WOŁOMIN: Wypuścili gangstera z aresztu bo „chory”. Teraz go ścigają

0

Grzegorz Kaczmarski ps. „Małpa” został zatrzymany w 2017 roku w jednej z największych obław na polskich gangsterów. Przedstawił jednak zaświadczenie lekarskie i został zwolniony. Teraz wydano za nim list gończy.

42-latek uważany jest za jednego z liderów gangu wołomińskiego. W czerwcu 2017 roku wpadł w ręce policji po tym, jak funkcjonariusze wkroczyli nagle do 60 lokali w Warszawie i okolicach.

400 policjantów zatrzymało wtedy w sumie 39 osób. Znaleziono przy nich broń palną z amunicją, heroinę, kokainę i mefedron. Grzegorz Kaczmarski był jednym z zatrzymanych. Usłyszał zarzuty, a śledczy z Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga skierowali do sądu wniosek o aresztowanie.   „Małpa” przedstawił jednak zaświadczenia lekarskie. Twierdził, że jest poważnie chory. Wymiar sprawiedliwość nie zdradził, co dokładnie dolegało gangsterowi, ale sąd uznał, że w tym stanie Kaczmarski nie powinien przebywać w areszcie. Teraz uznano jednak, że powinien trafić do aresztu.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, poszukują 42 – letniego Grzegorza Kaczmarskiego ps. „Małpa”. Mężczyzna jest poszukiwana na podstawie listu gończego Wydanego przez Prokuraturę Okręgową Warszawa – Praga w związku z popełnionym przestępstwem z art. 56 § 1 i 3 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani w związku z art. 65 § 1 KK i inne.

Policjanci apelują do wszystkich osób, które mogą znać miejsce pobytu ściganego mężczyzny, o kontakt osobisty lub telefoniczny. Policjanci proszą o przekazywanie wszelkich sugestii oraz informacji na numery alarmowe 112 i 997 oraz bezpośrednio do Wydziału Kryminalnego KPP Wołomin na numer 22 60 47 283. Można też dzwonić do oficera dyżurnego na numer 22 60 47 900 lub napisać na adres: komendant.wolomin@ksp.policja.gov.pl

Rysopis: sylwetka otyła, wzrost: 165-178cm, oczy jasne – niebieskie, szeroko rozstawione, włosy bardzo krótkie, ciemny blond, uczesanie na jeża, nos garbaty, duży, uszy małe, przylegające, podbródek z wyraźną bruzdą, znak szczególny tatuaż na prawym ramieniu.

Osoba poszukiwana na podstawie listu gończego z dn. 20.12.2018r. wydanego przez Prokuraturę Okręgową Warszawa-Praga w Warszawie. Kwalifikacja prawna czynu to art. 56 § 1 i 3 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii w zw. z art.65 § 1 k.k. i inne, poszukiwanemu zarzucono, że wielokrotnie brał udział w obrocie środkami odurzającymi.

Dla funkcjonariuszy ważny jest każdy sygnał, dotyczący obecnego miejsca pobytu i miejsca ukrywania się ściganego mężczyzny.

Funkcjonariusze dyżurują całodobowo pod numerami telefonów: 22 776 20 21 – dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. Można też dzwonić na numery alarmowe Policji – 112 i 997 lub bezpośrednio do Wydziału Kryminalnego KPP Wołomin 22 60 47 283, można także pisać na adres:  komendant.wolomin@ksp.policja.gov.pl

Policjanci ostrzegają, że za ukrywanie poszukiwanego lub dopomaganie mu w ucieczce grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 (art. 239§1 kodeksu karnego).

Udziela się zapewnienia o utrzymaniu tajemnicy co do osoby informującej (art. 280§2 kodeksu postępowania karnego).

ex/KPP Wołomin

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ