Jest wiele metod natychmiastowego odnowienia skóry, w celu przywrócenia jej ładnego wyglądu. Zabiegi te różnią się jednak siłą działania, czasem oczekiwania na efekty.
Jedną z metod odnowy skóry jest polski peeling ziołowy. Można go wykonywać w gabinecie metodą powierzchniową i głęboką. W zależności od potrzeb skóry.
Zabieg ten daje znakomite efekty w przypadku likwidacji przebarwień, blizn, zmarszczek, rozszerzonych porów skóry, rozstępów i w leczeniu trądziku. Zaletą jest fakt, iż zabieg jest bezbolesny i nie wymaga wyłączenia z codziennych obowiązków i pozostawania w domu. Ponadto skutecznie likwiduje nadmierne rogowacenie naskórka, co prowadzi do samoregeneracji skóry, poprzez ukrwienie skóry właściwej. Dodatkowo powoduje odmłodnienie skóry i ciała poprzez wzmożenie produkcji włókien kolagenu i elastyny. W przypadku zmarszczek efektem zabiegu jest wyraźne odmłodzenie i ujędrnienie skóry. Zmarszczki zostają znacznie spłycone. Preparat nie powoduje bliznowacenia. Jest preparatem wyłącznie roślinnym, bez składników chemicznych i syntetycznych.
Głębokość peelingu jest wykonana zgodnie z potrzebami skóry. Złuszczenie wykonywać można co 4 tygodnie. Tylko przez okres 7 dni wskazany jest określony reżim w zakresie pielęgnacji. Złuszczenie polskim peelingiem ziołowym jest metodą wysoce skuteczną i cenną.
Polskim peelingiem ziołowym możemy leczyć także trądzik. Ponieważ zmiany trądzikowe związane są z nadmiernym rogowaceniem w okolicy ujść gruczołów łojowych i zalegająca treść daje początek zmianom w rodzaju grudek i zaskórników. Już po wykonaniu pierwszych zabiegów zmienia się zewnętrzny wygląd skóry. Staje się ona mniej tłusta, jest bardziej matowa i mniej się błyszczy. Nawet krostki ropne podsychają i ustępują, nacieki wchłaniają się, nie ma zaskórników, pory stopniowo się zamykają. Zabiegi w przypadku trądziku są bardzo wskazane.
Po wykonaniu peelingu ziołowego skóra jest lepiej przygotowana do stosowania kremów odżywczych, które są wchłaniane w 95 procentach, co powoduje, że wygląd jej jest dobry.
Z mojej praktyki: peelingi wykonane w gabinecie kosmetycznym przynoszą większe rezultaty, niż te wykonane domowym sposobem.
Hanna Kasztelan
 

Zobacz również: