Mieszkańcy Mrowin obawiają się, ze morderca 10-letniej Kristiny zostanie uznany za niepoczytalnego. Na przełomie sierpnia i września miała być gotowa opinia psychologiczna Jakuba A., mordercy 10-letniej Kristiny z Mrowin. Ale opinii nadal nie ma – informuje fakt.pl.

– Biegli zlecili wykonanie dodatkowych badań – mówi prokurator Mariusz Pindera z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. Czy to oznacza, że zabójca trafi do zamkniętego zakładu psychiatrycznego, zamiast do więzienia?

Zabójstwo Kristiny z Mrowin to sprawa, która wstrząsnęła całą Polską. 13 czerwca 2019 roku zniknęła 10-letnia Kristina. Dziewczynka miała udać się lekcję śpiewu do Żarowa, ale nigdy tam nie dotarła. Szybko okazało się, iż Kristina padła ofiarą morderstwa – jej ciało odnaleziono jeszcze tego samego wieczoru w lesie niedaleko Ibramowic. Ciało dziewczynki miało liczne rany kłute. Zwłoki były obnażone, co sugerowało, iż zbrodnia może mieć podtekst seksualny. Prawda okazała się jednak inna.

10-letnia Kristina została brutalnie zamordowana przez 22-letniego Jakuba A., który podkochiwał się w matce ofiary. Zwyrodnialec od pewnego czasu miał planować zbrodnie. W jego chorym umyśle zrodziło się bowiem przekonanie, że to dziewczynka stoi na drodze do jego szczęścia. Morderca rozebrał dziewczynkę, by skierować śledczych na fałszywy trop, sugerując, że zbrodni dokonał pedofil.

 źródło:fakt.pl

Zobacz również: