Duńscy socjaldemokraci domagają się reformy imigracyjnej, która całkowicie zniesienia możliwość ubiegania się o azyl w tym kraju. Osoby ubiegające się o azyl będą zamiast tego odsyłane do ośrodków recepcyjnych w krajach trzeciego świata.
Według tej propozycji, nie będzie już możliwe uzyskanie zezwolenia na pobyt w Danii, składając wniosek o azyl na granicy – informuje Radio Danii.
Zamiast tego wszystkie osoby ubiegające się o azyl zostaną odesłane do krajów trzeciego świata – na przykład do Afryki Północnej  – gdzie będą przebywały w duńskich ośrodkach recepcyjnych, podczas gdy ich wnioski o azyl będą rozpatrywane.
– Konieczne jest stworzenie systemu migracyjnego, który jest bardziej sprawny niż to, co mamy dzisiaj – mówi Mette Frederiksen lider duńskich socjaldemokratów. Jego partia otwiera się w zamian za to na przyjmowanie tzw. uchodźców kwotowych, dystrybuowanych przez ONZ. Mette Frederiksen podkreśla, że ​​Dania w ten sposób może zdecydować, ilu imigrantów z trzeciego świata chce przyjąć.
– Sytuacja jest taka, że ​​do Danii może przybyć więcej uchodźców niż jest nas. Ale większość uchodźców w ogóle się nie integruje ze społecznościami europejskimi i nie chce pracować – mówi polityk.

NSU

Zobacz również: