ciężką chorobę, (pożar domu) – oznacza niepowodzenie, (dom rodzinny) – to zdrowie i dobrobyt, (dom publiczny) -prowadzić go-zapowiedź powodzenia, (poprawczy) -ostrzega przedangażowaniem się w niepewne interesy.
DRABINA – (stać na jej wierzchołku) – to szczęście i powodzenie, (złamana drabina) – zapowiada niespełnione nadzieje, (spaść z niej) – wróży nieszczęście i kłopoty, (uciekać przy pomocy drabiny) -oznacza ciężką walkę z wrogiem.
DROGA-(widzieć drogę)-oznacza podróż, (szeroka) – to powodzenie w życiu, (wąska) – oznacza bogactwo, (długa) – oznacza życie pełne trosk, (górzysta i nierówna) – zapowiada nieszczęścia, jak również rozpoczęcie nowych interesów, które w końcowym efekcie zakończą się smutkiem i rozczarowaniem, (obsadzona drzewami) – to przyjemności w niedalekiej przyszłości.
DRÓB – (dla młodej dziewczyny) – oznacza przestrogę przed frywolnymi przyjemnościami.
DRZEWO – (pełne zielonych liści) – pomyślność w zamysłach, dobre interesy, (pełne dojrzałych owoców) – korzystny związek uczuciowy, (egzotyczne drzewo) – bogaty ożenek lub korzyści zdobyte zagranicą, (spaść z drzewa) – niepowodzenie porażka życiowa.
DRZWI – (zamykać na klucz) – bezpieczeństwo, ukrycie tajemnicy, (mieć trudności z zamknięciem) -nieuniknione przykrości, sen ten jest ostrzeżeniem przed nieprzyjaciółmi, którzy mogą stać się powodem dużych kłopotów i intryg.
DWORZEC – (kolejowy) – ( czekać na pociąg) – zawód, próżne oczekiwania, (wsiąść do pociągu) -korzystna zmiana, (nie wsiąść do niego) – przegapisz ciekawą okazję życiową lub nie skorzystasz z możliwości zmiany w twoim życiu, (żegnać kogoś na dworcu) – utrata przyjaźni śmierć lub rozstanie, (czekać na dworcu) -różne nadzieje.
DWÓR- (znajdować się we dworze) – zapowiedź niezwykłych trudności i kłopotów w życiu prywatnym, (widzieć go z oddali) – szybkie otrzymanie awansu lub osiągnięcie innego, ważnego sukcesu.
DYNIA-w/g sennika egipskiego – (chorym) – wyzdrowienie, (wszystkim innym) – próżne nadzieje.
DYREKTOR – (rozmawiać ze swoim dyrektorem) – ważne sprawy zawodowe, (kłócić się z nim) -nieprzyjemności w pracy, (poufale z nim postępować) – upomnienie, nagana lub utrata stanowiska.
DZBAN – ostrzeżenie,aby powstrzymać się przed nadużywaniem napoi alkoholowych, (pełny dzban) -wskazuje na twoją troskę o zapewnienie godziwego bytu w rodzinie, (stłuczony) – wróży chorobę w rodzinie, (pić z niego) -oznacza dobre zdrowie oraz miłe wizyty.
DZIECKO – (dla młodej kobiety) – wróży zapowiedź opuszczenia przez ukochanego, (własne umierające) – szybkie wyzdrowienie, (jeśli kobieta ciężarna śni o urodzinach swego dziecka) – powinna zwiększyć ostrożność podczas całej ciąży, aby uniknąć komplikacji, (jeśli sen taki objawia się przed samym porodem) – może być snem proroczym o pozytywnym znaczeniu, (karmić dziecko) – dla kobiety niepowodzenia i rozczarowania, (uczące się dzieci) – oznaka szczęśliwych czasów.
DZWON – (słyszeć) – złe wiadomości, (alarmowe) -zwiastuje kłopoty, które zakończą się pełnym sukcesem, (dla kobiety) – oznacza rozstanie z ukochanym lub mężczyzną.
EGZAMIN – (zdawać) – zapowiada nowe, bardziej korzystne stanowisko, (egzaminować kogoś) -oznacza, że wyświadczysz wkrótce komuś przysługę.
EGZEKUCJA – (widzieć czyjąś) – będziesz świadkiem czyjegoś upadku, (własna) – porażka życiowa.
EKSPRES – (otrzymać przesyłkę ekspresową) – nieporozumienia z przełożonymi, co może być powodem opóźnienia awansu.
ELEKTRYCZNOŚĆ – (przyrządy elektryczne) – wróżą szybki awans, (być porażony prądem) -przestroga przed groźnym niebezpieczeństwem, czyhającym w twoim otoczeniu, (widzieć przewód) -twoi wrogowie będą w stanie przeszkodzić twoim zamiarom.
ENCYKLOPEDIA – (czytać) – wskazuje na twoje wielkie możliwości literackie, przeglądać ją – to znałaby bardziej rozmyślnie postępować w ważnych sprawach.
EUROPA – (podróżować po Europie) – zapowiedź dalekiej podróży w niedługim czasie w celach czysto rozrywkowych, (dla młodej dziewczyny) – może oznaczać nie wykorzystanie szansy na uzyskanie awansu, jak również sprawienie zawodu swojemu ukochanemu lub rodzinie.
EWANGELIA – (czytać) – spokój sumienia i właściwe postępowanie, które przyniesie ci wielkie dochody i majątek, (słuchać ewangelii) – to znak, że powinieneś posłuchać czyjejś dobrej rady i postępować zgodnie z nią.
EPILEPSJA – zawsze zapowiada zmiany w Twym życiu
EWA – (widzieć ją w raju) – znak, że prowadzisz zły tryb życia, który nastręcz ci wiele problemów (dla panny) sen taki jest ostrzeniem przed zawieraniem pochopnych związków, (Ewa z jabłkiem) – przestroga dla biznesmenów.
FABRYKA – (widzieć) – wróży poprawę sytuacji majątkowej, (być właścicielem fabryki lub pracować w niej) – stosując odpowiednie środki ostrożności masz szansę osiągnąć dobrobyt,(dla zakochanych sen o fabryce) – wróży długą i szczerą miłość.
FAJKA – (palić ją) – tryumf, (połamana) – niezgoda, (widzieć dym unoszący się z fajki) – gniew.
FARTUCH – (chodzić w fartuchu) -ostrzeżenie przed fałszywymi przyjaciółmi, (wkładać komuś) -oznacza, że ktoś żywi do ciebie gorące uczucia, (dla młodej dziewczyny) – wróży to zmienność losu, (dla uczennicy) – wskazówka,aby bardziej zajęła się nauką,a nie frywolnymi rozrywkami.
FIGI – wróżba hojnych darów, od których zależeć może twój los, (jeść je) – to szybka podróż, (rosnące na drzewie) – wiele korzyści materialnych, (suche figi) – przykrości i kłopoty, (dla kobiety) – wróży szybkie zamążpójście z bogatym mężczyzną.
FIGURY – (gipsowe lub inne) – zła przepowiednia dla osób chorych lub spodziewających się dziecka.
FIRANKI – sen o nich – oznacza wyjawienie przyjacielskiej tajemnicy, co sprowadzi na ciebie kłopoty, (brudne) – to spory i konflikty rodzinne ogólnie sen o firankach jest złą przepowiednią.
FLAGA – (trzepocząca) – to dobre nowiny, (podarta) – zapowiada utratę wolności, (flaga państwowa) -zwiastun pomyślności i powodzenia we wszystkich sprawach.
FLIRT – (flirtować z kimś) – zapowiedź licznych przyjemności i szczęścia, (widzieć osoby flirtujące pomiędzy sobą) – zapowiedź szczęścia w interesach.
FOTOGRAFIE – są zapowiedzią intryg i podstępnych działań ze strony bliskich, a także ostrzeżeniem przed nielojalnością kochanków lub osób widzianych na zdjęciach, (dla osoby zamężnej lub żonatej) -sen o fotografiach innych osób oznacza ujawnienie niepochlebnych spraw.
FRUWAĆ – (w powietrzu unosząc się lekko w górę) – jest dobrą przepowiednią, (fruwać i spaść) -krótkotrwałe sukcesy, po których nastąpią przykrości i niepowodzenia.
FUTRO – (nosić lub otrzymać) – znaczny zysk, często zdobyty cudzym kosztem, (stracić lub widzieć zniszczone) – utrata korzyści.
FURTKA – może oznaczać nowe przedsięwzięcia, (nie móc otworzyć furtki) – trudności nie do pokonania.
GABINET – oznacza, że postępujesz w życiu zbyt skrycie, jak również oznacza zmianę miejsca zamieszkania.
GAD – symbolizuje skrytego i groźnego nieprzyjaciela.
GAZETA – (czytać) – ważne nowiny od przyjaciela oraz zmiana zatrudnienia, (dla kawalera) – zapowiedź ożenku z wdową, (dla zakochanych) – zwiastuje dłuższą rozłąka później małżeństwo, (kupować gazetę) – nagabywanie o pieniądze, (prenumerować gazetę) – pomyślne transakcje,(drukować gazetę) – wróży wiele okazji do odbycia ciekawych podróży, których nie będziesz w stanie wykorzystać.
GEOGRAFIA – (uczyć się jej) – zwiastun dalekiej podróży w celach czysto turystycznych.
GĘŚ – przykra wizyta, (stado gęsi) – nieodpowiednie towarzystwo, (gęsio) – może oznaczać nieodpowiedniego konkurenta, (być gonionym przez gęś) – nieuniknione przykrości, (skubać pióra z gęsi) – korzyści osiągnięte cudzym kosztem.
GILOTYNA – (stać na niej) – niespodziewana, lecz bolesna strata przyjaciela, (być ścinanym na gilotynie) – utrata rozsądku lub szczęścia.
GITARA – powodzenie, (grać na gitarze) – miłość zmysłowa, (grać źle) – nieodpowiednie postępowanie utrudni kontakty, (gitara zniszczona, uszkodzona) – utrata miłości.
GLINA -sen o glinie wróży zastój w interesach i niewypłacalność, (kopanie w niej) – niepomyślne i niespodziewane wydarzenia staną na przeszkodzie w nowej pracy, (mieć ubrudzone ręce i nogi w glinie) – niespełnione zamiar.
GŁÓD – (odczuwać) – to namiętności, (zaspakajać go) – daremne nadzieje, czasem niedostatek.
GNIAZDO- (ptasie) – symbolizuje dom rodzinny. (Zniszczyć gniazdo) -będziesz przyczyną rozbicia rodziny, (puste) – to długa nieobecność w domu, (gniazdo gołębi) – szczęśliwy związek,(bocianów) -dobre perspektywy dla domu, (gniazdo ptaków śpiewających) – oznacza szczęśliwy związek.
GNOJOWISKO – zapowiedź dużych pieniędzy, (rozrzucać go) – to świetne widoki na przyszłość.
GODŁO – (jakiegoś państwa widzieć) -honory i zaszczyty, (zniszczone) – utrata sukcesu, przeciwności.
GOŁĄB – (para gołębi) – szczęśliwe miłostki, (widok pary białych gołębi w gnieździe) – zaproszenie na ślub, (gruchanie słyszeć) – wyznanie miłosne, (zabić gołębia) – skrzywdzisz bliskiego.
GÓRA – (wspinać się na nią i dojść na szczyt) – trudności w realizacji planów, (znaleźć się na szczycie) – pomyślne zakończenie spraw, (schodzić na dół) – niepowodzenia, (widzieć góry) – plany trudne do realizacji.
GRÓB – (kopać) – śmierć w rodzinie, (odwiedzać groby) – utrata uczuć, (wpaść do grobu) -niebezpieczeństwo, choroba lub ciężkie przejścia życiowe, (choremu) – zwiastuje śmierć.
GRZMOT- (słyszeć bliskie grzmoty) – zapowiada niebezpieczeństwo, (znaleźć się w ulewie z grzmotami) – to znak nadciągających kłopotów i utrapień.
GRZYBY – (jeść) – zapowiedź choroby, a także upokorzeń, (widzieć je) – to niezdrowe pragnienia w gromadzeniu bogactwa, (dla kobiety sen o grzybach) – zwiastuje lekceważenie zasad przyzwoitości w pogoni za niegodnymi przyjemnościami.
GWIAZDY- (spoglądać na jasne) – to dobre zdrowie, pomyślność i szczęście, (spadająca) – oznacza szczęśliwe zdarzenie, (gwiazda wieczorna) – to tęsknota, (tocząca się po ziemi) – wróży niebezpieczeństwo i trudne czasy.
GWOŹDZIE – (sprzedawać) – uczciwa praca, nie zawsze ciesząca się społecznym prestiżem, (gwoździe zardzewiałe) – to choroba i niepowodzenie w interesach, (wbijać w ścianę) – pokonanie wszelkich przeszkód oraz nieprzewidziane wydatki, (zranić się gwoździem) – kłopoty finansowe lub niewłaściwe posunięcie na giełdzie.
HABIT – widzieć we śnie to przepowiednia bliskiej choroby kogoś z rodziny. Czasami sen ten zwiastuje długi celibat lub smutek na tle miłosnym.
HAK -zapowiada kłopoty. Dla zakochanych to oznaka kłótni.
HARACZ – (płacić) – oznaka dużych wydatków na cele osobiste. ( Przyjmować) – to zapowiedź niezasłużonych zaszczytów, co przyniesie plotki.
HAREM – (utrzymywać) – to oznaka, że tracisz najlepsze siły w pogoni za przyjemnościami. (Dla kobiety sen o przynależności do haremu) – to znak, że będzie szukać zakazanych przyjemności.
HARMONIA – (grać na niej) -dla mężczyzny oznacza wesele, (dla kobiety) – to znak bliskiej żałoby.
HERB – oznaka godności i zaszczytów.
HERBATA- (Pić ją z miłymi osobami) – pomyślność w kontaktach. (Rozlać) – złe następstwa
HEŁM – (widzieć) – oznaka mądrego zachowania pozwalającego uniknąć strat i problemów finansowych. (Nosić lub nakładać) – to błąd w wyborze wspólnika.
HETMAN – (dla mężczyzny) – zapowiedź poboru do wojska, (dla kobiety) to oznaka powiększenia rodziny.
HIENA – zapowiedź kłopotów, rozczarowań, plotek.
HIPNOZA – sen o niej zapowiada życie bez problemów, uznanie otoczenia.
HODOWLA -( zajmować się nią) – to wielkie zyski (dotyczy zwierząt domowych), ( hodowla koni wyścigowych) – to straty i kłopoty z tytułu niemoralnego życia.
HOŁDY – (zbierać) – to pomyślność. (Oddawać) – poniżenie.
HOROSKOP – (stawiać) – znak nieoczekiwanych zmian w interesach i dalekiej podróży.
HOTEL – Niestabilna sytuacja.
HOSTIA – (dla osób młodych) – powodzenie, (starszym) -wróży chorobę.
HUK – (słyszeć) – zwiastuje ciekawe zdarzenie.
HULANKA – (uczestniczyć w niej) – to nadchodzące smutki i kłopoty.
HURAGAN – Niedobra przepowiednia dla biznesmenów. Dla zakochanych rozczarowanie.
HUTA – pracować w niej to oznaka, że jest się wyzyskiwanym
HYMN – (śpiewać) to znak szczęścia i powodzenia w życiu. (Słyszeć) – to kłopoty w interesach.
IDEA – głosić ją to zapowiedź rychłego ośmieszenia.
IDEAŁ – (dla młodej kobiety) spotkanie ze swoim ideałem to znak beztroskiego życia. (Dla kawalera) to zapowiedź korzystnych zmian w interesach.
IDIOTA – taki sen ostrzega przed kontaktami z ludźmi.
IGŁA – to zapowiedź kłopotów. (Dla panny) to oznaka staropanieństwa. Jedynie (dla biznesmenów) taki sen to zwiastun wielkiego zarobku.
ILUMINACJA – radosne zdarzenie i dobre następstwa.
IMIĘ – (słyszeć własne imię we śnie) – to dobre wiadomości. (Wypowiedziane przez osobę zmarłą) – Ostrzeżenie.
IMIENINY – (urządzać komuś) – to oznaka niespodziewanych odwiedzin przyjaciół. (Gdy obchodzisz własne) – możesz spodziewać się kłopotów.
INDEKS – (Przeglądać) – znak, że znajdziesz to, czego szukasz.
INDIANIN – (śnić o nim) – to zapowiedź niezwykłych zdarzeń.
INDYK – to kłopoty. Czasami oznaka depresji i choroby nerwowej. (Latający indyk) – to szybko zbliżająca się sława. (Strzelać do tego ptaka) – majątek zdobyty nieuczciwie.
INSTRUMENTY- zazwyczaj sen taki ma podłoże seksualne. (Grać na nich) – to zmysłowa miłość. (Słyszeć) – pomyślność, (jeśli smutna)- to cierpienie, (połamane) -radość zepsuta złym towarzystwem. (Dla panny) bogaty mąż.
INWALIDA – niedostatek. (Pomóc inwalidzie) – to pomyślność w sprawie o odszkodowanie.
INWENTARZ – ostrzega przed rozrzutnością i marnotrawstwem.
ISKRA – silne emocje na tle uczuciowym.
IZBA – (mieszkać w małej) – to ubóstwo, (sprzątać) – dla starszych pogrzeb, (dla stanu wolnego) – zmartwienia, (dla zaślubionych) – wulgarne kłótnie.
JABŁOŃ – (z liśćmi) – to pomyślność, (kwitnąca) – miłość, (owocująca) – dostatek, (uschła, bez liści) – choroby.
JACHT – odpoczynek od interesów. ( Zabawa na jachcie) oznacza awans i poważanie. (Na mieliźnie) – problemy w interesach.
JAD – (pić) – sen ostrzega przed znajomymi, dzięki którym możesz stracić wiele.
JADŁO – (nieczyste) – to ostrzeżenie przed wrogami. (Czyste i smaczne) – to liczne potomstwo i wszelka pomyślność. ( Stół zastawiony jadłem) – to zapowiedź zabawy lub wesela. (Jadło zepsute) – znak poważnej choroby.
JAGODY – (zbierać je) – to szczęście w życiu. (Jeść (białe) – wygrana, (czarne) – kłopoty, (czerwone) – śmierć bliskiej osoby.
JAGNIĘ – zwykle symbolizuje dziecko. (Zabijać) – robić krzywdę dziecku, także nienarodzonemu. (Karmić jagnię) – to udane dzieci, szczęście rodzinne. (Dla panny) – to dobry mąż i liczne potomstwo. (Dla mężczyzny) – piękna i cnotliwa żona. (Strzyc Jagnie) – to oznaka wyrachowania.
JAJKA – (dużo jajek) – oznaka powodzenia w biznesie i miłości oraz szczęśliwe małżeństwo. (Dla kobiety) – oznaka wielu przygód miłosnych. (Rozbite) – niepowodzenie. (Jajecznica) – kłótnia z sąsiadem. (Gotowane) – dobra wiadomość. (Kupować) – zapowiedź dostatku w życiu.
JAŁMUŻNA – (rozdawać) – kłopoty rodzinne. (Brać) – powodzenie przyjdzie po wyrzeczeniach. (Dla osoby młodej) – to ostrzeżenie przed podstępnymi rywalami.
JAMA – (wchodzić do jamy) – zły czas dla interesów. (Uciec od niej) – przykra sprawa. (Wpaść do niej) – sytuacja bez wyjścia. Sen taki może także mieć podłoże seksualne, zapowiada ożywione kontakty seksualne.
JAMNIK – to partner seksualny albo przestroga przed nieprzyjaciółmi.
JARMARK – dla biznesmenów oznaka zamętu w interesach. (Być na jarmarku) – to znak upadku interesu i fałszywych przyjaciół.
JARZYNY – oznaczają niskie pobudki, człowieka bez wartości.
JARZĘBINA – symbol lenistwa i lekkomyślności. (Jeść) – przykrości.
JASKÓŁKA – zwykle nowiny lub: (lecą wysoko) -powodzenie, (martwa) – smutek, (biała) – oświadczyny, (wlatująca do domu) – zmiany, (puste gniazdo) – to szczęście rodzinne i zyski.
JASZCZURKA – kobieta podstępna, nieprzyjaciółka. Dla kobiety to także znak, że jej męża czeka inwalidztwo.
JAŚMIN – (kwitnący) – zapowiada zaręczyny bliskiej osoby, a także (dla kobiety) nowe przygody miłosne.
JAZDA (na koniu) – symbol kontaktów intymnych. (Spaść z wierzchowca) – utrata partnera. (Powozem) zapowiedź honorów, miłości i dobrego życia.. (Jazda przez las lub puste pola) – to oznaka wielu zmartwień. (Na ośle) – uważaj na honor. (Na łyżwach) – ryzyko. (Na wózku,taczkach) – poniżenie.
JELEŃ – rywal, konkurujący o twoją kobietę.
JEZIORO – (pływać po wzburzonym,ciemnym jeziorze) – zmiana losu; (widok brudnej wody w jeziorze) – zapowiada kłopoty i straty. (Żeglować po jeziorze w miłym towarzystwie) – zapowiada spokojne i wygodne życie.
JĘZYK – (pokazywać komuś) – to zapowiedź zwycięstwa nad wrogami knującymi intrygi przeciwko tobie, (widzieć własny język zaatakowany chorobą) – to znak, żebrak rozwagi przysporzy ci kłopotów.
JUBILER-przyjaźń z wartościowym człowiekiem oglądać lub kupować klejnoty to ostrzeżenie przed stratą wielkich pieniędzy.
KACZKA – (widok dzikiej kaczki na czystej wodzie) – to zapowiedź interesujących podróży, (widok kaczek lecących w powietrzu) – oznacza powiększenie majątku; (polowanie na kaczki) – oznacza zmianę posady, (kaczki nurkujące) – zapowiadają trudne warunki życia.
KADZIDŁO – dym ulatujący z kadzidła oznacza koniec romansu.
KAKAO – (gotowanie kakao) – zapowiada dobrą zabawę na weselu, (choremu) – wróży poprawę zdrowia.
KAKTUS – dla zakochanych kłopoty i waśnie oraz przykrości i nieporozumienia w rodzinie.
KALENDARZ – przepowiednia zmian i nieoczekiwanych sytuacji mających zaistnieć w bieżącym roku.
KAŁUŻA – (wchodzić w kałużę) – to zapowiedź małych kłopotów, które zostaną ci wynagrodzone przez los,(widok kałuży krwi) – to zapowiedź pożaru, (przeskoczyć kałużę) – to znak uniknięcia kłopotów.
KAŁ – (widzieć) – nieprzyjemności; (wydalać) – krytyka i oszczerstwo.
KAMIENICA – (nowa lub w trakcie budowy) – to pomyślność w przedsięwzięciach; (zburzona lub waląca się) – nieziszczone plany; (paląca się) – straty materialne.
KAMIEŃ – zwiastuje kłopoty i niepowodzenia; (zbieranie małych kamyków) – oznacza drobne przykrości; (wielkie kamienie) to wielka strata;(chodzić po kamieniach) to utrapienie i zgryzoty; (drogocenne kamienie) to znak,że otrzymasz spadek lub jakiś wielki dar.
KANAPA – sen o niej jest zapowiedzią spokojnej starości, (siedzieć na kanapie) – pomyślność, (leżeć lub spać na niej) – trudy bez zysku.
KAPCIE – to ostrzeżenie przed niefortunnym związkiem lub intrygą, (posiadanie pięknych kapci) – to zapowiedź uwikłania się we flirt przynoszący wstyd;
KAPELA-to zapowiedź zdobycia wiernych przyjaciół w niedalekiej przyszłości.
KAPELUSZ – (piękny, nowy) – to ciekawa znajomość, (biały) – to radość albo oświadczyny dla osoby, którą widzi się w kapeluszu; (zgubić lub nie móc odnaleźć) – strata moralna.
KAPLICA-smutna wiadomość lub niezgoda w kołach towarzyskich; (wchodzić do kaplicy) – oznacza uwikłanie się w niefortunne związki, (modlić się w kaplicy) to znak, że otrzymasz wsparcie od bliskich ci osób.
KAPUSTA – (zielona) zapowiada niewierność i przeszkody w miłości; (gotować ją) – to zaproszenie na wesele lub zabawę; (kroić kapustę) – to zapowiedź pogorszenia sytuacji przez rozrzutność.
KARAWAN – może zapowiadać śmierć kogoś bliskiego lub chorobę i smutek; (karawan przecinający drogę) to znak, że będziesz zmuszony do walki z zajadłym wrogiem.
KARTKA MIŁOSNA – (wysyłać kartki miłosne) – to stracić okazję wzbogacenia się; (dla kobiety) sen taki oznacza, że poślubi ubogiego, lecz żarliwego wielbiciela.
KAT- (widzieć kata) – to zapowiedź intrygi przeciwko tobie ze strony najmniej spodziewanej; (rozmowa z nim) to przepowiednia wielkiego bogactwa i majątku.
KATASTROFA – (stać się ofiarą wypadku) – poważne przejścia życiowe; (sen o katastrofie na morzu) wróży utratę zysków lub śmierć bliskiej osoby; (jeśli z katastrofy wychodzisz szczęśliwie) to znak,że szczęśliwie wybrniesz z trudnej sytuacji.
KĄPIEL- (brać kąpiel w czystej wodzie) – zapowiada pomyślność; (jeśli woda jest brudna i mulista) oznacza niepowodzenia i liche zdrowie; (dla młodych dziewcząt sen o kąpieli0 – ostrzega przed towarzystwem mężczyzn mogących sprawić kłopoty.
KLUCZE – (otrzymać klucz do czyjegoś mieszkania) – związek seksualny; (zgubić klucz) jest ostrzeżeniem przed narażeniem swojej reputacji.
KŁOPOTY- sen o kłopotach jest zapowiedzią szczęśliwych wypadków.
KOBIETA – jest zwiastunem powodzenia w życiu i powiększenia majątku; (piękna) to wydatki; (blondynka) to szczęśliwe zdarzenie; (całować kobietę) oznacza zyski materialne.
KOCHANEK – (być kochankiem) – jest wróżbą, abyś był ostrożny w swoim postępowaniu; (widok kochanków żony) zapowiada dobrych przyjaciół.
KONCERT – (dla młodej osoby) szczęście w miłości, które zakończy się weselem.
KOTY- ostrzeżenie przed nieszczęściem i zdrada także fałszywym przyjacielem.
KSIĄDZ – jest zapowiedzią szczęścia i pomyślności we wszystkich interesach; (spowiadać się) jest zapowiedzią smutku.
KUPA GNOJU – (widok dużej kupy gnoju) – zapowiada szczęście i powodzenie; (kilka kup) oznacza zdobycie wielkiego majątku.
KWIATY- (zbierać pachnące kwiaty) zwiastuje dobrobyt lub wielką wygraną; (czerwone) są symbolem dobrej nadziei na przyszłość; (widzieć piękne kwiaty w ogrodzie) – trwałe uczucie.
LALKA – (żywa lalka) – jest dobrym snem dla osób oczekujących dziecka, (nieruchoma) – ostrzeżeniem przed niebezpieczeństwem.
LAMPA – ( jasno świecąca) – jest zapowiedzią powodzenia w sprawach osobistych, pochwały w pracy i szczęścia rodzinnego, (zgaszona wróży śmierć w rodzinie; (wypełniona oliwą) – jest symbolem aktywności zawodowej przynoszącej wymierne korzyści.
LAS – (chodzić po lesie) – oznacza opłacalny trud, jeśli roślinność była bujna; (zgubić się w lesie) – niepowodzenie; (las zniszczony lub suchy) – wielkie straty.
LATAĆ – (latać wysoko) – oznacza uniknięcie wielu kłopotów; (spaść latając) -niebezpieczeństwo, przeciwności losu, porażka życiowa; (dla młodej osoby) – oznacza pokonanie przeszkód w drodze do celu; (latać bez skrzydeł) – to oznaka niebezpieczeństwa, którego można uniknąć.
LĄDOWAĆ – (lądować i dopływać statkiem do brzegu) – jest zapowiedzią zmian w życiu na lepsze, małżeństwa z ukochaną osobą lub zmiany miejsca zamieszkania.
LEKARSTWO – (brać gorzkie) – gorycz i cierpienie; (słodkie i dobre) – to pewne pocieszenie; (podawać choremu) – zwiastuje zyski dobry interes; (kupować lekarstwo) – to niepotrzebne wydatki.
LEKARZ – (wizja lekarza we śnie) – jest w większości wypadków korzystna dla chorego, zdrowemu zapowiada dolegliwości.
LEŻEĆ – chwilowa bezczynność; ( leżeć z nieznajomą osobą) – zapowiada trwałe szczęście w miłości; (leżeć na twarzy) – to przepowiednia żałoby w niedługim czasie; (widzieć leżącego) – lekkie niedomagania lub brak aktywności tego, kogo się widzi.
LIPA – wróży pomyślne życie, bez wielu trosk i kłopotów; (kwitnąca lipa) – zwiastuje doznanie wielkiego szczęścia w miłości; (wchodzić na nią) – zapowiada, że wszystkie twoje marzenia zostaną spełnione.
LINA – trudności z przeciwności losu.
LIS – jest symbolem podstępu i przebiegłości,oznacza niebezpieczeństwo ze strony skrytego wroga; (zabić go) – pokonanie nieprzyjaciela; (futro z lisa) – osiągnięcie zysku cudzym kosztem.
LIŚCIE – ( zielone, rosnące na drzewach) – to dobra przepowiednia, ( suche) – oznaczą przeciwności losu.
LIST – (otrzymać list) – zapowiedź jakiegoś prezentu lub wiadomości o osobie, której nie spotkałeś całe lata, (polecony) – wróży złe wiadomości lub kłopoty, (pieczętować list) – konieczność zachowania tajemnic będących przeszkodą w prowadzeniu interesów, (czytać list) – wróży szybkie małżeństwo lub wiadomość od przyjaciela, (list anonimowy) – ostrzega przed krzywdą, jaka może cię spotkać z najmniej spodziewanej strony, (spalić list) – to oznaka lekkomyślności, (otwierać list) – przestroga przed złodziejami czyhającymi na twój majątek.
LISTONOSZ – (wizja listonosza we śnie) – zapowiada niespodziewaną przesyłkę pocztową, (widzieć listonosza wchodzącego do domu) – otrzymasz niedobrą wiadomość.
LITERY – (pisać lub drukować) – oznacza twoje zadowolenie z wypełnianych obowiązków, (uczyć się liter) – zapowiedź niespodziewanych, nudnych wizyt.
LOTERIA – (brać w niej udział) – zmienne szczęście, (wylosować szczęśliwą liczbę) – zwiastun korzyści finansowych, (dla młodej dziewczyny) – każdy sen o loterii oznacza rozczarowania i niestałego w uczuciach męża.
LÓD – (widzieć w porze nietypowej) – przeciwności,ostudzenie uczuć lub utrata miłości, (dla handlowca) – straty finansowe, (dla rolnika) – ni udane zbiory.
LUSTRO – (widzieć swoje odbicie jasne młode i ładniejsze niż w rzeczywistości) – prawidłowy rozwój duchowy i dobre zdrowie, (nagie) – wystawienie śniącego na krytykę i obmowę, (w czarnych szatach) – smutek, (w czerwonych szatach) – skłonności do gwałtownych reakcji i silnych wzruszeń.
LUTNIA – (słyszeć dźwięk lutni) – oznacza pomyślne wiadomości od przyjaciela, (grać na lutni) – zwiastun szczęśliwej starości, (słuchać muzyki granej na lutni) – zapowiedź przyjemnych zajęć i rozrywek.
ŁABĘDŹ – (biały) – pomyślność, (w parze) – zaręczyny, (starszym osobom) – oznacza zaproszenie na ślub, (widzieć łabędzia na wodzie) – związek seksualny, (stado białych łabędzi) – bliskie wesele w rodzinie, (czarny łabędź) – oznacza smutek.
ŁACHMANY – (zbierać je) – to oznaka pomyślnego ułożenia sobie życia pomimo przeszkód, (nosić je na sobie) – wróży popadnięcie w biedę, (sprzedawać je) – to szczęście w domu oraz pomyślność w pracy.
ŁAŃCUCHY – nieuniknione kłopoty, (być zakutym w łańcuchy) – oznacza ciężkie doświadczenia życiowe, (zerwać je) – znak uniknięcia kłopotów, (widzieć innych w łańcuchach) – zapowiedź ciężkich czasów, (zakładać na szyję złoty łańcuch) – zwiastun szczęścia i bogactwa.
ŁAŃCUSZEK – (otrzymać cenny) – korzystny związek, (przerwany lub uszkodzony) – zerwanie cennej znajomości, (zgubić) – nieporozumienie z bliską osobą.
ŁASICA – jest ostrzeżeniem, aby wystrzegać się przyjaźni z byłymi wrogami, (zabić łasicę) – pokrzyżowanie planów wrogom, łasica również oznacza podstępną kobietę.
ŁAWKA – (siedzieć na niej) – zwodnicze nadzieje, (widzieć pustą) – próżne oczekiwanie, (dla osób starszych sen o ławce) – jest zapowiedzią spokoju i nostalgii.
ŁAZIENKA – (przebywać w łazience) – to wróżba, że będziesz chciał ukryć swoje wady na korzyść zalet, (pokryta jasnymi kafelkami) – to ciężka choroba w rodzinie, (ciemnymi kafelkami) – drobne kłopoty i zmartwienia, które jednak zostaną obrócone w bardziej trwałe radości.
ŁĄKA – zwiastun wesołych i radosnych spotkań, będących zapowiedzią pomyślnej przyszłości, (spacerować po niej) – to poprawa twoich finansów, (dla młodej dziewczyny) – sen taki zwiastuje szczęśliwą miłość i szybkie małżeństwo.
ŁÓDŹ – (płynąć łodzią lub statkiem po wodzie) – powodzenie w miłości, (starszym osobom) -pomyślność, (łódź tonąca lub chwiejąca) – utrata powodzenia.
ŁÓŻKO – (czyste i białe) – oznacza zakończenie zmartwień i kłopotów, (ścielić łóżko) – rychła zmiana miejsca zamieszkania lub długa podróż, ( leżeć na nim na wolnym powietrzu) – zapowiedź radosnych przeżyć lub okazji do poprawienia swego losu, (wstawać z łóżka) – oznaka dobrego zdrowia i samopoczucia.
ŁZY – (własne) – zwiastują nieoczekiwaną radość, (widzieć inne osoby roniące łzy) – to smutek, który będzie powodem troski, także twych przyjaciół.
MAGNES – (trzymać magnes) – to powodzenie u płci przeciwnej; ( widzieć u kogoś) – niebezpieczna przyjaźń; (używać magnesu) – to knucie spisku przeciwko komuś w złych zamiarach.
MAJTKI – ostrzeżenie przed skutkami nieprzyzwoitych rozrywek; (czyste) – wróżą dobre zdrowie i samopoczucie; (brudne) – zapowiadają chorobę; (wkładać je) – to zapowiedź niespodziewanych podarunków.
MALARZ – (pracujący malarz) – wróży długie i spokojne życie; (pracować samemu jako malarz) – oznacza dążenie do powiększenia majątku.
MALOWAĆ – (swoją twarz) – zdobycie zaszczytów niewielkim wysiłkiem; (malować pokój na jasny kolor) – oznacza uporządkowanie spraw osobistych.
MAŁŻEŃSTWO – otrzymanie niemiłych wiadomości od kochanej osoby; (brać udział w uroczystości zaślubin) – to pomyślne ułożenie spraw zawodowych; (dla kobiety sen o małżeństwie ze starym mężczyzną) – zapowiada kłopoty i ciężką chorobę.
MAŁŻONEK – (dla młodej dziewczyny sen o mężu) – wróży staropanieństwo; (sen o miłości męża do innej kobiety) – jest ostrzeżeniem przed złymi myślami i niecnymi zamiarami.
MAPA – zapowiada zmianę w interesach; (studiować mapę) – wyjazd do dalekiego kraju; (kolorowa mapa) – to zamożność i bogactwo; (dla kobiety) – sen oznacza interesujące kontakty.
MARCHEW – pomyślność w sprawach sercowych, powodzenie w miłości i w życiu rodzinnym.
MARYNARKA – (nowa marynarka) – jest oznaką wyróżnienia w pracy; (widzieć własną podartą marynarkę) – oznacza utratę przyjaciela; (nosić cudzą marynarkę) – poprosisz o przysługę.
MASKA – (nosić maskę) – jest zwiastunem przejściowych kłopotów; (widzieć ją na czyjejś twarzy) – oznacza podstęp ze strony bliskiego; (zdejmować maskę) – to przestroga przed nieskromnym zachowaniem.
MASŁO – pomyślność dla wszystkich; (dla ludzi wolnych) – oznacza szczęśliwe małżeństwo; odwiedzi cię dawno nie widziany przyjaciel lub znajomy.
MATKA – jest symbolem dostatniego i miłego życia; (matka krzątająca się) – oznacza zadowolenie z siebie; (dla kobiety) – sen oznacza przyjemne rozrywki i szczęście w małżeństwie; (mieszkać z nią w jednym domu) – oznacza czekający cię dostatek, a także dobre zdrowie i samopoczucie.
MĄŻ – (widok męża z inną kobietą) – to dowód jego miłości i wierności; (martwy mąż) – to smutek i rozczarowanie; ( kochający inną kobietę) – zwiastuje rozstanie.
MĘŻCZYZNA – (widzieć przystojnego mężczyznę) – symbolizuje bogactwo oraz radość z wszelkich przyjemności; (dla kobiety) sen taki oznacza spotkanie z ciekawą osobą, która zostanie jej przyjacielem; (brzydki i zgorzkniały mężczyzna) – zapowiada rozczarowania i kłopoty życiowe.
MGŁA – niepewna sytuacja życiowa; (przebywać we mgle) oznacza niepewność w interesach, jak i w miłości – groźba choroby lub wypadku; (widzieć osoby we mgle) oznacza korzyści,które uzyskasz w wyniku niepowodzenia innych ludzi.
MIEDNICA – nowe sprawy, które dostarczą innym powodów do radości; (napełniona wodą) wróży rychłe zdobycie wielkiej fortuny; (próżna) – oznacza długi.
MIĘSO – (surowe) – spory i kłótnie w rodzinie oraz smutek z powodu osiągnięcia twych pragnień przez innych; (gotowanie mięsa) zapowiada ciężką chorobę; (kupować mięso) to znak, że możesz na kogoś liczyć.
MIŁOŚĆ – (platoniczna) to szczęśliwe układy towarzyskie; (widzieć bożka miłości) oznacza, że w twoim otoczeniu znajduje się osoba darząca cię gorącym uczuciem; (dla kobiet w ciąży) wróży szczęśliwy poród.
MONETY – (złote monety) to kłopoty a także nieszczęście w rodzinie;(srebrne) – bogactwo i przyjemności z dalekich podróży; (dla dziewczyny) sen taki to rozstanie z ukochanym; (znaleźć monety) to pokonać wszelkie przeciwności; (rozdawać je) to wstyd i upokorzenie.
MOST – (długi, zniszczony most) oznacza przeżycie głębokiego smutku z powodu utraty przyjaciół; (widzieć most) – pewne plany czekają na realizację; (przechodzić przez most) -zasadnicze zmiany życiowe.
MUR – (jeśli cię zatrzymuje) – przeszkody w działaniu; (przechodzić przez mur) – oznacza pokonanie trudności.
MYDŁO-śnić mydło to znak,że należy pozbyć się fałszywych przyjaciół; (wytwarzać mydło) to zapowiedź dostatku i bogactwa
MYSZY – nieprzyjaciele, którzy doprowadzą cię do ubóstwa; (zabijać) – próba zwalczania przeciwności.
NACZYNIA – (stołowe napełnione) to korzyści i dostatek; (próżne) oznaczają niedostatek i przeciwności; (naczynia ze szkła) – nietrwałe wartości.
NAGOŚĆ – groźba krytyki i obmowy; (być nagim w towarzystwie osób ubranych) – zapowiada skandal towarzyski; (próba ukrycia nagości) wskazuje na poszukiwanie niemoralnych rozrywek.
NAGROBEK – utrata uczucia lub przyjaźni; (przechadzać się wśród nagrobków) to zapowiedź rychłego zamążpójścia.
NAPAD – to ostrzeżenie by zwracać uwagę na swoje zachowanie, bo grożą ci plotki i pomówienia.
NAPIS – (widzieć napis) to wróżba otrzymania niemiłych wiadomości; (wykonywać napis) to oznaka utraty bliskiego przyjaciela.
NAPÓJ – (pić napój) to zapowiedź szczęścia i radości; (dawać go innym) – wskazuje na twoje dobre i uczciwe postępowanie.
NAPRAWIAĆ – (maszynę) – oznaka poprawy warunków życiowych, (samochód) – wskazuje, że jesteś oszczędny, to przyniesie ci bogactwo.
NARKOTYKI – przepowiednia drobnych zmartwień.
NARTY – oznaka powodzenia w interesach.
NARZECZENI – (brać ślub ze swoim narzeczonym) – rozstanie, wielka kłótnia. (Tańczyć) z nim /nią wspólne szczęśliwe życie, rychły ślub, (uciekający) narzeczony ( ona) symbol nieszczęścia w rodzinie, (chory narzeczony) – oznaka długiego i szczęśliwego małżeństwa.
NARZĘDZIA – (połamane) – symbol śmierci lub poważnej choroby kogoś bliskiego, (rolnicze) – zapowiedź szczęścia rodzinnego (pracować narzędziami) – fałszywi przyjaciele wokół ciebie
NASIONA – (duże ilości) – wspaniała przyszłość, bogactwo, zapowie korzystnych inwestycji, (siać) – twoje plany dojrzewają do realizacji, (nasiona konopi) – nowe przyjaźnie.
NASZYJNIK – (drogi) wróży szczęście w miłości, (złoty, z drogimi kamieniami) – cenna znajomość, (zgubić) – zapowiada żałobę, (zerwany) – ubóstwo na starość ( z korali, pereł) – łzy, ( z krzyżykiem) – Cierpienie. Sen o naszyjniku dla panny oznacza bogatego męża.
NAUKA – sukces dzięki wytrwałej pracy.
NAUCZYCIEL – zapowiada wiele rozrywek, może nawet niemoralnych.
NAZWISKO – (swoje słyszeć) – dobre nowiny. Gdy wypowiada zmarły – ostrzeżenie. Zmieniać – zwiastun utraty honoru, dla kobiety zapowiedź małżeństwa.
NEGLIŻ – hańba, pomówienia wstyd.
NEKROLOG – smutne wiadomości, rozstanie z bliska osobą.
NICI – drobne kłopoty.
NIEBO – zwiastuje zaszczyty, beztroska przyszłość (zachmurzone) – przeszkody. (Trafić do nieba) – wielkie wyróżnienie, ( unieść się do nieba) – niebezpieczne wywyższenie.
NIEDŻWIEDŻ – nieodpowiednia znajomość, niebezpieczeństwo. Dla dziewczyny zapowiedź rywalki. (Zabić) – przezwyciężenie trudności (futro z niedźwiedzia) – lepsza praca.
NIERUCHOMOŚĆ – (nabyć) powinieneś wykazać więcej stanowczości w swoim postępowaniu.
NIEWOLNIK – poważne problemy finansowe, zmartwienia.
NIEWIERNOŚĆ – (być niewiernym) to zwiastun problemów, (niewierny partner) -niepokój, zagrożenie – wynikające ze złej oceny sytuacji.
NOC – zawsze przepowiada poważne kłopoty. Ciemności zwiastują zagmatwane sprawy, brak rozsądku.
NOGI – (zgrabne kobiece) – nierozsądne postępki sprowadzą na ciebie kłopoty, (nogi brudne lub chore) – niepowodzenia materialne, (czyste, zdrowe) – pomyślność,(stracić nogę) – niestabilność w życiu, (złamana) – utrata szacunku, (myć) – straty, choroba, (mieć kilka nóg) – wygórowane ambicje bez pokrycia, (drewniana) – będziesz podły dla przyjaciół.
NOS – (duży) – rozwiązłość, (nieforemny) – niezdrowe skłonności, (mały) – kłopoty, ( okaleczony) – zapowiedż strat moralnych.
NOSOROŻEC – przepowiada poważne straty oraz niebezpieczeństwo ze strony wrogów, (zbić go) – oznaka pokonania tych problemów.
NOŻYCZKI – to zwiastun kłótni (ostrzyć) – będziesz mieć nieciekawą pracę, (złamać, zgubić) wyjście z trudnej sytuacji, (papier ciąć) – zgubisz ważne dokumenty.
NURKOWAĆ – ( w czystej wodzie) -szczęśliwy obrót spraw ( w mętnej) – troski, niespokojne dni (w płytkiej) – straty materialne. Dla zakochanych taki sen jest zwiastunem spełnienia pragnień i namiętnej miłości.
NURT – (być porwanym przez nurt) ostrzeżenie przed popełnieniem błędu w biznesie, zapowiedź niepowodzeń finansowych.
NUTY ( pisać) – mozolna praca fizyczna (czytać) – radosne wydarzenia.
OAZA – bardzo pomyślne przedsięwzięcie, wielka wygrana, szczęścia, radość
OBCAS – zwiastun kłótni, zapowiedź błędu, niekiedy tragicznego w skutkach
OBCY (człowiek) -korzystne znajomości w krótkim czasie
OBELISK – zapowiada złe wiadomości.
OBIAD – (suty) – dobre, wygodne życie (w samotności) – niepowodzenia finansowe, (w towarzystwie) – otrzymasz zaproszenie na wielką uroczystość.
OBŁĄKANY – nieodpowiednie towarzystwo pociągnie to za sobą nieobliczalne następstwa
OBRABOWANYM (być) – wkrótce pozbędziesz się natrętnych znajomych.
OBRAZY – ostrzeżenie przed fałszywymi ludźmi (malować) – satysfakcja bez zysku, (niszczyć) – Bezwzględna walka o zaszczyty (wieszać bezwartościowe obrazy) – złe działania w życiu, brak poczucia wartości (brzydkie) – konflikty w rodzinie.
OBRĄCZKA – (jasna i błyszcząca) -szczęście domowe, (złamana, zgubiona) – nieszczęście, śmierć małżonka lub rozwód, (znaleźć) – zapowiedź romansu.
OBRUS (biały, czysty) – to dobry znak dla ludzi biznesu, (brudny, podarty) – zapowiedź intryg w twoim otoczeniu.
OBORA (z krowami) -zaproszą cię nieżyczliwi ludzie.
OBUWIE – ( nowe) – zaszczytne propozycje, ( zniszczone) – stracone marzenia, fatalne układy, (kupować) – niespodziewana podróż, (czyścić) – zaproszenie na wesele, (naprawiać) – zła passa w interesach.
OCEAN – (spokojny) – dobra przepowiednia dla wszystkich, (płytki) – zmienne szczęście, (żeglować) – pomyślność.
OCET – kłótnie, waśnie, spory.
OCZY (jasne) – życzliwość otoczenia, (ciemne) – nieżyczliwość, (chore) – ostrzeżenie przed popełnienie występku.
ODDALENIE (się kogoś) – rozłąka, jeśli jesteś oddalony od swojego domu – czeka cię wkrótce daleka podróż.
ODMŁODNIENIE – zmiana osobowości na lepsze.
ODMROZENIE – niekorzystne interesy lub ostudzenie uczuć.
ODPADKI – to zwykle dobry zwiastun (dużo odpadków) – wielki majątek, (zbierać je) – drobne kłopoty.
ODWILŻ – wyraźna poprawa losu.
ODZIEŻ – (nowa, ładna) – pomyślne układy, (czarna) – smutek, (biała) -monotonne życie w celibacie, (kolorowa) – zadowolenie z życia, (brudna, podarta) – choroba, kłopoty.
ODZNACZENIA – otrzymasz niebawem interesującą propozycję pracy,a także zaszczyty i wyróżnienia.
OGIEŃ – (pożar) – straty, (w kominku) – harmonia rodzinna, (wzniecać) – powodzenie.
OGIER – symbol siły i męskości. Gdy (kobiet jeździ) na nim – zdobędzie idealnego kochanka. (Spaść z niego) – porażka w uczuciach, (czarny) – brunet, (jasny) – blondyn. Sen taki zwiastuje mężczyźnie groźnego rywala.
OGÓRKI – przepowiadają dobre zdrowie, dla chorego powrót do zdrowia. OGRODZENIE – pokonywanie trudności, bezpieczeństwo, spokojna przyszłość.
OGRÓD – (zielony, kwitnący) – wygodne spokojne życie, (warzywny) – nędza i ubóstwo, (zoologiczny) – urozmaicone życie.
OJCIEC -zwiastuje potrzebę opieki, (zmarły) – ostrzeżenie przed pochopnymi decyzjami, (zostać ojcem) -nagłe zmiany w życiu.
OKNO – niedobry sen. Może oznaczać zaburzenia emocjonalne, niezaspokojone namiętności. (Okno zamknięte) -samotność, (zasłonięte) – smutek, (rozbite) – zdrada bliskiej osoby.
OKULARY – (nosić) – bądź czujny, nie dostrzegasz wielu ważnych spraw wokół siebie, (zgubić) – straty, (kupować) – ostrzeżenie przed złym towarzystwem, (dla dziewczyny) – ostrzeżenie przed niemoralnym trybem życia.
OKRĘT – dobry sen, gdy okręt na spokojnym morzu, zły, gdy płynie po wzburzonym akwenie lub jest rozbity – to oznacza chorobę partnera, (na mieliźnie) – przeszkody na drodze do celu.
OŁTARZ – oznaka ofiary, jaką poniesiesz wkrótce. Kapłan przy ołtarzu do bardzo zły znak, (ślub) – Smutek a nawet śmierć w rodzinie.
OMDLENIE – znajdziesz się w opresji, los cię upokorzy, zostaniesz zdradzony.
OPARZENIE – (ogniem) -oznacza wiernych przyjaciół, (napojem) – nie wtrącaj się w cudze sprawy.
OPERA – obecność w operze potwierdza dobry gust i poczucie piękna.
OPERACJA – gdy śnisz o niej możesz spodziewać się wyzdrowienia, gdy jesteś zdrowy – choroby.
OPŁAKIWAĆ – (utratę przyjaciela) – to oznaka, że chwilowe problemy przerodzą się w wielką radość.
ORAĆ – spodziewaj się sukcesów osiągniętych poprzez ciężką pracę, (widzieć orzących) – zyski czerpane cudzym kosztem.
ORDER – (dostać) – zapowiedź awansu oraz szczęścia w rodzinie.
ORKIESTRA – wesołe usposobienie może przysporzyć ci kłopotów.
OSA – kobieta nieprzychylna.
OSIOŁ – (prowadzić na postronku) – problemy z utrzymaniem partnera, (jechać na ośle) – nierozsądny wybór, (osioł niosący bagaż) – wykorzystasz czyjąś naiwność.
OSTROGI – zapowiedź sporu.
OSZUSTWO (popełnić) – pomyślność, (być ofiarą) – mimo problemów pomyślny finał.
OWADY – poważne straty finansowe. (Zabijać je) – pokonanie wrogów.
OWCE – (białe) – pomyślność, (czarne) – smutek, (beczenie) – obmowa, (strzyc) – duże Krzyś Ci, (zabić) -wyrządzisz komuś krzywdę.
OWOCE (szukać ich) – to bardzo pomyślny sen, (kupować) – kosztowna przyjemność, (dojrzałe) -szczęście, (niedojrzałe) – uczucie bez wzajemności, (kwaśne) – intrygi, (suszone) -przeciwności losu, (sprzedawać) – uwaga na oszustów. AGREST – związek nie trwały. ANANASY – szczęśliwa znajomość, ARBUZ – przyziemne uczucia, BANANY – pokusy seksualne, BORÓWKI – intrygi, BRZOSKWINIE – wzajemność w miłości, CYTRYNY – kłótnie, CZARNE JAGODY -nieporozumienia w sprawach życia codziennego, DAKTYLE – szczęście w biznesie, FIGI – spełnione życzenia, GRUSZKI – pomyślność, JABŁKA – pomyślny sen dla mężczyzn, JEŻYNY – problemy małżeńskie, MALINY – szczęście w miłości – podobnie MELONY i MORELE, POMARAŃCZE – początek problemów, PORZECZKI – plotki, ŚLIWY – fatalna znajomość, WINOGRONA – zwiastun dostatku,WIŚNIE – rozczarowanie w miłości.
OŚMIORNICA – podstęp.
OZDOBY – czekają cię pochlebstwa, (zgubić) -rozstanie z ukochanym, (dostać) – udane interesy.
PACIORKI – ( nawlekać) – możesz spodziewać się plotek na swój temat. Gdy je rozrzucasz czeka cię wielka radość.
PACIERZ – (odmawiać) – pociecha w trudnych chwilach
PACHNIDŁA – (perfumy) – krótka radość, (woń kwiatów) – trwałe uczucie.
PACZKA – (otrzymać) – miła niespodzianka, (dźwigać) – trudne zadanie,
PAJĄK – wróg, nieprzyjaciel, bliskie niebezpieczeństwo, (zabić) -pomyślność.
PALCE – (brudne) – kłopoty, (piękne, zadbane) – powodzenie w miłości.
PALMA – to symbol szczęścia i dostatniego życia, (uschnięta) – smutek.
PAŁAC – (budować) – intratny biznes, (zburzony) – niespełnione plany.
PANTOFEL (zniszczony) – straty moralne, (zgubić) – stracone złudzenia, (oddać) – strata finansowa.
PANNA MŁODA – (dla młodej osoby) to zapowiedź szczęścia, (dla starszych) zwiastuje radość, (płacząca) – oznacza rozstanie z ukochanym, (uciekająca) – symbol dobrego małżeństwa, (spotkać ją) – wygrana, (modląca się) – niepowodzenie w miłości.
PANTONIMA – uważaj twoi wrogowie udają przyjaciół, (grac w niej) – działania na pokaz.
PAPIEŻ (widzieć) – dla chorego zwiastun poprawy zdrowia,dla zmartwionego – pociecha, dla sinych przepowiednia szczęścia, (rozmawiać z nim) – czekają cię zaszczyty.
PAPUGA -oznacz nierozsądne rozrywki, często sen taki plotki i pomówienia.
PARASOL – (jasny) – kłopoty, z których wybrniesz, (ciemny) – niespodziewane problemy, (rozkładać w deszczu) – bezskuteczne przeciwdziałanie przeciwnościom, (przeciwsłoneczny) – pomyślność, (zniszczony) – trudności, problemy, (kupować) – doskonała inwestycja, (zgubić) – kłopoty w pracy.
PARK – dobre perspektywy, symbol zdrowia i pomyślnej przyszłości.
PARLAMENT- (być członkiem) – wpadniesz w kłopoty powiązane z kłótniami, (uczestniczyć w jego posiedzeniu) – to zwiastun utraty wiarygodności zawodowej, (zwiedzać parlament) – przestroga przed sporami i kłótniami w rodzinie lub pomiędzy zakochanymi.
PASEK- (nosić) – zapowiada radość, (otrzymać go w darze) – wróżba powodzenia w zalotach, (bogato zdobiony) – wróży majątek, (pozłacany) – zapowiada małżeństwo w najbliższej przyszłości, (niemodny) – wróży zasłużoną krytykę twojej osoby w wyniku nierozważnego postępowania, (modny) – zwiastun nowych znajomości, które przyniosą ci szkody i straty w interesach.
PASTWISKO – (z bydłem rogatym) -niepowodzenia i krzywdy wyrządzone przez nieodpowiedzialnych ludzi, (z owcami) – korzyści materialne, (z trzodą chlewną) – przebywanie w nieodpowiedzialnym towarzystwie przysporzy ci kłopotów, (z końmi) -dobre towarzystwo, o ile zwierzęta nie były czarne.
PASZPORT – (trzymać w ręku) – zapowiedź nieprzyjemnego zdarzenia w podróży lub na ulicy, (zgubić go) – poważne kłopoty, możliwy nawet areszt, (otrzymać go) – zwiastun niebezpieczeństwa i kłopotów domowych.
PAŚĆ – (trzodę krów) – zapowiada nudę, (paść świnie) – to znak, że zdobędziesz przewagę nad nieprzyjaciółmi.
PATELNIA – (trzymać) -to zwiastun odwiedzin nieproszonego i niemiłego gościa, (widzieć ją) – to znak, twój partner ma zamiary przerastające wasze możliwości.
PAW – (paw z pięknym ogonem) – uroczy towarzysz życia. Zamężnym kobietom zapowiada niebezpiecznego amanta, mężczyznom – rywala, żony lub córki, (krzyczący) – złe nowiny, kłopoty, (martwy) – strata przyjaciela.
PAZNOKCIE – (długie) – drapieżność i nieustępliwość, (obcinać, skracać) – straty moralne, niepowodzenia, (odpadające) – wielkie niepowodzenie, (malować na różowo) – powodzenie, (na czerwono) – sukces poprzedzony cierpieniem, (na czarno) – zła przepowiednia dla śniącego lub kogoś z jego bliskich, (piękne paznokcie u nóg) – wspaniałe powodzenie, (brudne) – kompromitacja.
PĄCZKI – (smażyć) – intrygi, (kupować lub widzieć) – słodkie pokusy, (pączki kwiatów) – zwiastują spełnienie wszelkich marzeń i pragnień.
PERFUMY – (pięknie pachnące wąchać) – przemijające rozkosze, (o niemiłym zapachu) – nieprzyjemności.
PERŁY – (widzieć je u kogoś) – to łzy i smutek w rodzinie, (łowić perły) – znak, że odbierzesz dawny dług, (nosić je) – zwiastuje zaszczyty, (otrzymywać w darze) – zwiastun żałoby w rodzinie, (dla kobiety) – oznacza starania w uzyskaniu miłości lub majątku na drodze prawości, (chować perły) – ostrzeżenie, aby być oszczędniejszym i bardziej gospodarnym.
PIANINO – (sen o pianinie) – to oznaka o zmarnowanowanej szansie w życiu, (grać na nim) – to przykrości i kłopoty domowe, (kupować pianino) – to niespodziewany wydatek.
PIASEK – (widzieć go) – to drobne, lecz liczne przeciwności losu, (nosić lub wozić) – zwiastuje nędzę lub poważne kłopoty finansowe, (rozrzucać) – oznaka niepewnych warunków życiowych.
PIĆ – (zimna wodę) – zapowiedź zdrowie i dostatek, (alkohol) – niezdrowa rywalizacja, (drogie trunki) -uważaj na długi, (olej) – choroba, (soki) – przyjemności, (mleko) – przyjaźń kobiety.
PIEC – (rozniecać) – powodzenie, (wygaszony) – strata ukochanej osoby, (zimny) – choroba, (rozbity) – przykrości ze strony dzieci, (skokowy) – niespodziewany awans w pracy.
PIECZĘĆ – (stawiać) – podejmiesz ważną decyzję.
PIEKŁÓ – ostrzeżenie przed utratą dobrego imienia
PIELĘGNIARKA- – kłopoty, cierpienia, także ostrzeżenie przed oszustami.
PIENIĄDZE – (papierowe) – straty, (złote monety) – uważaj na swoje poczynania, nie bądź pazerny, ( stracić, wydać) – pomyślność, (drobne) – małe kłopoty.
PIERSI – (nagie) – pomówienia, (jędrne) – pomyślność, ( owłosione) – męskość, męskie role w życiu – dla kobiety.
PIERŚCIONEK (dostać) – przyjaźń, (znaleźć) – znak kłótni, ( złamany) – utrata partnera, (zgubić( – niewierność ukochanego, (na palcu) – szczęśliwy związek.
PIES – zwykle symbol wierności, (szczękający) – uważaj na niebezpiecznych wrogo, (chory) – pogorszenie stanu kogoś bliskiego, ( wściekły) – choroba umysłowa, (pływający) – łatwo osiągniesz dobrobyt.
PIJAK – zapowiada awantury, nieprzyjemności, straty moralne i finansowe.
PIŁA – uważaj na ryzykowne działania i niektórych przyjaciół.
PINGWIN -wiadomość o śmierci lub ciężkiej chorobie.
PIÓRA – (białe) – zysk ( czarne) – strata, (skubać gęsi) – kontroluj swoje czyny.
PIRAMIDY – spotkają cię wielkie zaszczyty.
PISMO – (otrzymać) – złe wiadomości
PISKLĘTA – kłopoty z dziećmi.
PIWO – (pić) – uwaga na wrogów, (ciemne) – poprawa w życiu, (dziewczynie) – zamążpójście.
PISTOLET – nieszczęście.
PISAĆ – miły romans, (niepoprawnie) – odrzucenie korzystnej propozycji.
PIWNICA – rozrywki, sprawy przyziemne, niezdrowe żądze.
PLAMY – (na ciele) utrata honoru, zniesławienie.
PLECAK – trudności na twojej drodze.
PŁASZCZ – (elegancki) – pomyślnie zrealizujesz plany, (podarty) – hańba, (czarny) – smutek. (Czerwony) – cierpienie.
PŁOMIEŃ – niespodzianka na tle uczuciowym, (gasić) – stracone złudzenia.
PŁOT – rozwaga w życiu zaprowadzi cię do celu.
PŁUG – czeka cię wiele wyrzeczeń, ale osiągniesz to, co chcesz.
PLYWAĆ – bardzo dobry okres przed tobą.
POCAŁUNEK – lekkomyślność, podstęp, (od matki, ojca – żyjących) – szczęście. Gdy ktoś całuje twoje partnera – rywal, rywalka.
POCHODNIA – zapowiedź beztroskiej zabawy.
POCIĄG – zmiany w twoim życiu. Najpierw czekają cię problemy, potem zyski.
POCZTA – oznacza złe wieści i niepowodzenia.
PODKOWY – wyjątkowo dobry sen – czeka cię bogactwo.
PODATKI – (płacić) – wokół ciebie złe wpływy, kłopoty w interesach.
PODRÓŻ – pomyślność pomimo trudności.
PODUSZKA – luksus i pomyślność w życiu, tylko (biała) oznacza – chorobę.
POGRZEB – (widzieć) bardzo złą wiadomości, (brać udział) – zwiastun nieszczęść w rodzinie.
POLE – (zaorane) – zajście w ciążę, (pełne roślin) – dobrobyt. (Zboże) – poprawa losu, (kwiaty) – wspaniałe uczucie, (kosić) – straty.
POLICJA -ostrzega cię przed czynami karalnymi, przykre doświadczenia w biznesie.
POLOWANIE – sukcesy w walce z wrogami, ( na jelenie) – masz rywali, ( na ptaki) – ucz się; ( na zające) – koledzy będą szybsi.
POMIDORY -bardzo dobra nowina cię czeka.
POMNIKI – to zły sen – czekają cię choroby, utrata miłości a nawet śmierć.
POŃCZOCHY -symbol przyziemnych rozrywek – także strat i upadku moralności.
PORONIENIE – zdarzenie o fatalnym początku i szczęśliwym zakończeniu.
PORÓD -spore kłopoty, (gdy chcesz dziecka) – przeciwności, (ciężarnej) – ostrożność.
PORTRET -sen niezbyt pomyślny – pozostaną ci wspomnienia.
POSAG – musisz liczyć wyłącznie na siebie.
POŚCIEL – (czysta) – pomyślność, (brudna) – utarta czci, (leżeć w niej) – choroba.
POTWÓR – twoja przyszłość będzie ciężka.
POWIESIĆ się – wydarzenia, które przytłoczą cię.
POŻAR – wielkie straty moralne i utrata przyjaciół.
POWÓDŹ -choroba, kłopoty finansowe, nieszczęśliwe małżeństwo – to cię może spotkać.
PRALNIA – uważaj na oszczerstwa.
PROCES – masz wielu wrogów.
PROSTYTUTKA – niepowodzenia, utrata reputacji.
PRZYSTAŃ – pomyślna przyszłość.
PSZCZOŁY – czeka cię fortuna, ożywienie w biznesie, duży zysk i powodzenie..
PTAKI – miłe towarzystwo, szczęście, rozrywka.
PUSTYNIA -zwiastuje ubogą przyszłość, utratę majątku.
PUSZCZA – rychłe małżeństwo, (dla żonatych) – ciężka praca i niewielkie korzyści.
RABARBAR – ( widzieć rosnący) – miłe rozrywki chwilowo zajmą twój czas, (gotować rabarbar) – zapowiada awantury i kłótnie, w wyniku, których możesz utracić bliskiego przyjaciela, (jeść rabarbar) – niezadowolenie z obecnego zajęcia.
RABIN – (prowadzić rozmowę z rabinem) – zapowiedź nawiązania nowych znajomości, (dla ludzi wyznania mojżeszowego) – niepowodzenie w interesach.
RACHUNKI – (płacić) – poprawa sytuacji materialnej, (dla księgowej) – sen ten oznacza kłopoty w pracy, (jeśli przedstawiono ci rachunki) – znajdziesz się w niebezpiecznej sytuacji.
RADA – (otrzymać radę) – pomoc uzyskana w potrzebie, (szukać rady prawnej) – ostrzeżenie przed zawieraniem niepewnych interesów, które mogą być przyczyną niesłusznych podejrzeń.
RAJ – (przebywać w raju) – przepowiednia zawarcia nowych, wiernych przyjaźni, (dla chorego) – szybki powrót do zdrowia, (dla kochanków) – to długa i wierna miłość, (dla osób samotnych) – symbol ożenku.
RAK – (widzieć) – przestroga przed kłótniami, (chwytać je) – oznaka fałszywych przyjaciół w najbliższym gronie, (gotować) – zapowiedź otrzymania nieprzyjemnych wiadomości, (spożywać) – oznaka wielkiego szczęścia i dobrobytu, (sen o raku – chorobie) – to rychłe zdobycie wielkiego majątku.
RDZA – (przedmioty pokryte rdzą) – symbolizują złą atmosferę w twoim otoczeniu, która jest wynikiem groźnej choroby.
REDAKTOR – (rozmaić z nim) – powinieneś być bardziej energiczny(a) i odważniej postępować z ludźmi, (pracować jako redaktor) – otrzymanie zaszczytnego wyróżnienia lub odznaczenia.
RENIFERY – (powozić reniferami) – przygoda zakończona niepomyślnie, (jeździć wierzchem) – niekorzystna wiadomość, (renifer atakujący) – dziewczynie – agresywnego amanta, mężczyźnie – niebezpiecznego rywala.
REWOLWER – (posiadać) – smutek z powodu rozstania z przyjaciółmi, (dla zakochanych) – zapowiedź sporów, a nawet rozstania.
RĘCE – (związane) – dotkliwe kłopoty i daremne wysiłki we wszystkich ważnych przedsięwzięciach, (amputowane ręce lub ręka) – separacja albo rozwód, jest to złowróżbny sen dla wszystkich.
RĘKAWICZKI – (mieć ładne) – szczęście i powodzenie, (dziurawe lub brudne) – nieprzyjemności, (zgubić) – osamotnienie, (dla kobiety) – sen taki oznacza, że będzie musiała sama pracować na swoje utrzymanie, (znaleźć jasne rękawiczki) – małżeństwo albo romans.
RODZICE – (widzieć dobrze wyglądających rodziców) – zapowiedź miłych rozrywek w miłym towarzystwie, (martwi) – symbolizują kłopoty i niepowodzenia, (ubrani na czarno) – to zmartwienia i kłopoty, (zmęczeni) – niespodziewana poprawa losu.
ROMANS – (czytać) – to szczęście w miłości, (pisać go) – to zmartwienia i kłopoty rodzinne, (przeżywać romans) – to trudności i przepowiednia niepowodzeń w przedsięwzięciach.
ROLNIK – ( przy pracy w polu) – poprawa sytuacji materialnej.
ROGI – (widzieć na czyjejś głowie) – niebezpieczeństwo grożące od mężczyzny widzianego we śnie, (rogi mieć na swojej głowie) – szaleństwo z powodu niewierności kobiety.
ROWER – (jechać pod górkę) – pomyślność w zawieraniu nowych przedsięwzięć, (zjeżdżać z górki) – ostrzeżenie przed utratą reputacji oraz dobrego imienia, jak również ostrzeżenie przed fałszywym przyjacielem.
RÓŻA – (kwitnąca) – szczęście i powodzenie (piękne, kolorowe róże) – szczęście i pomyślność w małżeństwie, (zwiędła) – ubóstwo i konflikty domowe, (zrywać je) – przestroga przed utratą zdrowia, (wąchać je) – ostrzeżenie przed oszustwem, (otrzymać w podarunku bukiet róż) – ogólnie zła przepowiednia.
RÓŻANIEC – (widzieć go) -pomyślne zrealizowanie własnych planów, (odmawiać) – zwiastuje rychłą śmierć w rodzinie, (widzieć odmawiających) – zapowiedź licznych przykrości i niepowodzenia w interesach.
RURA – widzieć rurę to zapowiedź spokoju i dobrego samopoczucia, które nastąpi po wielu trudach i zmaganiach. (Stara i połamana) rura zapowiada kłopoty ze zdrowiem i niepowodzenia finansowe.
RYBY – nowe znajomości z wpływowymi i bogatymi ludźmi; (duża ilość ryb) zapowiada uzyskanie niezależności materialnej; (martwa ryba) przepowiada niewielkie straty; (łowić w czystej wodzie) to zapowiedź szczęścia i radości.
RYSUNEK – widzieć siebie rysującego to nowe plany na przyszłość i zapowiedź szczęścia w aktualnym związku.
RYWAL – ( rywalka) – jego widok często zwiastuje kłopoty i przykrości; (pokonać go w walce) – daremny trud; (wygrać z rywalem) – zapowiada pomyślny koniec rozpoczętych przedsięwzięć.
RZEKA – (czysta i spokojna) przy ładnej pogodzie – bardzo dobre perspektywy; (mętna i porywista) to kłopoty osobiste; (przepływać przez rzekę) to zapowiedź spełnienia marzeń i pragnień.
RZEŹBA – przedstawiająca człowieka jest złą przepowiednią; (widzieć rzeźbę żywą) – oznacza, że ożyją jakieś trudne problemy.
SAD – (pełen drzew owocowych) – bogate małżeństwo; (widzieć zielony i przechadzać się po nim) – to pomyślne perspektywy; (spacer po sadzie) ostrzega przed zazdrosnymi rywalami.
SALA – (pełna ludzi) przepowiada ważne interesy i spotkania na wielką skalę; (sala balowa) oznacza niespodziewane spotkanie starych przyjaciół.
SAMOCHÓD – (widzieć go) to znak, że ktoś ci bardzo zazdrości twojej pozycji społecznej; (jechać szybko) to zapowiedź kłopotów lub złej wiadomości; (poszukiwać samochodu) oznacza niepowodzenie w interesach, (sznur jadących samochodów) oznacza niespodziewany wyjazd w interesach.
SAMOLOT – (lecący samolot) zwiastuje nowiny z daleka; (lecieć nim) to przepowiednia ciekawych wydarzeń.
SĄD – ostrzeżenie; (pozywać kogoś) oznacza, że odbierzesz dług; (dla dłużnika) sen taki symbolizuje kłopoty.
SĄSIAD – (spotkanie sąsiada) zapowiada kłopotliwą sytuację; (przyjmować go) to sprawa w sądzie; (rozmawiać z nim) to ostrzeżenie przed obmową i plotkami.
SCHODY – (iść schodami w górę z trudem) – duże szanse na sukces; (schodzić po nich) – oznacza pechowy przebieg spraw.
SCHRON – (budować) to przestroga przed popadnięciem w zależność od innych osób.
SERENADA – (słuchać serenady) to oznaka kłótni z sąsiadem; (słyszeć z oddali) – nieoczekiwane wiadomości z daleka.
SERWETA – (widzieć białą serwetę) oznacza dobry krok w interesach; (brudna) symbolizuje wesołe rozrywki.
SIEKIERA – kłótnie i przeciwności; poważny spór lub bójka; (zardzewiała siekiera) symbolizuje dokuczliwą chorobę lub kłopoty pieniężne.
SKAKAĆ – (skakać w wodę czystą) zapowiada duży zysk; (skakać w mętną lub stojącą) wskazuje, że ktoś chce ciebie oszukać; (skakać przez przeszkodę) to oznaka przezwyciężenia kłopotów finansowych.
SKAŁY – trudności życiowe; (wdrapywać się na skałę) to zapowiedź wielkich trudów zakończonych sukcesem.
SKARBY – (znaleźć) – nieoczekiwana radość; (zakopywać skarby) to spotkanie z oszustem; (bezskuteczne poszukiwania skarbu) – symbolizują niezwykłe powodzenie w interesach.
SKLEP – (posiadać sklep) oznacza osiągnięcie znacznych zysków w miejscu pracy; (oglądać wewnątrz sklep) to spore wydatki; (sprzątać w nim) to wytrwałość w dążeniu do zysku;
SKRZYNIA – (pełna) – otrzymasz cenny prezent; (pusta) jest zwiastunem biedy lub dużych wydatków.
SÓL – jej widok symbolizuje niezgodę i awantury w najbliższym otoczeniu; (dla kobiety) sen taki oznacza porzucenie przez kochanka.
SPAĆ – (w czystym łóżku) wróży harmonię w domu; (widzieć śpiących) to przezwyciężyć przeszkody na drodze do sukcesu; (spać z kochankiem) to ostrzeżenie przed uleganiem urokom mężczyzn.
SPÓDNICA – czeka cię nowa, interesująca znajomość. Jeżeli (podarta) – uważaj, stracisz godność.
STANIK – wróży liczne zaszczyty, (zniszczony) – pomówienia, (pannie) – niebezpieczna rywalka.
STARCY – spadną na ciebie nieprzyjemne obowiązki.
STATEK – spodziewaj się wyróżnień i zaszczytów, (zatopiony, rozbity) – przeszkody w interesach.
STAW – (czysty) – przyszłość bez problemów, (mętny) – wiele przeciwności.
STEP – niewielkie zyski.
STÓŁ – pomyślność w interesach – gdy ładnie nakryty, (pusty) niedostatek, (ukwiecony) – nowa znajomość.
STRUŚ – romans, który cię poniży.
STUDNIA – ( czysta woda) – zdrowie, (brudna) – klęski życiowe, (sucha) – życie bez ideałów.
SUKNIA – ciekawe perspektywy, nowe znajomości.
SZAFA – pomyślność, dostatek, niekiedy zaręczyny.
SZCZURY – zapowiadają bezwzględnych nieprzyjaciół.
SZKOŁA – będziesz bogatszy o nowe doświadczenia – raczej przykre.
SZPITAL – to zły sen, oznacza cierpienia.
SZUBIENICA – – wpadniesz w pułapkę, sytuację bez wyjścia.
SZYDEŁKOWANIE – -niebezpieczna intryga.
ŚLIMAKI -opóźnienie w interesach.
ŚLUB – przeżyć we śnie- niepowodzenie i zawód miłosny, niekiedy pogrzeb.
ŚMIECH – (wesołość) – we śnie oznacza smutek.
ŚMIECIE – czekają cię skandale.
ŚNIEG – ostudzenie uczuć.
ŚPIEW – przepowiada szczęście i powodzenie w miłości.
ŚWIECA – (zapalona) – uczucia, (wypalona) – przeciwności, (kopcąca) – zdrada.
TABAKA – podstęp i nadużycie twojego zaufania; (sprzedawać lub częstować nią) to udany zakup; (zażywających widzieć) zwiastuje dziwną wizytę.
TALERZ – (pełny) – korzyści związane z wizytą znajomych; (potłuc lub widzieć rozbite) – straty.
TANIEC – (tańczyć lekko i z przyjemnością) – z łatwością rozwiążesz problemy; (taniec z przystojnym partnerem) może być oznaką nieuzasadnionej zazdrości ze strony partnera.
TAPCZAN – (leżeć na nim) to przepowiednia bezrobocia lub choroby; (odpoczynek na nim) to niespełnione nadzieje związane z przyszłością.
TECZKA – sen o teczce przepowiada miłe zajęcia może też oznaczać zmianę miejsca zamieszkania.
TELEFON – (widzieć aparat) to oznaka przeszkód w kontaktach osobistych; (odbierać telefon) zapowiada niespodziewanie pilne sprawy; (słyszeć dźwięk telefonu) to przepowiednia groźnej choroby.
TEŚCIOWA – (kobiecie sen o teściowej) zapowiada drobne kłopoty ze strony ludzi kłótliwych; jest też przepowiednią pomyślnego zakończenia drobnych nieporozumień.
TEŚĆ – (milczący) – wróży niepowodzenie w kontaktach z partnerem; (zadowolony) oznacza szczęście i harmonię w rodzinie.
TŁUM – widzieć tłum to zapowiedź nieoczekiwanych przeszkód; (tłum ładnie ubranych ludzi) symbolizuje miłe spotkanie w gronie przyjaciół; (rozganiać tłum) oznacza awantury w miejscu pracy.
TONĄĆ – zapowiedź niebezpiecznych transakcji i niepowodzeń; (topić kogoś) – zwiastuje bolesną stratę przyjaciela.
TOR – widzieć tor kolejowy to wskazówka by ściśle trzymać się planu wcześniej ustalonego.
TORBA – pracowitemu wróży bogactwo i wspaniałą przyszłość; (zgubić ją) oznacza kłopoty i stratę.
TOWARZYSTWO – mieszane towarzystwo jest zapowiedzią wyróżnień i zaszczytów; (spotkanie w miłym towarzystwie) to znak, że przyjaciele nie zawiodą.
TRAMWAJ – (jechać tramwajem) bezpiecznie zrealizujesz ważne plany życiowe; (stać na przystanku) – długie wyczekiwanie na poprawę losu; (jechać z osobą płci przeciwnej) – znajomość nie zapewni ci komfortu życiowego.
TRAWA – (zielona i gęsta) – to nadzieja na lepsze jutro; (kosić ją) – to niespodziewany zysk; (leżeć na trawie) to przepowiednia beztroskiego życia.
TRUMNA – (widzieć ją) to poważne zmartwienia; (leżeć w niej) – to przepowiednia długiego życia; (widzieć nieboszczyka w trumnie) wskazuje na kłopoty lub śmierć widzianej osoby.
TUNEL – (widzieć tunel) oznacza rychłe uzyskanie długo oczekiwanej informacji w ważnej dla ciebie sprawie może też zapowiadać kontakty seksualne.
TWARZ – (piękna) to pomyślność ; (stara i brzydka) to przeciwności z powodu zdrady przyjaciół; (mieć ładniejszą niż zwykle) jest dobrą przepowiednią.
UBÓSTWO – polepszenie warunków materialnych; (dla ciężarnej) jest przepowiednią urodzin syna.
UBRANIE – (sen o czystym ubraniu) zapowiada udane przedsięwzięcie; (ubranie brudne i podarte) to utrata godności, strata i niepowodzenie; (być ładnie ubranym) wskazuje na brak szczęścia w miłości; (zgubić je) to zwiastun niepowodzeń w interesach.
UCIECZKA – (uciekać przed grożącym niebezpieczeństwem) oznacza przykre okoliczności, których trudno będzie uniknąć; (mieć trudności z uciekaniem) – niekorzystne położenie.
UCZTA – (brać udział w uczcie) to przepowiednia zmartwień; jeśli jest to (miłe przyjęcie) – niespodzianki; (nieporządek lub jakiekolwiek zakłócenie spokoju) zapowiada zły obrót spraw.
UKĄSZENIE – (przez psa) to przestroga przed stratami finansowymi; (przez węża) symbolizuje podstępnych wrogów.
ULICA – (ulica szeroka) to rychłe powiększenie majątku; (obsadzona drzewami) oznacza nowe miłe znajomości; (iść w tłumie ulicą) to przepowiednia pomyślnych interesów.
UMARŁY – (widzieć umarłego w trumnie) to radość dla domu; (jeść z nim) to szansa na wysokie stanowisko i zaszczyty.
UNIFORM – (nosić go) – przepowiednia zaszczytów i wyróżnień, (chwalić się uniformem) – twoja zarozumiałość przyczyni się do twojego upadku.
UNIWERSYTET – (uczęszczać do niego) – oznaka korzystnych przedsięwzięć, które szybko zrealizujesz, sen taki również może oznaczać pozyskanie nowych przyjaźni.
UNOSIĆ – (się w powietrzu z łatwością) – pomyślność w zamiarach – wybijesz się ponad innych, (unieść się i spaść) – niepowodzenia, nieziszczone górnolotne plany.
UPOMINEK – (otrzymać od przyjaciela) – przepowiednia szybkich przyjemności i rozrywek w miłym towarzystwie, (dawać komuś upominek) – rychłe odwiedziny przyjaciół, (prośba o podarowanie upominku) – zwiastuje nędzę i ubóstwo.
UPRZĄŻ – (rozluźnione chomąto) – przestroga przed przykrymi zajściami, (wkładać go na konia) – oznaka zdobycia wielkiego bogactwa, (dla młodych ludzi) – chomąto symbolizuje szybkie wesele.
URODA – (śnić, że jest się pięknym) – zapowiada osiągnięcie zaszczytów, (widzieć ludzi urodziwych) – zapowiedź drobnych nieporozumień z przyjaciółmi.
URODZIĆ – (dla mężatki) – sen o urodzeniu dziecka symbolizuje wielką radość i szczęście domowe, (dla kobiety samotnej) – sen taki wróży pohańbienie oraz utratę czci z powodu zadawania się z nieprzyzwoitymi ludźmi.
URZĄD – (piastować) – szczęśliwa realizacja wszystkich zamierzeń i planów pomimo niebezpiecznej śmiałości, z jaką to będziesz realizować, (być pozbawionym urzędu) – to straty finansowe, (urząd Miejski) – jest zapowiedzią dużych nakładów finansowych w interesy, które wkrótce będą przynosiły duże zyski.
USTA – (grube i brzydkie) – niemiłe odwiedziny, awantury rodzinne i niebezpieczne decyzje w interesach, (ładne, uśmiechnięte) – spokojne i szczęśliwe życie, (dziecięce usta) – to znak, że masz oddanych przyjaciół, (wąskie) – wskazują na twoje opanowanie oraz spokój podczas realizacji ważnych spraw, (otwarte) – poważne niebezpieczeństwo zagrażające tobie, a które może również dotknąć twoich przyjaciół.
USZY – (długie) – ostrzeżenie przed plotkami i pomówieniami, (stracić je) – jest oznaką waśni i kłótni domowych, (podziwiać piękne uszy) – uzyskanie pomocy w trudnych chwilach, z najmniej spodziewanej strony, (myć je) – znak, że będziesz poważany i szanowany w towarzystwie.
UZDA – (końska) – przestroga przed egoizmem bliskiego człowieka, (zakładać koniowi) – będziesz próbował w rzeczywistości usidlić przyjaciółkę -przyjaciela.
WACHLARZ – (widzieć go) – zapowiedź wiadomości od dalekich krewnych, (widzieć kobietę z wachlarzem) – rozczarowani w miłości, (wachlować się nim) – przestroga przed wplątaniem się w plotki.
WAHADŁO – ( kiedy patrzysz na wahadło zegara) – wróży Ci to niespodziewany zarobek
WAGA -(widzieć ją) – ma znaczenie ostrzegawcze, często oznacza powołanie przed sąd.
WALIZA – (pełna) – perspektywa podróży, (pusta) – przeciwności związane z wyjazdem, (dźwigać ciężką walizę) – trudności życiowe.
WANNA – (kąpać się w niej) – jest zapowiedzią choroby, (kąpać się w towarzystwie drugiej osoby) – jest snem ostrzegawczym przed nadużywaniem alkoholu, (dla osoby wolnego stanu) – znak, aby unikać niebezpiecznych rozrywek w towarzystwie niepewnych osób.
WARCABY – (grać w nie) – przepowiednia poważnych kłopotów i zmartwień, (przegrać w nie) – zwiastun drobnych nieporozumień z dalekimi krewnymi, (wygrać w warcaby) – zapowiedź niespodziewanego sukcesu w wątpliwych interesach.
WARKOCZ – (splatać go) – zwiastun narażenia się na nieprzyjemności i szkody, (w nieładzie) – ostrzega przed plotkami i pomówieniami, (obcinać warkocz) – wróży polepszenie warunków życiowych.
WARZYWA – (spożywać warzywa) – pomimo pozornego szczęścia zorientujesz się, że zostałeś oszukany i wykpiony, (zgniłe) – to osamotnienie z powodu złego prowadzenia się, (sadzić je) – to znak, abyś wystrzegał się pochopnie zawartych znajomości.
WAZA – (gdy jest ona rozbita) – wróży Ci to wielkie straty
WAZON – (z kwiatami) – miła atmosfera, przemijające radości, (stłuczony) – straty, niepomyślność, (pusty) – niedostatek lub niepowodzenie.
WESELE – (być na własnym weselu) – smutek i niespełnione nadzieje, (widzieć czyjeś wesele) – uroczystość nie zawsze miła.
WĘDLINA – (kiedy tylko na nią spojrzysz) – przygotuj się na czas choroby
WĘGIEL – (trzymać go w ręku) – zapowiedź szczęścia i radości, (wypalony) – kłótnie i awantury w domu, (duża ilość węgla) -ostrzega przed niebezpieczeństwem.
WĘGORZ – (widzieć węgorza) – fałszywa miłość, przebiegły nieprzyjaciel, (zabić go) – pokonanie trudności.
WIADRO – (pełne mleka) – pomyślne widoki na przyszłość, (pełne wody) – pomyślność i powodzenie w interesach, (dziurawe) – zwiastuje drobne kłopoty i zmartwienia rodzinne, (zardzewiałe) – przestrzega przed nowymi, niepewnymi interesami.
WIATR – przeciwności i przeszkody w działaniu, (słyszeć szum wiatru) – rozstanie z ukochanym, (iść pod ostry wiatr) – zwycięstwo w trudnej rywalizacji o zaszczyty i wyróżnienia.
WIELBŁĄD – (widzieć go) – dzięki swojej cierpliwości pokonasz trudności, za co zdobędziesz podziw i szacunek, (być właścicielem wielbłąda) – to bogactwo i dostatek, (jechać na nim) – drobne niepowodzenia, które szybko przeminą, (widzieć stado wielbłądów) – wskazuje na osamotnienie podczas pokonywania rudości i kłopotów, zapowiada również chorobę.
WEŁNA – oznacza dostatek, (porwana, bądź zjedzona przez mole) – ubóstwo.
WIERZBA – (rosnąca nad wodą) – to smutek zmartwienia, może oznaczać przykrą podróż, (płacząca) – zwiastuje śmierć w rodzinie, (kwitnąca) – radość, szczęście w pożyciu małżeńskim.
WIĘZIENIE – (uciekać z niego) – zapowiedź pomyślnych okresów w życiu, (widzieć przyjaciela w nim) – niezależność oraz szczęście w przedsięwzięciach, (widzieć więźniów w więzieniu) – twoje niezdecydowanie podczas zawierania nowych transakcji, (rozmawiać z więźniami) – poważne kłopoty finansowe, z powodu własnych zaniedbań.
WINDA – (jechać windą do góry) – pomyślność, (zatrzymująca się między piętrami) – przeszkody w działaniu, (spadająca winda) – zły obrót spraw sercowych.
WINNICA – (widzieć piękne i dorodne owoce w winnicy) – spełnienie marzeń i dostatek, (zbierać winogrona) – duży zysk i pomyślność, (niedojrzałe winogrona) – na poprawę sytuacji trzeba będzie poczekać, (jeść słodkie) – przyziemne przyjemności, skonsumowana miłość, (kwaśne) – kłótnie i sprzeczki.
WINO – (pić) – zdrowie i pomyślność, jeżeli jest słodkie, (gorzkie lub cierpkie) – nieprzyjemności, (gasić pragnienie winem) – przyjemne szaleństwo, uzależnienie od miłości.
WIŚNIE – ( gdy je konsumujesz)- zapowiada Ci to kłótnię; (jeśli je zrywasz) – przepowiada to Tobie zabawę; (kwitnące drzewo wiśni) – wróży Ci miłosne uniesienie
WŁOSY – (mieć długie, jasne włosy) – pomyślność i uznanie, (wypadające) – straty moralne i niepowodzenia, (widzieć u siebie czarne włosy) – smutek lub żałoba, (myć włosy) – niepokoje i chęć oczyszczenia z pomówień.
WODA – (czysta i spokojna) – dobre zdrowie, (mętna i ciepła) – choroba, (wzburzona) – życiowe niepowodzenia, (pić wodę) -oznaka drobnych dolegliwości zdrowotnych, (chodzić po niej) – pomyślność i szczęście w interesach, a także w miłości.
WOJNA – przepowiednia zajść, które zakłócą twój spokój i szczęście, (brać w niej udział) – zwiastun poważnych niepokojów w najbliższym towarzystwie, (zwycięstwo na wojnie) – powiększenie majątku oraz spokój harmonię w domu.
WÓDKA – (widzieć ją) – zwiastuje troski i ubóstwo, (pić wódkę) – przestroga przed pochopnymi wydatkami.
WRÓBEL – (odganiać się od nich) – uniknięcie kłopotów i trudności, (polować na niego) – pomyślność w interesach, (martwy) – miłe chwile w gronie przyjaciół i znajomych.
WRÓŻKA – sen taki ostrzega abyś bardziej uważał na wypowiadane przez siebie opinie o innych, (rozmawiać z nią) – oznaka szczęścia rodzinnego, bądź szybkiego ożenku.
WSPINAĆ SIĘ – (na szczyt górski) – to zwyciężenie największych trudności, (po drabinie) – osiągnięcie sukcesu w interesach, (spaść podczas wspinania) – nieszczęśliwe wydarzenia w niedalekiej przyszłości.
WYPADEK – (stać się ofiarą wypadku) – poważne przejścia życiowe, (widzieć wypadek) – niepowodzenie w ważnej sprawie, (widzieć samochód lub inny środek lokomocji zniszczony w wypadku) – niespełnione nadzieje.
WYŚMIEWAĆ – (kogoś) – napomnienie o kontrolowaniu swojego postępowania, grozi ci ośmieszenie i przykrości.
WZYWAĆ – (pomocy) – będziesz jej potrzebował w niekorzystnym momencie swego życia, (wzywać kogoś imiennie) – zawiedziesz się na tej osobie, jeśli jednak wzywałeś osobę zmarłą wróży to wielkie przeciwności graniczące z ludzką wytrzymałością.
ZABAWKI – (widzieć dziecinne) – kłopoty rodzinne, (bawić się zabawkami) – zawarcie nowych znajomości, (połamane zabawki) – symbolizują śmierć lub chorobę, (dziecko z zabawką) – wróży szczęśliwe i udane małżeństwo, (rozdawać je) – przestroga przed ignorancją znajomych.
ZABITYM – (zostać) – wielka porażka, niebezpieczeństwo grożące przez złych przyjaciół, (zabić kogoś w walce) – oznacza, że powinieneś mieć więcej odwagi, w rzeczywistości, bowiem tylko we śnie potrafisz skutecznie dochodzić swoich racji.
ZAĆMIENIE – (słońca lub księżyca) – niepowodzenie we wszystkich poczynaniach.
ZAJĄC – (uciekający) – brak zaufania w środowisku, (schwytać zająca) – odniesiesz zwycięstwo nad rywalami, (zbić go) – nierozważne czyny uszczuplą grono przyjaciół, (widzieć zająca ściganego przez psy) – waśnie między przyjaciółmi.
ZAKONNIK(CA) – (widzieć zakonnicę) – sen taki jest przepowiednią trosk i niepowodzeń, (widzieć zakonnika) – niezliczone cierpienia i troski z powodu nadmiernego folgowania przyziemnym zachciankom.
ZAMEK – (do drzwi otwierać z łatwością) – pokonanie problemów, (nie móc otworzyć zamka) – duże przeciwności, (zamykać jakieś zamki) – tajemnice dobrze strzeżone.
ZAMIATAĆ – sen o zamiataniu jest oznaką natrętnych przyjaciół.
ZĄB – (mieć piękne zęby) – zdrowie i wielkie sukcesy, szczęście i powodzenie, (wyrwany lub ułamany) – strata przyjaźni lub kogoś bliskiego, (leczyć) – przykrości.
ZBOŻE -( widzieć łan zboża) – to przepowiednia szczęścia i powodzenia, ( złożone w spichrzu) – jest oznaką spełnienia wszelkich marzeń, ( dojrzałe zboże) – to symbol sławy i władzy.
ZDRADA – (zdradzić osobę bliską) – to niebezpieczne pokusy, ( widzieć osobę bliską w obecności rywala) – podstęp i chęć zmiany, (być zdradzonym) – zapowiada przezwyciężenie wszelkich kłopotów i trudności, ( rozmawiać o zdradzie) – to ostrzeżenie przed wrogami.
ZEGAR – zapowiada koniec rozrywek i radości, jeśli wskazuje czas ( godzinę) może to określić miesiąc, w którym zacznie się zła passa.
ZESZYT – zrealizujesz (plany dotyczące pogłębienia wiedzy.
ZGUBA -( zgubić cenny przedmiot) – to trudności w przedsięwzięciach, (dla zakochanych) – jest to oznaka rozstania.
ZIEMIA -( czarna) – wróży kłopoty i niepowodzenia, ( obsiana zbożem) – zysk, szczęście i długotrwały dostatek, ( kopać lub orać) – to ciężka, mozolna praca.
ZIMA – sen o niej przepowiada kłopoty ze zdrowiem i słabe perspektywy finansowe, czasem oznacza ostudzenie uczuć ze strony partnera.
ZJAWA – oznacza niebezpieczeństwa zagrażające tobie i twoim najbliższym.
ZŁODZIEJ – może symbolizować we śnie człowieka, który bezpośrednio lub pośrednio wyrządzi ci krzywdę, może oznaczać rywala w miłości lub w pracy, ( widzieć uciekającego) – oznacza pozytywne załatwienie drastycznych spraw.
ZŁOTO – (trzymać w rękach) – przepowiednia niezwykłego szczęścia we wszystkich dziedzinach, (znaleźć je) – zwycięstwo w realizacji o wysokie stanowisko, (zgubić złoto) – oznacza, że nie wykorzystasz szansy na osiągnięcie wysokich zysków, (wyrabiać przedmioty ze złota) – wróży niezwykłe powodzenie oraz dostatek.
ZMARŁY – (widzieć żyjące we śnie osoby zmarłe) – ostrzeżenie, bądź zapowiedź ważnych wydarzeń, (niespodziewana wizyta kogoś ze zmarłych) – oznacza złą wiadomość, (jeśli wzbudza strach) – bardzo zła wiadomość, (zabierająca kogoś ze sobą) – zła przepowiednia dla tego, kogo zabiera, (jeśli mówi lub zaleca) – należy wziąć pod uwagę jej rady, (całująca cię) – troski, choroba. Dla chorego pogorszenie stanu zdrowia, (ponownie umierająca) – stracone nadzieje, niepowodzenie – może oznaczać śmierć kogoś bliskiego.
ZMARTWYCHWSTANIE – (widzieć siebie) – wskazuje na poważne strapienia i kłopoty, które przezwyciężysz, (widzieć kogoś zmartwychwstałego) – pokonanie przeszkód dzięki pomocy przyjaciół.
ZNAK – (znaki na niebie) – nieszczęścia, które będą przyczyną rezygnacji z podróży – po takim śnie spodziewaj się awantur i waśni domowych, a także kłopotów i zmartwień zawodowych.
ZODIAK – przepowiednia niespodziewanego dobrobytu, jak również może oznaczać drobne niepowodzenia w domu, (zodiak w niesamowitej poświacie) – zwiastuje smutek, który trudno będzie ci przezwyciężyć, (kreślić mapę zodiaku) – wskazuje na zysk i powodzenie w przedsięwzięciach.
ZWIERZĘTA – (domowe) – to spokój, harmonia w domu, (dzikie) – daleka podróż, będąca powodem niezadowolenia i strat, (karmić zwierzęta) – przepowiednia szczęścia i dostatku, (mówiące) – to przegrana w rywalizacji o awans, (pasące się) – są oznaką wiernych i uczciwych przyjaciół, (kupować je) – przepowiednia poważnych wydatków.
ZWYCIĘSTWO – (odnieść zwycięstwo) – przezwyciężenie trudności oraz zdobycie wielkiego majątku, a także oznacza trwałą i szczęśliwą miłość.
ŹREBIĘ – przepowiednia nowych przedsięwzięć, które okażą się bardzo pomyślne, (skaczące źrebię) – oznacza szczęście w małżeństwie, a także zamożne życie.
ŹRÓDŁO – (z czystą wodą) – korzystne sprawy – interesy, dobre zdrowie, (z mętną) – niespełnione nadzieje, choroby, nieprzyjemności, (wyschnięte) – niebezpieczeństwo i straty , (pić wodę źródlaną) – szczęście w miłości , (kąpać się w źródle) – oczyszczenie z nieuzasadnionych podejrzeń , (lecznicze źródło) – oznacza niespodziewane zmiany w życiu , które okażą się nadzwyczaj pomyślne dla ciebie.
ŻABY – (rechocące) – zwiastun miłych wiadomości w niedalekim czasie, (widzieć dużo żywych żab w stawie) – oznacza to bogactwo, (duża ilość żab) – wskazuje na polepszenie twojego bytu, (zabijać je) – możesz spodziewać się drobnych trudności w realizacji swoich planów, (bardzo duża żaba) – zwiastuje przykre sytuacje, które spowodują twoją irytację, (dla kobiety) – sen taki oznacza ożenek z przykrym i niemiłym mężczyzną.
ŻAGIEL – (rozwijać) – pomyślność i powodzenie, (zwijać lub widzieć zwinięte) – przeciwności, zastój w ważnych sprawach, (poszarpane) – duże straty i niepowodzenia.
ŻAŁOBA – (nosić żałobę) – przepowiednia nieszczęścia, (dla zakochanych) – oznaka kłótni i waśni, (dla ludzi interesu) – trudności i straty w przedsięwzięciach, (dla osób pracujących) – oznaka powodzenia i pomyślności.
ŻARTY – (opowiadać je) – wskazuje na twoje wielkie powodzenie w interesach, (słyszeć opowiadających żarty) – symbolizuje szczęście i radość w rodzinie, (stroić sobie z kogoś żarty) – jesteś obiektem czyjejś nienawiści.
ŻĄDŁO – (być użądlonym przez owada) – zwiastun niepowodzeń lub nieszczęścia w rodzinie, (widzieć innych użądlonych) – oznaka smutku i zmartwień, z powodu przesadnej ufności do innych.
ŻEBRAK – (być żebrakiem) – możesz spodziewać się wielkiego bogactwa oraz dostatku, (dla osoby wolnej) – rychły ożenek z osobą majętną i wykształconą, (wynędzniały żebrak) – wskazuje na twoje złe zarządzanie własnymi sprawami, (dawać jałmużnę żebrakowi) – niezadowolenie z nowych znajomości, (zwymyślać żebraka) – zwiastun kłopotów i strat finansowych.
ŻELAZKO – (rozgrzane) – gorące uczucie, (chłodne) – ostudzenie w miłości.
ŻELAZO – zapowiedź smutku i nieszczęść, (żelazo w sztabach) – otrzymanie zaszczytów i uznania z wykonywanej pracy, (rozpalone) – symbolizuje trwałą i wierną miłość, jak również powodzenie i pomyślność w interesach, (kuć je) – wróży sypką poprawę bytu, (stopione żelazo) – szczęśliwe pożycie małżeńskie, (dla zakochanych) – symbolizuje trwałą miłość, (handlować nim) – zapowiedź niepewnych sukcesów, które ostatecznie zakończą się dla ciebie klęską, (zardzewiałe) – symbolizuje biedę i nędzę.
ŻMIJA – (atakująca) – przygnębienie, które ogarnie cię w wyniku niepowodzeń najbliższych przyjaciół, (zostać ugryzionym przez nią) – przestroga przed popadnięciem w poważne tarapaty finansowe, (zabić żmiję) – wkrótce pozbędziesz się fałszywych przyjaciół i znajomych.
ŻNIWA – (pora żniw) – pomyślność i powodzenie we wszystkich przedsięwzięciach, (obfite żniwa) – pomyślność w życiu oraz szczęście i zdrowie dla całej rodziny, (dla zakochanych) – sen o żniwach wróży szybki ożenek, (dla małżeństwa) – zwiastuje szczęśliwe pożycie.
ŻONA – (sen o własnej żonie) – zapowiedź groźnych dolegliwości zdrowotnych, (łagodna żona) – przepowiednia nieporozumień i kłopotów, (widzieć żonę flirtującą z innym mężczyzną) – przestroga przed zaangażowaniem się w nowe romanse, które mogą spowodować separację, (bić żonę) – zaangażowanie się w niefortunne awantury z domownikami.
ŻÓŁW – (widzieć go) – niezwykłe wydarzenia w życiu, które spowodują twoją radość i zadowolenie, (jeść zupę z żółwia) – przyjemności, których zaznasz w kompromitujących intrygach.
ŻYŁY – troski i niepowodzenia, (naprężone) – nieszczęście.
ŻYTO – dobra przepowiednia – oznacza pomyślność i powodzenie w przyszłości, (widzieć łan żyta) – oznaka szczęścia i pomyślności w pożyciu małżeńskim, (dojrzałe żyto) – wskazuje na rychłe powiększenie rodziny, (ścinać je) – zapowiedź drobnych niepowodzeń w domu, (widzieć bydło pośród żyta) – oznaka czekającego cię dostatku i bogactwa, (młócić je) – przepowiednia przezwyciężenia wszelkich trudności, (oczyszczać żyto) -oznacza osiągnięcie wysokich stanowisk i zaszczytów, (zwozić je z pola) – powinieneś bardziej zadbać o swoje interesy.
ŻYRAFA – pomyślny obrót spraw, niezasłużone szczęście.
ŻYWOPŁOT – oznaka miłego i sympatycznego towarzystwa, w którym spędzisz radosne chwile, (żywopłot z roślin wiecznie zielonych) – radość oraz szczęście w rodzinie, (wysuszony) – oznacza osamotnienie oraz nierozsądne transakcje, (dla młodej dziewczyny) – sen taki oznacza szybki ożenek, (kwitnący żywopłot) – powodzenie zarówno w miłości, jak i w interesach.

Zobacz również: