Drugiej tak pozytywnie odbieranej w Polsce aktorki jak Katarzyna Żak już nie ma. Kobieta wielu talentów, ale i zainteresowań może być wzorem do naśladowania! Dlatego też warto śledzić ją w mediach społecznościowych.

Katarzyna Żak znana głównie z takich już kultowych ról jak Kazia Solejukowa z „Rancza” czy Alina z „Miodowych lat”. Kto interesuje się działalnością polskich artystów kabaretowych ten wie, że pojawiła się nawet w „Uchu Prezesa”. Jednak przede wszystkim jest ona aktorką teatralną i grywa w kilku największych teatrach warszawskich. Jak wiadomo prywatnie jest ona żoną Cezarego Żaka, który również należy do grona cenionych przez Polaków aktorów.

Wspomnieliśmy, że aktorka jest osobą wielu talentów i wcale nie w tym krzty przesady. Katarzyna Żak oprócz tego, że jest aktorką, jest także wokalistką i poetką. Swoimi pasjami i nowymi projektami dzieli się z fanami w głównie na swoim Instagramie. Warto tam zajrzeć.

Katarzyna Żak poleca Nosowską

Katarzyna Żak jak to przystało na wielbicielkę poezji nie stroni też od tak zwanej literatury użytkowej. Krótko mówiąc zdecydowanie należy do klubu moli książkowych. Co widać chociażby również po jej Instagramie gdzie regularnie pojawiają się relacje czy też polecenia kolejno czytanych książek. Naprawdę warto się zainspirować! Tym razem aktorka wyznała, że już zakupiła książkę Kasi Nosowskiej pt. „Powrót z Bambuko”.

„Polecam wam cudowną formułkę na lęk przed tym, co ludzie powiedzą, a brzmi ona: I co z tego? Nic z tego. Za każdym razem okazuje się, że nic z tego. Oni będą gadać – to pewne. Będą gadać tyle, ile trzeba, by się nasycić – nie dłużej. Chodzi o to, by własnym zaangażowaniem nie spowodować, że monolog zamieni się w dialog. Nie wahajcie się użyć własnego życia, by żyć, jak wam się podoba” – pisze w opisie książki Nosowska.

Na marginesie pisząc, widać jak dużo siebie Katarzyna Żak włożyła w tworzenie postaci Solejukowaj. Śmiało można też chyba przyznać, że obie kobiety są niezwykle inteligentne.

Zobacz również: