7 Półmaraton im. Janusza Kusocińskiego już za nami

1
70

20 sierpnia zorganizowano 7 edycję  Półmaratonu im. Janusza Kusocińskiego. Bieg był wspólnym przedsięwzięciem: Powiatu Warszawskiego Zachodniego, UKS „Bieniewiczanka” z Bieniewic, oraz samorządów gmin: Błonie, Ożarów Mazowiecki, Leszno, Izabelin, Kampinos i Stare Babice.

Na starcie w Błoniu zorganizowano tradycyjnie rozgrzewkę. Przybyłych biegaczy powitał Starosta Jan Żychliński życząc wszystkim dobrych sportowych wyników. W tym roku pogoda nie rozpieszczała uczestników Półmaratonu. Od startu do mety padał deszcz, jednak było ciepło i bezwietrznie, a zatem warunki do biegania były całkiem dobre.

 Na starcie stanęło 473 biegaczy. Zawodnicy mieli do pokonania ponad 21 kilometrów. Trasa przebiegała przez cztery gminy naszego powiatu: Błonie, Leszno, Ożarów Mazowiecki i Stare Babice. Do mety dobiegły 472 osoby.  Najszybciej trasę biegu pokonał  Andrzej Starzynsky – reprezentant Ukrainy (z czasem 1:08:110), drugi był Pavlo Veretskiy z Ukrainy (z czasem 1:10:19), a trzeci i jednocześnie najlepszy wśród Polaków- Tomasz Mikulski z Kampinosu (z czasem 01:11:19).

Najszybszą kobietą 7 tegorocznego Półmaratonu została Ukrainka Valentyna Kiliarska  (1:24:03), na drugim stopniu podium stanęła Polka Justyna Śliwiak (1:24:22), trzecie miejsce należało również do Polki  Marty Barcewicz (1:24:44).

Tytuł najszybszego mieszkańca Powiatu Warszawskiego Zachodniego uzyskał, tak jak w poprzedniej edycji, Tomasz Mikulski z Kampinosu. Najszybszą mieszkanką powiatu została Agnieszka Kowalczyk z Leszna.

Drużynowo pierwsze miejsce na podium zajęła ekipa „WPRunning” z Pruszkowa, drugie zajęła drużyna „Dystans Leszno”, a trzecie grupa  z LKS „Olymp” Błonie, stworzona przez wspaniałych ultra biegaczy.

Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli półmaraton, otrzymali na mecie pamiątkowe medale z wizerunkiem Janusza Kusocińskiego. Nagrody wręczali przedstawiciele  Powiatu Warszawskiego Zachodniego, Gminy Stare Babice oraz   Dyrektor 7. Półmaratonu im. J. Kusocińskiego Marek Parafiniuk, który wziął na siebie duży ciężar organizowania całości sportowej imprezy. Biegacze mogli w strefie mety skorzystać z masażu, zjeść posiłek regeneracyjny oraz wrócić specjalnie podstawionymi do tego celu autokarami, na strefę startu w Błoniu.

Organizatorzy Półmaratonu składają serdeczne podziękowania wszystkim wolontariuszom, sponsorom i partnerom imprezy. Dzięki ich zaangażowaniu po raz kolejny udało się zorganizować bieg promujący zdrowy styl życia i przypomnieć niezwykłą postać naszego olimpijczyka Janusza Kusocińskiego- przedwojennego mieszkańca Ożarowa Mazowieckiego.

 

 

1 KOMENTARZ

  1. Konopna maść uniwersalna pomoże nam przy wielu schorzeniach. Od bóli kręgosłupa, głowy, mięśni i stawów po zapalenie błony śluzowej nosa, jest również dobra na suchość skóry i gojenia ran. Zawarty w maści ekstrakt konopny działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Olej konopny zawiera Niezbędne Nienasycone Kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-6, które działają nawilżająco na skórę, chroni przed utratą wody i przywraca wodno-lipidową barierę skóry. Oliwa z oliwek działa kojąco na podrażnioną skórę, olejek eteryczny mięty pieprzowej łagodzi bóle mięśniowe, stawowe, bóle głowy, a olejek lawendowy pomaga w gojeniu się ran, olejek cytrynowy działa bakteriobójczo i odkażająco. Bazą naszej maści jest wazelina medyczna , która nie podrażnia skóry. Produkt jest przetestowany dermatologicznie i nie powoduję żadnych alergii. więcej informacji pod linkiem : https://konopiafarmacja.pl/wyroby-z-konopii/9-konopna-masc-uniwersalna-100ml.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ