Z okazji Dnia Kobiet przedstawiamy pierwszą kobietę, która wystąpi na głównej scenie, drugiego dnia festiwalu (9 lipca). Sara wystąpi po raz pierwszy na płockim festiwalu i po raz drugi w Polsce – miała okazję wystąpić na Life Festival Oświęcim 2012. Podczas Reggaeland 2016 wystąpi wraz z zespołem – Next Generation Family.

Sara Lugo ma portorykańskie korzenie i pochodzi z Monachium. Wydała do tej pory dwa albumy „What About Love” w 2011r. oraz cztery lata później „Hit Me With Music”, w którym pojawił się gościnnie jeden na najsłynniejszych jamajskich artystów reggae – Proteje. Ich wspólna piosenka „Really Like You” odnotowała ponad trzy miliony odsłon na YouTube. Swoją rosnącą popularność artystka zawdzięcza unikalnej barwie głosu oraz pozytywnym tekstom, które łączy z brzmieniem reggae, soul, jazz i hip-hop.
Pomimo młodego wieku, jest jedną z ciekawszych piosenkarek współczesnego reggae, chętnie zapraszaną na duże europejskie imprezy, jak Rototom czy Summerjam. Jej słoneczne występy podziwiali także mieszkańcy obu Ameryk oraz większości krajów Europy w tym Polski.
Sara Lugo do Płocka przyjedzie z zespołem Next Generation Family.

Przypominamy, że Festiwal Reggaeland odbędzie się 8 – 9 lipca. Jak dotąd ogłosiliśmy, iż na płockim festiwalu reggae oprócz Sary Lugo wystąpia: Skarra Mucci & The Rawkaz Clan (Jamajka), Dj Vadim (Wlk.Brytania) feat. Big Red (Francja) oraz polski zespół – Maleo Reggae Rockers.

Zobacz również: