Nowe seriale, emocjonujące teleturnieje, premierowe spektakle Teatru Telewizji, wnikliwa publicystyka to tylko cześć propozycji programowych jakie TVP przygotowała dla widzów. Od 2016 Telewizja Polska zmienia się dostosowując do oczekiwań Polaków. Dzięki temu utrzymuje swoją pozycję lidera na rynku telewizyjnym. Podczas czwartkowej konferencji prasowej Prezes TVP Jacek Kurski, powiedział że jesienna ramówka to kolejny krok do odbudowy pozycji prestiżu TVP na rynku telewizyjnym w Polsce.

Jesień w TVP zaczyna się już w sierpniu. Na widzów czekają oryginalne nowości, kontynuacje przebojowych, cieszących się niesłabnącą popularnością produkcji TVP1 i TVP2. Jedynka powraca z porannym programem „Dzień Dobry Polsko”. Od poniedziałku do piątku o godz. 6:00 widzów budzić będą nowi prowadzący: Justyna Śliwowska i Adam Giza, Anna Wojtkowiak i Karol Gnat oraz Sylwia Dekiert i Rafał Patyra.

W Dwójce od września w „„Pytaniu na Śniadanie” m.in. nowe cykle, praktyczne porady, poruszające historie, relacje z najciekawszych wydarzeń rozrywkowych i artystycznych. Każdego poranka, od poniedziałku do soboty, widzów TVP2 powitają popularne pary gospodarzy: Marzena Rogalska i Tomasz Kammel, Monika Zamachowska i Michał Olszański, Marcelina Zawadzka i Tomasz Wolny oraz Joanna Racewicz i Łukasz Nowicki. Na początek – wyjątkowe wydarzenie, czyli huczne 15. urodziny „Pytania na Śniadanie”!

Premiery seriali rozpoczną się w Dwójce od serialu kryminalnego „Miasto skarbów” z Magdaleną Różczką, Aleksandrą Popławską i Piotrem Głowackim w rolach głównych. Dzień później na Antenie zadebiutuje kolejny, tym razem komediowy serial „Pod wspólnym niebem” opowiadający o perypetiach dwóch rodzin. Lokatorska saga, swobodnie inspirowana dziełem Williama Shakespeare’a „Romeo i Julia”, z Anną Samusionek, Markiem Bukowskim, Piotrem Szwedesem, Ewą Szykulską i Markiem Frąckowiakiem. W listopadzie Jedynka zaprosi na swoją historyczną superprodukcję „Korona Królów” w reżyserii Wojciecha Pacyny. Kostiumowa saga o kulisach władzy i losach jednego z najwybitniejszych władców w dziejach Polski – Kazimierzu Wielkim.

Wielbicieli polskich seriali ucieszy możliwość ponownego spotkania z ulubionymi bohaterami „Dziewczyn ze Lwowa”, „Ojca Mateusza”, „Komisarza Aleksa”, „Komisariatu”, „Klanu”, „Barw szczęścia”, „Na sygnale”, „M jak Miłość” czy obchodzącego 18 rocznicę obecności na Antenie „Na dobre i na złe”. Późną jesienią widzowie TVP1 obejrzą kolejne perypetie bohaterów „Blondynki” i „Pensjonatu nad rozlewiskiem”.

Do TVP2 powróci znany teleturniej „Koło Fortuny” we współczesnej scenografii, wzbogacony o akcenty muzyczne z debiutującymi w roli prowadzących – Rafałem Brzozowskim i Izabellą Krzan. W Jedynce pojawią się dwa: „The Wall. Wygraj marzenia”, czyli nowoczesny, pełen napięcia teleturniej prowadzony przez Pawła Orleańskiego oraz „Rodzina wie lepiej”, którego gospodarzem będzie Marcin Rams. Ponadto na widzów czekają kolejne sezony najpopularniejszych programów rozrywkowych: „Rolnik szuka żony” w TVP1, a w Dwójce „The Voice of Poland”, „Bake Off – Ale ciacho!” oraz „Pierwsza randka”.

Jesienna ramówka TVP to też kilka zmian. „Wielkie Testy” będą emitowane w Jedynce we środy. Pierwszy z nich – „Wielki Test o Jasnej Górze” poprowadzą Sylwia Dekiert i Maciej Kurzajewski. Dwa razy w miesiącu Antena zaprosi na widowisko „Wielki Test. Polacy Stulecia”. Gospodarzami programu będą Anna Popek i Przemysław Babiarz. W programie przypominane i przedstawiane będą osoby, które w sposób szczególny zapisały się w historii kraju. Wielbiciele Teatru Telewizji jesienią, dwa razy w miesiącu zobaczą premierowe spektakle. Pierwszy z nich „Wojna. Moja miłość” (reż. Wojciech Nowak) to melodramat ukazujący ostatnią noc z życia słynnej agentki Krystyny Skarbek. W głównej roli wystąpi Małgorzata Kożuchowska. Z kolei w „Lekcji polskiego” (reż. Mariusz Malec) w roli Tadeusza Kościuszki wystąpi Artur Żmijewski.

Z nowymi odcinkami popularnonaukowego cyklu „Sonda 2” do Jedynki wprowadzi się dr Tomasz Rożek, który w zrozumiałej i lekkiej formie przedstawi zawiłe, naukowe teorie. A do Dwójki wróci kultowy „997” – magazyn prowadzony przez Michała Fajbusiewicza, najbardziej rozpoznawalnego polskiego dziennikarza zajmującego się przestępczością. Program prezentować będzie kulisy autentycznych, nierozwikłanych zagadek kryminalnych.

Z kolei jesienią na antenie TVP INFO pojawią się flagowe programy informacyjne Telewizji Polskiej: „Wiadomości”, „Teleexpress” i „Panorama”.

źródło: tvp.pl

Zobacz również: