Jak znaleźć tanie wakacje?

Zastanawiasz się, jak spędzić tanio wakacje? Dobrze trafiłeś, bowiem mamy dla Ciebie kilka rad, które pozwolą zaoszczędzić sporo pieniędzy – czy to w Twojej własnej kieszeni, czy w budżecie domowym. Sprawdź, jakie mamy pomysły na tanie wakacje. Proste, ale niezwykle skuteczne rady zaskoczą niejedną osobę.

Oto sposoby na tanie wakacje w 2020 roku

Jak znaleźć tanie wakacje? Co ciekawe, oferta ta nie ogranicza się tylko do wczasów last minute, czy z dużym wyprzedzeniem. Myślisz, że to jedyne sposoby? Jesteś w błędzie! Zobacz nasze wskazówki i zaoszczędź pieniądze na inne wydatki, a może i nawet na kolejne wakacje?

Co ciekawe, tanio podróżować można zarówno z biurem podróży, jak i na własną rękę. Możliwość zaoszczędzenia pieniędzy to niezwykła satysfakcja, zwłaszcza, kiedy łączymy to z wymarzonym urlopem, czy odwiedzeniem miejsc, w których jeszcze nie byliśmy.

Tanie wakacje z biurem podróży

Rozpoczynamy od klasyki, czyli tego, jak wybrać się tanio na wakacje z biurem podróży. Głównym czynnikiem determinującym cenę naszego urlopu jest czas jego wykupu. Najtaniej będzie jeśli skorzystamy z opcji last minute, czyli decyzję o wyjeździe podejmiemy w ostatniej chwili lub z dużym wyprzedzeniem – co najmniej półrocznym.

Warto przemyśleć również wycieczki fakultatywne, oferowane przez biuro podróży. Często wpływają one znacząco na cenę całych wakacji. Nie zawsze jest to najtańsza oferta, bowiem korzystniejsze może okazać się wykupienie podróży bez dodatkowych atrakcji. Wycieczki fakultatywne znajdziemy zaś na lepszych warunkach na miejscu – bezpośrednio w hotelu, czy w ofertach lokalnych biur podróży.

Tani urlop na własną rękę

Co w przypadku, kiedy podróżujemy na własną rękę bez biura podróży, czy innego organizatora wakacji? Takie wakacje mają wiele zalet i w przeciwieństwie do biur podróży, pozwalają zaoszczędzić naprawdę wiele pieniędzy. Pod warunkiem, że mamy ściśle określony plan wczasów. Każdy błąd powoduje wzrost ceny, a te czyhają na każdym kroku. Wiele osób chciało zaoszczędzić, wyjeżdżając na własną rękę, a de facto dopłaciło do interesu. Dlaczego? Otóż nie stosowali się oni do podstawowych zasad wakacji na własną rękę. Te prezentujemy poniżej.

Główną rzeczą, na której możemy zaoszczędzić pieniądze, aby wakacje stały się tańsze jest nocleg. Bez względu na to, czy decydujesz się na hotel, apartament, hostel, czy prywatną kwaterę warto skorzystać z popularnych serwisów do rezerwacji, jak Booking.com, Airbnb, czy Trivago. Niekiedy idzie tam napotkać naprawdę na korzystne oferty cenowe. Zwłaszcza, kiedy dostępne są ostatnie miejsca noclegowe lub obłożenie nie jest aż tak duże, jakiego właściciel się spodziewał.

Podstawą do taniego podróżowania jest elastyczność. Nie możemy z góry przywiązywać się do konkretnego terminu, czy miejsca. Warto pod uwagę wziąć kilka terminów i miejsc i wybrać po prostu tam, gdzie wakacje okażą się najtańsze.

Na czym jeszcze można zaoszczędzić na wakacjach?

Tanie wakacje to także możliwość zaoszczędzenia na wielu atrakcjach, niekoniecznie tracąc przy tym radość z urlopu.

Zwiedzając miasto czasem lepiej postawić na rower, niż komunikację zbiorową. W dużej mierze okazuje się to tańsze, a także daje nam większy komfort. Nie jesteśmy z góry przywiązani do godzin odjazdu, czy przyjazdu. Możemy swobodnie jechać gdziekolwiek chcemy i o której godzinie chcemy na wynajętym przez nas rowerze.

Zaoszczędzić można też na jedzeniu. Wakacje to okazja dla wielu naganiaczy, którzy w ścisłym centrum proponują nam niesamowite jedzenie. Niestety, zazwyczaj ceny są zdecydowanie zawyżone. Warto więc przeszukać Internet w poszukiwaniu tańszego jedzenia. Pomogą nam w tym także opinie klientów – chociażby w Google, gdzie dowiemy się nie tylko o cenach, ale i o jakości jedzenia. Tańsze nie oznacza gorsze, a często jest wręcz odwrotnie.

Pieniądze można zaoszczędzić również na pamiątkach. Warto kupować przede wszystkim tylko te pamiątki, które ściśle kojarzą się z miejscem, w którym jesteśmy. W obecnych czasach skromny, symboliczny prezent ma dla drugiej osoby większe znaczenie, aniżeli drogie wydatki, nie kojarzące się w ogóle z miejscem, które odwiedziliśmy. Warto więc na tym się zastanowić.

 

 

 

 

Zobacz również: