Top 100 największych bestsellerów tego miesiąca. Zobacz jakie propozycje ma Empik. To te książki najchętniej kupowano we wrześniu!

Jako, że lista Top 100 bestsellerów Empika opiera się na największej popularności lista jest bardzo zróżnicowana. Ale to dobrze! Każdy znajdzie coś dla siebie, przyjaciela, męża czy dziecka. My przedstawimy Wam najciekawsze książkowe propozycje według czytelników.

Mróz zawsze na topie!

„Precedens”, czyli kontynuacja cyklu o Joannie Chyłce – jednej z najpopularniejszych postaci stworzonych przez Remigiusza Mroza. A to za sprawą powstałego w ubiegłym roku serialu dla stacji TVN, na postawie tej właśnie serii. Dlatego też książki – nawet te starsze – wróciły do łask czytelników. „Precedens” bowiem ukazał się już 4 lata temu, a w tym miesiącu znalazł się na 1 miejscu bestsellerów Empika.

Coś dla dzieciaków

Coś dla naszych dzieciaków, czyli „Felix, Net Nika”. Niektórzy porównują ten cykl do serii o Harrym Potterze. Jednak to nie tędy droga, co podkreśla sam autor Rafał Kosik. Tek konkretny tom, który znalazł się na 2. miejscu bestsellerów, powstał już w 2011 roku. Mimo to jak widać nie traci popularności, o czym świadczy chociażby fakt ciągłego dodruku kolejnych opowiadań.

Książka, która pobudza szare komórki, sumienie i „mięśnie śmiechowe”

3. miejsce bestsellerów Empika, czyli tegoroczna premiera Katarzyny Nosowskiej pod tytułem „Powrót z Bambuko”. Te książka zyskała naprawdę ogromną popularność w bardzo krótkim czasie. Ostatnio polecała ją nawet znana aktorka Katarzyna Żak. Podobno przypadnie do gustu każdemu. warto to sprawdzić.

Kobieca zemsta jest piękna i brutalna

Również tegoroczna premiera, tym razem autorstwa zagranicznej pisarki Camilli Lackberg pt. „Srebrne skrzydła”. Jeśli jest się fanem kryminału z nutką romansu to ta książka może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Epicka powieść o rewolucji, wojnie i miłości

I kolejna premiera 2020 roku. „Pokora” to książka autorstwa Szczepana Twardocha, które ma przenieść czytelnika w czasy I wojny światowej. Na tych przeszło pięciuset stronach znajdziemy przede wszystkim wspaniałe podstawy literatury polskiej.

Z serii Ślady Zbrodni

Kolejna kontynuacja z serii Ślady Zbrodni spod pióra Jo Nesbo pt. „Królestwo”. Dla fanów tej norweskiej pisarki nie będzie żadnym zaskoczeniem, iż znów pojawiła się ona w bestsellerach Empika. Jako, że książka ukazała się początkiem września, całkiem możliwe, że z 6. miejsca wskoczy jeszcze wyżej.

Propozycja zapowiedzi

Tym razem mamy propozycję zapowiedzi, która datę premiery ma dopiero na koniec września, a co ciekawe już znalazła się na liście najczęściej zamawianych książek Empika. „Zły czas” Haner K.N. będzie naprawdę sporym hitem wśród czytelników.

DyrdyMarki na szybko

„DyrdyMarki” Mariusza Niedźwieckiego to nic innego jak 216 stron czystej przyjemności. „Marek Niedźwiecki po raz pierwszy ujawnia tajemnicę swojego głosu” – zapewnia wydawca. Nic dodać, nic ująć. Trzeba czytać!

Powrót do klasyki

„Hobbita” J.J.R. Tolkiena zna każdy. Można go lubić lub nie, ale należy szanować. Klasyka literatury fantastycznej utrzymuje się w bestsellerach już od dłuższego czasu w oprawie nieco innej okładki. Warto do niej powrócić (psst zwłaszcza, że teraz można ją dostać za mniej niż 20 dyszki).

Gruby Wiór

Jeszcze do niedawna „Grube wióry” Rafała Paczesia utrzymywały się w pierwszej piątce bestsellerów Empika. Mimo to debiut stand-uper spadł jedynie do pierwszej dziesiątki. Na premierę jeszcze trzeba będzie jeszcze miesiąc poczekać, jednak widać już zniecierpliwienie fanów komika. Jeśli jest się fanem jego pisania, to nie ma na co czekać. Trzeba udać się i po swój egzemplarz.

Zobacz również: