Iga Świątek zarobione pieniadze

19-letnia Iga Świątek napisała nową historię polskiego tenisa ziemnego. Jako pierwsza osoba z Polski wygrała turniej Wielkiego Szlema. Polka triumfowała na kortach Rolanda Garrosa. Za zwycięstwo we French Open Świątek zainkasowała ponad siedem milionów złotych (1,6 mln euro)! Kwota robi wrażenie podobnie, jak plany, które wiąże z tymi pieniędzmi Iga. Właśnie przyznała się, na co zamierza je wydać.

Tak Iga Świątek wyda zarobione na korcie pieniądze

Kwota, którą zarobiła Iga Świątek jest wręcz oszałamiająca. Także dla niej samej. Po raz pierwszy zainkasowała bowiem na korcie sumę z sześcioma zerami – i to od razu ponad siedem milionów złotych!

“Na poprzednich turniejach moje nagrody pieniężne nie były tak wysokie, jak na Roland Garros, więc nie mogłam tego zrobić. Jednak moim marzeniem jest kupno jachtu, żeby pływać nim po polskich jeziorach – wyjawiła Iga Świątek.

Trzeba przyznać, że w ostatnich dniach Iga Świątek jest najpopularniejszym polskim sportowcem. Choć trudno w to uwierzyć, to liczba publikacji w Internecie na temat Igi przebiła nawet samego Roberta Lewandowskiego.

Co tu dużo się dziwić, Świątek odniosła największy sukces w historii polskiego tenisa. I to w wieku 19 lat! Czekamy na więcej… Choć ten sezon dla Igi się już zakończył, to w przyszłym kto wie, czy nie pokusi się o kolejnego Wielkiego Szlema? Ależ to by było cudowne, ależ to by było piękne!

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

🤗Teamwork makes the dream work.😉Great job today @nmelicha Thank you!🤗 #rolandgarros #doubles #semifinal

Post udostępniony przez Iga Świątek (@iga.swiatek)

  1. Pielęgniarka opowiada jak wygląda sytuacja w szpitalach. Można złapać się za głowę 
  2. Lech Wałęsa oszalał? Można nie lubić Kaczyńskiego, ale tym razem przegiął
  3. Małgorzata Godlewska zwraca uwagę na problem, którym nikt się nie interesuje

Zobacz również: