Psy. Ciekawostki na temat psów

Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, wiernym kompanem wielu życiowych czynności. Psy są nie tylko wierne, ale i kochane, a także mądre – o czym wielu właścicieli pupilów zapomina. Dlatego też prezentujemy ciekawostki na temat psów, o których większość z Was zapewne nie miała pojęcia.

Pies – co o nim wiesz?

Poniżej zamieściliśmy ponad 20 różnych ciekawostek na temat psów. Jesteśmy ciekawi, o ilu z nich wiedziałeś/aś przed przeczytaniem naszego artykułu? Daj znać koniecznie w komentarzu!

Takie pieszczoty lubią psy

Psy wręcz uwielbiają zabawy ze swoimi właścicielami. Większość osób zapomina jednak, że pies lubi być głaskany, ale niekoniecznie dobrze znosi przytulanie. Obejmowanie ramionami pies znosi jako oznakę dominacji. Dlatego też warto wybierać głaskanie, drapanie, czy delikatne poklepywanie naszego pupila.

Pies wyraża ponad 100 emocji

Co ciekawe, psy posiadają dwa razy więcej mięśni w uszach niż ludzie. Nasi pupile potrafią wyrażać uszami aż 100 różnych emocji. Mocno umięśnione uszy są dla psa olbrzymim darem, dzięki któremu słyszą dźwięki z odległości czterokrotnie większej niż ludzie. Tym samym potrafią dokładnie zlokalizować źródło dochodzącego dźwięku zaledwie w kilka setnych sekundy.

Psi ogon to skarbnica wiedzy

Czy wiedziałeś, że psi ogon wyraża równie wiele emocji, co jego uszy? Za każdym razem, kiedy pies macha ogonem w prawą stronę, oznacza to, że jest szczęśliwy. Przeciwieństwem jest machanie w lewo, które oznacza, że pies jest przerażony. Twój niepokój powinno wzbudzić również machanie nisko ogonem, które jest równoznaczne z niepewnością psa.

Jak psy oceniają sytuację?

Pies nie zna pojęcia dobra, ani zła. Ocenia każdą sytuację na podstawie tego, czy czuje się bezpiecznie, czy też nie. Warto o tym pamiętać.

Pies, a człowiek – jakie różnice w ciele?

Temperatura psiego ciała waha się w granicach od 37,5 do 39 stopni Celsjusza, co naturalnie oznacza, że jest wyższa, niż temperatura ludzkiego ciała. Podobnie wygląda sytuacja z pulsem. Serce psa bije z częstotliwością 80-120 uderzeń na minutę, czyli prawie dwa razy szybciej, niż serce człowieka.

Zobacz również: