Ten złowrogi plakat jest wykorzystywany w kampanii propagandowej ISIS, mającej zastraszyć kibiców przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Świata w Rosji.
Został on opublikowany przez muzułmańską gazetę Wafa Media Foundation, i jest kolejnym elementem propagandowym, którego celem jest rozpowszechnianie lęku wśród fanów piłki nożnej, zamierzających wziąć udział w mistrzostwach. Na plakacie umieszczono logo Mistrzostw uzbrojonego terrorystę a obok niego napis „Poczekaj na nas”.
Na kolejnym plakacie widzimy Lionela Messiego, w więziennym uniformie za kratami, któremu z oczu płyną krwawe łzy. Legendę Barcelony zestawiono z napisami „Po prostu terroryzm” oraz „Walczysz z państwem, którego nie ma w tym słowniku”,

Mistrzostwa Świata 2018 będą rozgrywane w 11 miastach Rosji, od 14 czerwca do 15 lipca, kiedy to na stadionie w Łużnikach w Moskwie będzie rozgrywany finał.
Na innym plakacie ISIS zapowiada masakrę: „O, wrogowie Allacha w Rosji, przysięgamy, że ogień mudżahedinów spali was po prostu, czekajcie!”.
exi

Zobacz również: