wybuch w domu

Okropny wypadek z udziałem straży pożarnej miał miejsce w województwie małopolskim. Mundurowi nieśli pomoc innym, kiedy zdarzyła się potworna tragedia. Nie żyje 38-letni strażak.

Strażaka i jego kolegów potrącił samochód

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w nocy na autostradzie A4 blisko węzła Balice na wysokości Chrosna w województwie małopolskim. Straż pożarna właśnie oczyszczała drogę po zderzeniu samochodu osobowego z dzikim zwierzęciem. Nagle mundurowych potrącił inny pojazd. Niestety jeden z nich nie przeżył.

Warto dodać, że ratownicy od razu przeprowadzili akcję reanimacyjną. Jednak nie udało się uratować życia 38-letniego strażaka. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Pozostała dwójka poszkodowanych trafiła do szpitala.

Okoliczności tragedii ujawnił przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. „Jako pierwsi na miejsce przyjechali strażacy z OSP Balice. Strażacy zabezpieczali miejsce na pasie w kierunku Krakowa na autostradzie i udzielali pomocy kierowcy samochodu osobowego po zderzeniu z łosiem” – wyjaśnił st. kpt. Bogusław Szydło z KWP SP w Krakowie.

„Podczas tych czynności, kierowca busa potrącił trzech strażaków. Pozostałych dwóch strażaków, kobieta i mężczyzna trafili do szpitala. Mężczyzna już opuścił szpital. Kobieta jest w stanie ciężkim” – zaznaczył Szydło. Mundurowy dodał, że na miejscu tragedii czynności wyjaśniające przeprowadziła policja i prokuratura.

Na profilu Państwowej Straży Pożarnej na Facebooku pojawił się smutny wpis. „Dziś w godzinach nocnych w m. Balice (pow. krakowski, woj. małopolskie) doszło do tragicznego zdarzenia, w którym druhowie OSPBalice, udzielający pomocy poszkodowanym w wypadku drogowym, zostali potrąceni przez nadjeżdżający samochód. W wyniku zdarzenia, jeden druh poniósł śmierć a dwoje zostało rannych” – przeczytamy.

Również na Twitterze Państwowej Straży Pożarnej opublikowano przykrą wiadomość.

Oprócz oficjalnych wpisów, w mediach społecznościowych pojawiły się amatorskie filmiki z miejsca wypadku. Jedno z takich nagrań zamieszczamy poniżej.

źródło: Polsat News

Zobacz również: