Prawo i Sprawiedliwość Morawiecki

Wygląda na to, że Prawo i Sprawiedliwość zaczyna coraz bardziej tracić grunt pod nogami. Dziesiątki tysięcy kobiet protestujących przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego, wściekli rolnicy oraz coraz liczniejsze grupy osób, sprzeciwiające się zamykaniu gospodarki. Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński  zdają sobie z tego sprawę i w ostatnich dniach mają nie lada twardy orzech do zgryzienia. Jak wynika z kilku doniesień, rząd PiS chce zagrać va banque i wycofać się z piątki dla zwierząt. Zaszokowanych będzie wiele osób. Czy to na pewno dobre rozwiązanie?

Prawo i Sprawiedliwość postawi wszystko na jedną kartę?

Piątka dla zwierząt podobnie, jak ustawa Trybunału Konstytucyjnego w sprawie prawa aborcyjnego podzieliła społeczeństwo. Problem jednak w tym, że większość protestujących przeciwko aborcji jest… przeciwna hodowli zwierząt futerkowych i ubojowi rytualnemu. Choć dla niektórych brzmi to absurdalnie, to rzeczywiście tak jest. Środowiska lewicowe a także znaczna część opozycji zdecydowanie opowiedziała się po stronie, jak sami to nazwali, ochrony praw zwierząt. 

Prawo i Sprawiedliwość, które według ostatnich doniesień chce wycofać się z tzw. piątki dla zwierząt, a przynajmniej tymczasowo zamrozić procedowanie tego projektu, owszem odzyska część zaufania rolników. Nie wiadomo jednak, jak zareagują kolejne grupy osób.

To dla PiS może być jak rosyjska ruletka. Jednak rząd wobec słabnących sondaży nie może stać bezczynnie. Musi podjąć ryzyko, a metodą na poprawę notowań ma być między innymi wycofanie się z tzw. piątki dla zwierząt. Tylko ostatnie badanie, przeprowadzone przez CBOS pokazało, że Prawo i Sprawiedliwość cieszy się obecnie poparciem nieznacznie przekraczającym 30 procent. To spadek aż o blisko 10 procent.

Wygląda na to, że partia rządząca znalazła się pomiędzy młotem, a kowadłem. W przypadku wycofania się z projektu tzw. piątki dla zwierząt nastroje społeczne niekoniecznie muszą się poprawić, a na ulice zamiast rolników mogą wyjść następne grupy osób. 

  1. Kamil Durczok nie przebiera w słowach. Tak jego zdaniem musi skończyć Kaczyński. MOCNE
  2. Sławomir Nitras trafi za kraty? Pojawiły się nowe fakty w sprawie, Ziobro może go zatopić
  3. W ten sposób oszuści włamują się na konta Facebook. Zobacz jak się ochronić i przekaż znajomym

Zobacz również: