Jurek Owsiak zakończył kolejną akcję. Tym razem jednak nie przeszło to bez echa, bowiem dziennikarz przy tej okazji umieścił w swoich mediach społecznościowych dość wymowny wpis.

Do już 29. finału WOŚP pozostało zaledwie 89 dni, jak pokazuje licznik na oficjalnej stornie fundacji. Zważywszy na obecną sytuację w Polsce i na świecie zapewne tak jak i wszystko tak i tegoroczna impreza będzie wyglądała zupełnie inaczej. Mimo tego przygotowania do niej nie zwalniają. Zwłaszcza, że obecnie każda pomoc na rzecz służby zdrowia jest bardzo cenna. Tematu nie można i nie da się bagatelizować, co doskonale rozumieją też polskie media, bowiem z nagłówków on nie znika. To krajowej dyskusji na temat stanu opieki zdrowotnej Polaków postanowił przyłączyć się i Jurek Owsiak.

Jurek Owsiak w mocnych słowach do Jacka Sasina

Wczoraj wieczorem na oficjalnym profilu Jurka Owsiaka na Facebooku pojawił wpis. Jednak nie był on typowym. Prezes WOŚP zwrócił w nim uwagę na palący problem w Polsce, który utrzymuje się już od początku pandemii. Umieścił w nim zdjęcie z ostatnio zakończonego Konkursu Ofert organizowanego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. A co więcej pod nim dodał dość obszerny komentarz.

„Kupiliśmy 63 urządzenia za 27 mln PLN. Mega sprzęt na oddziały neurochirurgii dziecięcej w całej Polsce. (…) Kupiliśmy je dla szpitali, w których lekarze i personel medyczny będzie ratował zdrowie i życie dzieci, dla lekarzy, o których pan powiedział, że nie są chętni do wykonywania swojej pracy, o których ma Pan tak obraźliwe zdanie, a którzy zwłaszcza teraz pracują w szpitalach ponad miarę. (…) Nie znalazł Pan dobrych słów dla lekarzy, którzy pracują w systemie, który od marca nie może się skutecznie przygotować do walki z pandemią i stąd niektóre szpitale są przeciążone, a w niektórych nie ma tego problemu. I za to chce Pan winić personel i lekarzy?” – tłumacz Jurek Owsiak.

Jest to jedynie część dość długiego monologu Owsiaka. Całość możecie doczytać pod linkiem na końcu artykułu. Zdobył on niemal 14 tysięcy reakcji – zaznaczmy, że pozytywnych. Równie ogromna liczba ukazała się w liczniku komentarzy, bowiem pod wpisem pojawiło się ich aż 3,5 tysiąca. Trudno raczej dopatrzeć się też jakiegokolwiek negatywnego.

Owsiak apeluje do Sasina

Dość ważną częścią wpisu, na którą zwróciliśmy uwagę jest sam jego koniec. Jurek Owsiak bowiem wręcz zaapelował do Jacka Sasina o pomoc.

„(…) Niech Pan, Panie Sasin, w tym pomoże i niech Pan choć raz będzie skuteczny. (…) Jeżeli Pan tego nie może i nie chce powiedzieć, to ja za Pana powiem – wszyscy Polscy lekarze, cały personel medyczny, ratownicy medyczni, wolontariusze, ludzie, którzy walczą z koronawirusem: WIELKIE DZIĘKI dla Was!” – zakończył.

Zobacz również: