fot. Tomasz Ertman

Po wcześniejszych perturbacjach i bojkocie części wykonawców odbędzie się 54. edycja Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki Opole 2017. Festiwal rozpocznie się wieczorem 15 września od jubileuszu 50-lecia pracy artystycznej Maryli Rodowicz.

Imprezę uświetnią też inne wielkie gwiazdy i wielu znakomitych artystów. Niektórzy z nich nadal są namawiani do bojkotu festiwalu i krytykowani za udział w nim. Taka reakcja spotkała Krzysztofa Jarego Jaryczewskiego – założyciela i pierwszego wokalistę Oddziału Zamkniętego. Gdy poinformował  na Facebooku o udziale w festiwalu, to nie wszystkie komentarze były przychylne. Oto niektóre z nich: „Będę wszędzie z Wami ale tam nie, sorry”, „Lubię Was, ale Opola nie reżimowej TV nie popieram! Pozdrowienia!”, „Sorry, ale TVP nie oglądam uuuuu, a może i dłużej…Ten Festiwal, to już też zupełnie nie moja bajka. Sukcesów życzę”. itp.

Krzysztof Jaryczewski, krótko i dosadnie uciął dyskusję, i tak podsumował ten i inne tego typu bojkoty: Aktor jest od grania dupa od srania

Jednak wiele osób poparło udział artysty w opolskim festiwalu: „Będzie co oglądać przynajmniej. DOBREGO GRANIA”, „Graj swoje i nie oglądaj się na walkę nie wiadomo kogo z kim…..powodzenia”, „Grajcie pięknie …!” – to niektóre z komentarzy.

Jary Oddział Zamknięty wystąpi podczas koncertu „Od Opola do Opola”, w niedzielę (17 września) – godz. 20:20

Na scenie amfiteatru opolskiego wystąpią też m.in.: Maryla Rodowicz, Edyta Górniak, Doda, Cleo, Gromee, Zakopower, Katarzyna Cerekwicka, Izabela Trojanowska, Ania Wyszkoni, Arek Kłusowski, Mateusz Ziółko, Feel, Pectus, Bracia, Norbi, Monika Lewczuk, Antek Smykiewicz, Natalia Szroeder, Rafał Brzozowski, Kasia Popowska, Marek Kościkiewicz, Lanberry, Szymon Wydra i Carpe Diem, Natalia Sikora, Jan Pietrzak, Marlena Drozdowska, Piotr Cugowski, Stanisław Klawe, Grupa Świt, Andrzej Lampert, Marcin Wyrostek, Damian Ukeje, Kozak System, Blue Cafe, Opole Gospel Choir, Jan Kliment, Krzysztof Kiljański, Patrycja Zarychta, NaVi, Kombi, Omen, Stan Borys, No To Co, Jan Borysewicz, Andrzej Dąbrowski, Kapitan Nemo, Ryszard Rynkowski, Ryszard Makowski, Papa D., Tercet Egzotyczny, Formacja Nieżywych Schabuff, Marcin Urban Band, Agnieszka Twardowska, Szymon Pejski, Dominika Ptak, Karolina Leszko, Leon, Moa, Octavia, Ogień Ravel, Sen, Aneta Nayan, BBR&G.

jes

Zobacz również: