Klub Pogoń Grodzisk obchodził   95-lecie istnienia. Na cześć jubileuszowych urodzin odbyły się uroczystości i wydarzenia sportowe. Nie zabrakło gości specjalnych, kibiców i innych sympatyków klubu.
Grodziski Klub Sportowy Pogoń, to duma miasta. W tym roku obchodził 95. urodziny, co stało się okazją do szczególnego uczczenia tej daty. Odbyły się oficjalne jak i rekreacyjne wydarzenia. Pojawili się goście, władze miasta, klubu i kibice, którzy uczestniczyli w nabożeństwie w kościele Świętej Anny w intencji zmarłych zawodników oraz działaczy klubu.
Po ceremonii nastąpił przemarsz do klubu przy dźwiękach orkiestry z tutejszej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Tadeusza Bairda.
Mecz championów
 Nie zabrakło przemówień prezesa klubu Pogoni – Marka Finkowskiego, burmistrza Grodziska Grzegorza Benedykcińskiego i prezesa Legii Warszawa Dariusza Miodeskiego. Ten ostatni wspomniał o budowie ośrodka sportowego w Urszulinie, gdzie będą szkoleni najzdolniejsi piłkarze oraz o tym jak ważna jest współpraca obydwu klubów piłkarskich.

Przed rozpoczęciem meczu wystąpił Bohdan Łazuka, później rozpoczęła się rywalizacja na murawie: Pogoni Champions – zawodników reprezentujących klub na przestrzeni lat oraz Legii Champions. Wśród zawodników Legii wystąpili m.in. Maciej Szczęsny, Jerzy Podbrożny, Jacek Bednarz, Zbigniew Mandziejewicz czy Marek Józwiak.
 Odznaki i zdjęcia
 W przerwie meczu miały miejsce uroczyste wyróżnienia. Prezes Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej Zdzisław Łazarczyk, wraz z przedstawicielami, wręczył odznaczenia zasłużonym dla klubu. Tego dnia wiele osób otrzymało pamiątkowe odznaki i dyplomy. Był też album ze zdjęciami zawodników począwszy od 1922 roku.
Po meczu, w którym lepiej sprawiła się Legia, można było najeść się do syta grochówką albo fasolką, rozmawiać w luźnej atmosferze i cieszyć się uczczeniem tak ważnego jubileuszu grodziskich piłkarzy.
am
Fot. Marcin Masalski

 

ZOBACZ!  Marcin Najman zawalczy ze znanym dziennikarzem? Jest oficjalne wyzwanie!

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ