Nie od dziś wiadomo, że masaż twarzy i całego ciała nie tylko wspaniale relaksuje, ale poprawia mikrokrążenie skóry. Doskonale złuszcza naskórek, dotlenia, pobudza skórę do produkcji elastyny i kolagenu. Seria masaży spłyca zmarszczki i ujędrnia skórę.
Wszystkich, którzy skorzystali choć raz z masażu, nie trzeba przekonywać do jego kojącego działania. Z masażu korzystamy też często przy chorym kręgosłupie, co daje złagodzenie dolegliwości.
Masaż szklanymi kulami
Obecnie na rynku kosmetycznym jest wiele nowych technik masażu. Ciekawą propozycją są zabiegi wykonywane szklanymi kulami, wypełnionymi płynem zachowującym stałą temperaturę. Masaż ten doskonale działa latem, ponieważ jest trochę chłodzący, co obkurcza skórę. Nałożenie odpowiedniego kremu czy serum ujędrnia skórę, ponieważ podczas masażu więcej substancji dostaje się do głębszych warstw skóry.
Odpowiednie układanie kul podczas masażu wydobywa z nich przyjemny dla uszu odgłos poruszanej zawartości, który wprowadza osobę masowaną w błogi stan relaksu.Szklane kule dobrze sprawdzają się też przy masażu całego ciała.
Masaż kamieniami
Jest to rodzaj masażu, do którego używamy różnego rodzaju kamieni naturalnych. Działa podobnie, jak masaż ręczny. Zaletą jego jest to, że można go wykonywać na zimno i gorąco. Latem używamy zimnych kamieni, natomiast zimą wykonujemy go podgrzanymi kamieniami.
Masaż wałeczkami
Następnym rodzajem masażu jest użycie do niego specjalnych wałeczków. Wałeczki posiadają specjalne wypustki. Powodują one ugniatanie skóry, co prowadzi do jej mrowienia. Skóra dobrze się ujędrnia i odnawia. Masaż ten jest szczególnie polecany dla tzw. drugiej brody.
Masaż rollerem
Wykonywany jest aparatem z ostrymi igiełkami. Masażem tym możemy wprowadzać preparaty regenerujące skórę w głębsze jej warstwy. Masaż ten można wykonywać na całym ciele, używając różnej długości igieł.
Wspomnę o wspaniałym masażu bańką chińską. Dobrze działa na kłopoty z pomarańczową skórką.

Hanna Kasztelan

 

Zobacz również: