pożar

Dramat, bo tak trzeba opisać to, co wydarzyło się w powiecie buskim. W miejscowości Szaniec spłonął dom jednorodzinny. Niewiele brakowało, a pożar życiem przypłaciłaby starsza kobieta. Życie zawdzięcza czujności swojego syna. Szokuje zwłaszcza przyczyna pożaru. Chwila nieuwagi i tragedia mogłaby być jeszcze większa.

Starsza kobieta uratowana w ostatniej chwili

„W godzinach popołudniowych doszło do pożaru w budynku mieszkalnym w miejscowości Szaniec gmina Busko-Zdrój (…) Wewnątrz obiektu przebywała starsza kobieta, którą na zewnątrz domu wyciągnął syn mieszkający w domu obok” – czytamy na portalu busko.com.pl

Kobieta doznała rozległych poparzeń i obecnie przebywa w szpitalu. Ogień w domu jednorodzinnym gasiły cztery zastępy straży pożarnej. Szokuje zwłaszcza to, co było przyczyną pożaru. Okazuje się, że nawet najmniejsza chwila nieuwagi może doprowadzić do rozprzestrzenienia się ognia i bezpośredniego zagrożenia naszego życia.

„Przypuszczalną przyczyną pożaru było niedomknięcie drzwiczek od pieca. W wyniku wydostania się iskry zapaliły się materiały zgromadzone obok pieca” – przekazała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju.

Strażacy informują też, że dzięki szybkiej akcji udało się ocalić mienie znacznej wartości. Po ugaszeniu pożaru dokonano badania kamerą termowizyjną oraz detektorem wielogazowym. Żadne z tych urządzeń nie wykazało ani obecności substancji szkodliwych ani też ukrytych zarzewi ognia. Teraz rodzinę czeka niestety kosztowny remont swojego dobytku. 

Zdjęcia z miejsca pożaru możecie zobaczyć poniżej (źródło portal busko.com.pl)

  1. Martwili się o Andrzeja Grabowskiego. Teraz pojawiły się informacje, które zwalają z nóg
  2. Prawo i Sprawiedliwość zaszokuje wiele osób. Kaczyński i Morawiecki chcą iść na całość
  3. Sławomir Nitras trafi za kraty? Pojawiły się nowe fakty w sprawie, Ziobro może go zatopić
  4. Magda Gessler opowiada o dramacie rodzinnym. Rozegrał się na jej oczach
  5. W ten sposób oszuści włamują się na konta Facebook. Zobacz jak się ochronić i przekaż znajomym

Zobacz również: