Jerzy Owsiak

Kilka godzin temu Jurek Owsiak przekazał wstrząsającą informację. Prezes WOŚP oraz jego żona otrzymali pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Ostatnio w polskich mediach aż roi się od kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem wśród znanych osób. Niestety w Polsce sytuacja też nie jest najlepsza. Jeszcze tydzień temu władze przekazały informację, iż cały kraj wchodzi w żółtą strefę. Ponadto od tego czasu przybywa coraz więcej miejsc, gdzie strefa jest już czerwona. [DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ]

Jeszcze kilkanaście dni temu pisaliśmy, iż Jurek Owsiak opublikował post na swoim Facebooku, w którym zwraca się bezpośrednio do Jacka Sasina. W nim pisał o obecnej sytuacji w Polsce, która jego zdaniem jest zatrważająca. Mówił też o karygodnym zachowaniu polskiego rządu w stosunku do naszej służby zdrowia. Wówczas wpis ten wstrząsnął dość mocno całym internetem. Jednak komentarza Jacka Sasina się nie doczekano.

ZOBACZ KONIECZNIE: Jurek Owsiak w mocnych słowach do Sasina. Wszystko odbyło się przez media społecznościowe

Jurek Owsiak poinformował media

Jurek Owsiak dosłownie 4 godziny temu przekazał do mediów informacje, iż zrobił test na koronawirusa, który okazał się być pozytywny. Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyznał na swoim facebookowym profilu, iż zakażona jest również jego żona Lidia Niedźwiedzka-Owsiak. Owsiak znany ze swoich długich wpisów wyjaśnił między innymi, iż zachował wszelkie środki ostrożności, a przede wszystkim w pierwszej kolejności poinformował wszystkich swoich współpracowników.

ZOBACZ KONIECZNIE: Przełom! Wiemy kiedy będzie szczepionka na koronawirusa w Polsce!

Jurek Owsiak wspomniał, iż pierwsze objawy jakie u siebie zauważył to ból mięśni oraz podwyższona temperatura. Wyjaśnił również, że początkowo wziął to za objawy grypy, zaś test wykonał dla pewności. Jak się później okazało test był potrzebny bardziej, niż się wydawało. Test wyszedł pozytywnie, zarówno u Jurka Owsiaka, jak i u jego żony.

„Apeluję do Was: nie bagatelizujcie nawet najmniejszych objawów. Dbajcie o siebie. (…) Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy w całej Polsce będąc na pierwszej linii frontu, przeprowadzają testy” – pisał Owsiak.

Zobacz również: