Badanie JAMA wykazało, że szczepionki przeciw grypie, którą przyjmuje 60 procent osób powyżej 65 roku życia, mogą zabijać znaczną liczbę seniorów.
Sharyl Attkisson, były dziennikarz śledczy CBS, twierdziże wyniki badań pokazują, że nie ma poprawy wskaźników umieralności wśród seniorów, którzy dostają szczepionki przeciw grypie i mogą w rzeczywistości przyczynić się do złego stanu zdrowia i śmierci.
Inquisitr.com donosi: „Podczas gdy naukowcy starali się udowodnić, że nacisk na masowe szczepienia przeciw grypie uratuje świat, naukowcy byli „zdumieni”, gdy okazało się, że dane wcale nie poparły ich założenia. Dane faktycznie pokazują, że liczba zgonów wzrosła, a nie zmniejszyła się wśród seniorów po szczepieniu”.
Peter Doshi. Naukowiec z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa opublikowali raport w prestiżowym British Medical Journal, potwierdzając, że polityka polegająca na rutynowym zalecaniu szczepionki przeciw grypie opiera się na badaniach niskiej jakości, które nie uzasadniają szczepień„. Co ciekawe, Doshi przytacza australijskie badanie, w którym stwierdzono również znaczące ryzyko dla dzieci, stwierdzając, że „jedno na każde 110 dzieci poniżej piątego roku życia miało konwulsje po szczepieniach w 2009 roku pod kątem grypy H1N1″.
Podczas prób lekowych na szczepionkę przeciw grypie Fluzone, 23 seniorów z 3833 zmarło po otrzymaniu zastrzyku. Kolejnych 226 osób doświadczyło „poważnych, niepożądanych działań”. Jednak producent zaprzecza wszelkiemu związkowi między śmiercią a szczepionką przeciw grypie.
Mimo to wielu seniorów ustawią się co roku w kolejkach po zastrzyk przeciwko grypie. A wiele polskich samorządów sponsoruje szczepienia.
Historia z dom opieki w pobliżu Atlanty, w stanie Georgia,pokazuej jak o druzgocący jest wynik takiej polityki – informuje Health Impact News. Wszyscy mieszkańcy Hope Assisted Living & Memory Care otrzymali szczepionkę przeciw grypie w piątek, 7 listopada. Każdy z seniorów natychmiast odczuł gorączkę. W ciągu następnego tygodnia zmarło pięciu z nich.
Należy zatem zadać następujące pytania: czy korzyści płynące ze stosowania szczepionki przeciw grypie przewyższają ryzyko, zwłaszcza wśród osób starszych wymagających szczególnego traktowania? A może lepiej byłoby, gdyby odrzuciły szczepienia?
es

 

Zobacz również: