tragedia rodziny

Tragedia to mało powiedziane. To co przydarzyło się pewnej czteroosobowej rodzinie, można określić mianem koszmaru, a nawet horroru. Zapowiadający się wspaniale wyjazd przybrał nieoczekiwany, dramatyczny obrót.

Tragedia na morzu. Przerażające ustalenia służb

Czteroosobowa rodzina Chacon z Wenezueli postanowiła wybrać się na rejs po Karaibach. Razem z nimi, niedużym statkiem wycieczkowym, popłynęło 5 innych osób. Za cel wyprawy grupa obrała sobie bezludną wyspę Tortuga. Niestety, w trakcie podróży wydarzyła się tragedia.

Narodowy Urząd Morski Wenezueli (INEA) przekazał informację, iż statek nie dotarł na wyspę Tortuga. Okazało się, iż zatonął na skutek zderzenia z ogromną falą. „Władze portowe zostały poinformowane, że łódź nie dotarła do miejsca przeznaczenia i nie wróciła do miejsca, z którego wypłynęła” – oświadczyła INEA. Oczywiście natychmiast podjęto poszukiwania zaginionych. Niestety, akcja nie zakończyła się pomyślnie.

Służby ratownicze odnalazły część poszukiwanych. „7 września straży przybrzeżnej udało się wreszcie zlokalizować cztery osoby: dwoje dzieci w wieku 2 i 6 lat, ich 25-letnią nianię i zmarłą niestety matkę. Wciąż brakuje pięciu kolejnych rozbitków” – poinformowały media.

Mama dzieci została odnaleziona martwa. Okazuje się jednak, że ostatnie chwile życia Mariely Chacon to najprawdziwsza tragedia. 40-latka za wszelką cenę pragnęła ocalić swoje dzieci. Z tego powodu, piła własny mocz, aby mieć siłę na karmienie piersią swoich pociech. „Zmarła z odwodnienia trzy lub cztery godziny przed nadejściem ratunku. Od trzech dni nie piła wody” – doniosła INEA.

Co gorsza, przy martwej matce cały czas leżały jej dzieci. Jose i Maria byli przytuleni do zwłok rodzicielki. Medycy stwierdzili u nich odwodnienie i oparzenia I stopnia. Rodzeństwo trafilo oczywiście do szpitala pod opiekę lekarzy. Niestety, to zapewne nie koniec tragedii tej rodziny.

Chociaż Jose i Maria są już bezpieczni, ta tragedia z pewnością odciśnie swoje piętno na ich psychice. Poza tym, nie można zapominać, iż ciągle nie odnaleziono ojca dzieci oraz czterech innych uczestników rejsu.

Źródło: Daily Mail, Fakt

Zobacz również: