Debata w norweskiej telewizji pomiędzy minister Sylvii Listhaug oraz  Fahadem Qureshi – założycielem i liderem Sieci Islamu rozpoczęła się od skandalu. Lider islamskiej organizacji odmówił podania dłoni minister ds. migracji Sylvii Listhaug.

Przed programem, gdy Listhaug weszła do studia byli nim już prowadzący debatę dziennikarz oraz muzułmański działacz. Polityk  najpierw przywitała się z prowadzącym, Gdy zaś wyciągnęła dłoń do muzułmanina. Fahada Qureshi, położył prawą dłoń na sercu i z uśmiechem zignorował wyciągniętą dłoń pani minister Po chwili  wręczył jej kwiaty.
To zachowanie spotkało się z niemal z powszechnym oburzeniem w Norwegii i nie tylko tam.

Sylvia Listhaug, norweska minister ds. migracji i integracji, nie jest lubiana przez muzułmanów  Norwegii, gdyż daje im jasno do zrozumienia, że powinni przystosować się do zasad życia w tym kraju, i obowiązującego tam prawa. Jej zasługą jest, że napływ muzułmanów do Norwegii był w 2016 roku najniższy od 19 lat.

Sylvia Listhaug, udzieliła muzułmanom bardzo konkretnych porad integracyjnych.

– Myślę, że ci, którzy przyjeżdżają do Norwegii, muszą dostosować się do naszego społeczeństwa. My tutaj jemy wieprzowinę, pijemy alkohol. Przestrzegamy też obowiązujących praw. Jeśli chcesz tu przebywać, to musisz przestrzegać wartości, praw i przepisów obowiązujących w Norwegii – Sylvia Listhaug udzieliła rzeczowej instrukcji nowoprzybyłym imigrantom muzułmańskim. Ale, jak zaznaczyła, chce jedynie pomóc im znaleźć prawdziwy dom w krajach skandynawskich

38-letnia prawicowa polityk, został powołany na stanowisko ministra w grudniu ubiegłego roku. Wcześniej Listhaug była ministrem rolnictwa, i również występowała przeciwko instytucjom, osobom i lokalom gastronomicznym, gdzie nie jest podawana wieprzowina, tylko dlatego aby nie urazić muzułmanów.

NORWESKA MINISTER DO IMIGRANTÓW: Macie jeść wieprzowinę i pić alkohol

 

 

Zobacz również: