Najwięksi fani stand-up znają to uczucie, kiedy już enty raz z rzędu ogląda się programy ulubionych komików w oczekiwaniu na wejście kolejnego. Tu z pomocą przyszedł nam jeden z kanałów na na YouTubie, publikując fragmenty z gali Fryderyki 2020.

Każdy z fanów polskiej sceny stand-upowej ma swojego ulubionego komika. Nie nam oceniać, który najlepiej wykonuje swój zawód. A już tym bardziej, który najbardziej Was rozśmieszy. Bo jak podkreślają zawsze sami komicy – poczucie humoru to jest kwestia indywidualna. Mimo to nie da się zaprzeczyć, że w Polsce jest kilku stand-uperów, którzy zdobyli tak ogromną popularność, że z czystym sumieniem można przyznać, iż należą oni to pewnej „elity” polskiego stand-upu.

Chociażby Abelard Giza, który tak naprawdę był prekursorem dobrego stand-upu w Polsce. Przez kilka lat, kiedy ta „dyscyplina” zaczęła się bardzo szybko rozwijać, do wspomnianej grupy dołączyło kilku innych, równie świetnych: Łukasz „Lotek” Lodkowski, Kacper Ruciński czy ostatnio tak popularny Rafał Pacześ. Oczywiście nie zapominajmy też o żeńskiej części polskich komików, czyli Katarzynie Piaseckiej czy Wiolce Walaszczyk.

Fryderyki 2020 – gala z udziałem stand-uperów

Jak wiadomo oczekiwanie na nowy program wielu z polskich stand-uperów nieco się ostatnio dłuży. Ze względów oczywistych wiele występów zostało odwołanych lub przełożonych, a co za tym idzie, także nagrania programów są publikowane z opóźnieniem. Wielu z Was – fanów stand-upu – „męczy” już zapewne kolejny raz z rzędu ostatnio dodany program swojego ulubieńca.

Dlatego też przychodzimy do Was z dobrą wiadomością. Otóż jeden z kanałów na YouTubie, którego nazwę zobaczycie poniżej opublikował ostatnio film. Trwa on niespełna 20 minut, a są to fragmenty z gali wręczenia nagród Fryderyków 2020. Fragmenty dotyczą przede wszystkim występujących tam stand-uperów, w tym Rafała Paczesia, który był współprowadzącym tego wydarzenie.

Jak zobaczycie poniżej w gali wzięło udział 3 bardzo dobrych komików, którzy na swoich występach gromadzą tysiące osób, a na YouTubie ich występy mają już miliony wyświetleń. W części pojawił się także Rafał „Rutek” Rutkowski.

Warto zaznaczyć, że fragmenty z monologami często zawierają żarty, które pojawiły się już w programach chłopaków. Jednak jeśli ktoś jest zagorzałym fanem, z pewnością będzie czerpał przyjemność w usłyszeniu ich w nieco innej wersji. Link do filmu poniżej.

Zobacz również: