W naszych miejscowościach reguły jakości powietrza przekraczane są przez większość roku, a w porównaniu z pozostałymi krajami UE Polska wypada bardzo niekorzystnie. Za fatalny ranking odpowiada obecność smogu, który obserwuje się w dwóch formach – klasycznym oraz fotochemicznym. Pierwszy tworzy się w okresie zimy i jest związany z używaniem z urządzeń grzewczych. Fotochemiczny notuje się w okresie letnim w okolicznościach mocnego nagrzania promieniami słonecznymi i współistnienia zanieczyszczeń transportowych.

Jest oczywistym, że fakt smogu nie jest dla naszego samopoczucia czymś neutralnym. Każda jego postać powoduje większą podatność na dolegliwości układu immunologicznego, posiada działanie kancerogenne, i zwiększa ryzyko wylewu. Maluchy są podrażnione, wrażliwe na stany lękowe, a ludzie w podeszłym wieku często zapadają na psychozy i choroby neurologiczne. Dlatego istotne jest nowoczesne oczyszczanie powietrza – nie tylko w pokoju dziecięcym, ale i w miejscu zatrudnienia.

Oczyszczacz powietrza potrafi pomóc nie tylko domownikom z alergią. Jest sprzymierzeńcem także dla najmłodszych, przyszłych matek, oraz osób z leczonym guzem. Poprzez usuwanie gazów spalinowych, zarazków, zarodków grzybni działa ochronnie – dzięki niemu mamy szansę uniknięcia dolegliwości w w następnych latach.

Współczesne zespoły filtracji powietrza to sprzęty które opierają się na najnowszych technikach, dzięki którym są całkowicie łagodne i wydajne. Dyskretne i małe są zaopatrzone w dodatkowe programy ozonowania i aromatoterapii. Dzięki nim poprawia się komfort przebywania w wskazanym miejscu, co nie nie jest bez wpływu w miejscu pracy.

Oczyszczacze powietrza mogą funkcjonować w sposób 3w1, do różnego gatunku substancji, jak i być sprzętem wyspecjalizowanym. Tej klasy mechanizmy są dedykowane do wskazanego zanieczyszczenia, co jest istotne zwłaszcza u pacjentów z wrażliwością na pyłki. Jednak przeważnie kupując system filtracji należy orientować się na gabaryty lokalu w jakim ma być wykorzystywany oczyszczacz. Oczywiście, im wyższa wydajność, tym wyższy koszt.

Przejrzystość atmosfery może być tym doskonalsza jeśli zatroszczymy się o optymalny poziom wilgoci i pozytywnych dla człowieka jonów. Przesuszone powietrze jest dla nas szkodliwe – odpowiada za wrażliwość na infekcje i nerwowość. Za to powszechne urządzenia elektroniczne emitują niebezpieczne jony dodatnie, tzw. smog elektroniczny. Za to powietrze nasycone jonami ujemnymi sprzyja w w usypianiu, relaksuje. Kupując oczyszczacz warto więc rozważyć wielofunkcyjne działanie i postawić na zespół uposażony w przydatne funkcje jonizacji i nawilżania.

Bez wątpienia efektywna filtracja powietrza jest najważniejszym etapem w kuracji chorób pulmonologicznych i alergii. Dzięki temu że urządzenia usuwają ponad 95% toksyn, o różnym rozmiarze molekuł (w tym pyły i bakterie), zapobiegają nawrotom choroby i polepszają standard funkcjonowania. Z tego powodu wykorzystuje się je również w placówkach służby zdrowia.