Fuzja jazzu, trip-hopu, rocka i muzyki ludowej ogarnie płocki Dom Technika już za niecały tydzień. W czwartek 23 listopada o godzinie 19 w ramach projektu Alterstacja zagra wrocławski zespół Mikromusic. Bilety na koncert można jeszcze kupić w Bileterii Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki oraz na stronie www.pokis.infoserw.pl.
Na debiutanckim albumie „Mikromusic” wydanym w 2006 roku pojawiło się wielu gości, m.in. Leszek Możdżer oraz Sambor Dudziński. Na 10-lecie zespołu w 2012 roku został wydany koncertowy album oraz dvd „Mikromusic w Eterze”. Na początku 2013 pojawił się piąty krążek zespołu „Piękny koniec” zbierający bardzo pozytywne recenzje krytyków i fanów, a singiel „Takiego chłopaka” osiągnął ponad 11 milionów wyświetleń na portalu YouTube. Mikromusic ma również na swoim koncie nominację do konkursu Camerimage za teledysk do piosenki „ThankGodI’m a Woman”. Album studyjny Mikromusic „Matka i Żony” ukazała się w październiku 2015 roku. Płytę zapowiedział utwór „Krystyno”, we wrześniu zaś ukazał się singiel „Bezwładnie”, w którym gościnnie zaśpiewał Skubas. Kilka utworów, które znalazły się na płycie, tworzą również ścieżkę dźwiękową w filmie „Chemia” w reżyserii Bartka Prokopowicza. W listopadzie 2016 roku odbyła się premiera dwupłytowego albumu „Mikromusic w kwietniu” stanowiącego zapis trasy koncertowej Mikromusic.
„Tak mi się nie chce” to szósty album studyjny Mikromusic, którego premiera miała miejsce 30 października bieżącego roku. W tym roku zespół postanowił samodzielnie wydać płytę:„Wracamy do korzeni wydawania niezależnego. Nagrywamy płytę bez żadnych ograniczeń artystycznych i formalnych. A mając totalną wolność nie spełniamy niczyich oczekiwań. Nagrywamy nowe piosenki z ogromną radością i przyjemnością, co na płycie będzie jak najbardziej do usłyszenia”.
To najbardziej „piosenkowa” płyta zespołu w większości inspirowana muzyką lat 60-tych i 80-tych.
Skład zespołu:Natalia Grosiak (wokal), Dawid Korbaczyński (gitara), Robert Szydło (gitara basowa), Robert Jarmużek (piano), Adam Lepka(trąbka i instrumenty perkusyjne), Łukasz Sobolak (perkusja).
Koncert Mikromusic odbędzie się w czwartek 23 listopada o godzinie 19 w Domu Technika (ul. Kazimierza Wielkiego 41). Bilety w cenie 40 zł są jeszcze dostępne na stronie www.pokis.infoserw.pl oraz w siedzibie POKiSu przy ul. Tumskiej 9a.