Ostatni moment na rejestrację online i start w Warszawskim Wilanowie w biegu na 5 km lub 10 km, na trasach atestowanych przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Już 10 września br. wystartuje Królewski Festiwal Biegowy Warszawa-Wilanów organizowany w ramach Dni Wilanowa 2017. Przygotowane zostały dwie szybkie trasy na 5 i 10 km, biegnące w całości po asfalcie, posiadające atest PZLA. Wydarzenie jest doskonałym sprawdzianem przed zbliżającym się warszawskim maratonem oraz przed historycznym Biegiem na Kopiec Powstania Warszawskiego. Osobiście na swoim blogu rekomenduje je Warszawski Biegacz Bartosz Olszewski, tegoroczny najszybszy na świecie biegacz Wings for Life, startujący w Wilanowie na dystansie 10 km, będący Ambasadorem cyklu biegów Biegaj’MY z DEM’a.
Królewski Festiwal Biegowy organizuje Urząd Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawa oraz DEM’a Promotion Polska, znana wszystkim z organizacji popularnego Biegu Konstancińskiego im. Piotra Nurowskiego oraz Biegu na Kopiec Powstania Warszawskiego. Znając jakość organizacyjną, bogate pakiety startowe, świetne nagrody, profesjonalne zabezpieczenie, szykuje się kolejna wspaniała impreza biegowa, na której nie może zabraknąć mieszkańców Warszawy i okolic, zwłaszcza tych, którzy regularnie trenują w Wilanowie. Smaczku imprezie dodaje fakt, że jest ona organizowana w ramach Dni Wilanowa. W związku z tym zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych przygotowane będzie mnóstwo bezpłatnych atrakcji. Duże dmuchane zabawki, trampoliny, występy artystów i wieczorne koncerty znanych zespołów muzycznych.
Na każdego biegacza startującego zarówno na 5 km, jak i na 10 km będzie czekał ten sam pakiet startowy standard, zawierający:
 • Koszulkę biegową
 • Medal
 • Numer startowym z chipem bezzwrotnym
 • Wodę od Żywiec Zdrój
 • Batony BA! od Bakalland
 • Smoothie od Purella Food
 • Słodką przekąskę – bataty w paczce od Solida Food
 • Herbatę ekologiczną Lung Ching od Solida Food
 • Kosmetyki Adidas Adipure od Coty INC.
 • Posiłek regeneracyjny w wersji mięsnej, jak i wegetariańskiej po okazaniu talonu
 • Kupon rabatowy -20% do wykorzystania w sklepie NIKE For PRO, w którym zlokalizowane będzie biuro zawodów
 • Upominki od kolejnych Sponsorów, Partnerów bądź Patronów, które wraz z upływem czasu będą dołączane do pakietów startowych!
 • Nawodnienie na trasie biegu oraz na mecie od Żywiec Zdrój
 • Profesjonalne zabezpieczenie medyczne, sanitarne oraz pomiar czasu
 • Relację wideo i foto z wydarzenia
Zapisy dostępne są na stronie biegu: http://wilanowskibiegkrolewski.pl/
Bezpośredni link do systemu zapisów na 5 lub 10 km: http://zapisy.sts-timing.pl/213/
Biorąc pod uwagę fakt, że wydarzenie organizowane jest w Stolicy, zawartość pakietów jest okazała, śmiało można stwierdzić, że cena pakietów startowych standard zarówno na 5 km, jak i na 10 km jest wręcz promocyjna, kształtując się na poziomie 45 zł brutto za 5 km oraz 55 zł brutto za 10 km. To niebywała okazja, z której warto skorzystać. Zapisy online możliwe są tylko do 6 września br. Później koszt pakietów startowych standard będzie kształtować się na poziomie 100 zł brutto, dostępny tylko w biurze zawodów.
Na zawodników czeka również możliwość zakupu Pakietu Krewniaka w cenie 139 zł brutto, zawierającego cały pakiet startowy standard oraz drugą koszulkę i butelkę chlorofilu, opisane grupą krwi. Kupując Pakiet Krewniaka, wspierasz Fundację Honorowego Dawcy Krwi!
Zastanawiacie się, jak przebiegają trasy biegów? Oba startują na jezdni (ul. Przyczółkowa) oraz kończą się na mecie na ścieżce rowerowej. Brama startowa, jak i brama meta zlokalizowane będą równolegle obok siebie, na wysokości sklepu NIKE for Pro, mieszczącego się w Royal Wilanów. Punkt z wodą na 10 km zlokalizowany będzie przy Stacji BP, gdzie stworzona zostanie również strefa kibica. Na 5 km punkt z wodą znajdować będzie się w miejscu nawrotki na 2,5 km.
Zachęcamy do zapoznania się z godzinami oraz z mapami obu biegów:
 • Bieg na 5 km: 9:00 – 10:00
 • Bieg na 10 km: 11:00 – 12:30
Na zawodników czeka aż 96 nagradzanych miejsc, po 48 na bieg. Uczestnicy będą rywalizować w kategoriach OPEN, mieszkaniec Warszawy, a także w kategoriach wiekowych. Wszystkie z podziałem na płeć. Pierwsze 50 osób w kategorii open liczone jest według czasu brutto, pozostali według czasu netto. Zawartość nagród? Zgodnie z tradycją cyklu biegów Biegaj’MY z DEM’a jest niespodzianką. Sugerując się opiniami biegaczy biorących udział w innych imprezach DEM’a Promotion Polska, nagród będzie dużo!
Biuro zawodów zlokalizowane będzie w sklepie NIKE For Pro, mieszczącym się w Royal Wilanów. Dzięki temu zawodnicy będą mieli bardzo blisko do startu.
Odbiór pakietów startowych możliwy będzie w dniach i godzinach:
 • 9 września (sobota) 11:00 – 20:00
 • 10 września (niedziela) 7:00 – 10:30
Warto pamiętać, że osoby startujące na 5 km muszą odebrać pakiety startowe maksymalnie do 8:30 w niedzielę, a osoby startujące na 10 km do 10:30.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Królewskim Festiwalu Biegowym Warszawa-Wilanów. Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi linkami, kierującymi do strony biegu, zapisów, profilu instagram Biegaj’MY z DEM’a, relacji z innych biegów wspomnianego cyklu oraz do fanpage i wydarzenia na facebooku dotyczących Festiwalu Biegowego w Wilanowie. Do zobaczenia 10 września!

Zobacz również: