lekarze i pielęgniarki

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że pandemia koronawirusa w Polsce niestety, ale nie rozkręciła się jeszcze na dobre. Służba zdrowia już i tak jest u kresu wytrzymałości, a lekarze na oddziałach covidowych pracują po kilkanaście godzin. W mediach społecznościowych czy w wywiadach prasowych opowiadają o trudach pracy, kiedy ostatkiem sił pomagają potrzebującym. Dlatego też pojawia się coraz więcej pomysłów, aby ich dodatkowo wspomóc. Jednym z zaproponowanych pomysłów są wyższe wynagrodzenia. Czy rzeczywiście lekarze, pielęgniarki i cały personel medyczny na oddziałach covidowych powinien otrzymać tymczasowo zdecydowanie wyższe pensje? Zagłosuj i pokaż co o tym sądzisz.

[poll id=”42″]

„Niedotlenienie. Zmęczenie. Trzy pary rękawic czynią sprawne dłonie drewnianymi, każda precyzyjna czynność to wysiłek nadczłowieka” – opowiada na Facebooku jedna z pielęgniarek, pracująca na oddziale covidowym. 

„Zdarza się, że sikasz w kombinezon, że po nogach cieknie krew, bo nie możesz wymienić podpaski, że licytujesz się z diabłem za jedno podrapanie po nosie (…) Masz wrażenie, że zaraz umrzesz.A potem, za kilka godzin, na drugi dzień, znowu zakładasz na siebie to gówno” – wspomina Pani Monika, o której pisaliśmy już na naszym portalu kilkanaście dni temu.

Lekarze i pielęgniarki walczą w pocie czoła o zdrowie i życie wielu Polaków

Jak widać, koronawirus daje się we znaki nie tylko zakażonym, ale i personelowi medycznemu, który robi co może, aby ratować życie i zdrowie naprawdę wielu Polaków. Najbliższa perspektywa jest jeszcze gorsza. Rosnąca liczba zakażeń, malejąca liczba miejsc w szpitalach i dostępność respiratorów sprawią, że lekarze, pielęgniarki i personel będą mieli jeszcze więcej, co tu dużo ukrywać, heroicznej pracy.

Co o tym wszystkim myślicie? Czy Państwo powinno docenić lekarzy i personel pracujący w pocie czoła na oddziałach covidowych? Wszak to od ich pracy zależy życie i zdrowie wielu Polaków. Dajcie nam znać w komentarzach. Koniecznie, zagłosujcie też w ankiecie.

  1. Prawo i Sprawiedliwość zaszokuje wiele osób. Kaczyński i Morawiecki chcą iść na całość
  2. Kamil Durczok nie przebiera w słowach. Tak jego zdaniem musi skończyć Kaczyński. MOCNE
  3. Mieszkańcy są wstrząśnięci. Nie żyje rodzeństwo, a ich mama walczy szpitalu

Zobacz również: