Pitera zbombardowana w Sochaczewie

28
Prawo i Sprawiedliwość jest największym złem, a lekiem  na nie jest Platforma Obywatelska. Zaś na straży demokracji praworządności w Europie stoi Unia Europejska – tak w skrócie wyglądał przekaz Julii Pitery i Marcina Kierwińskiego, którzy  postanowili spotkać się z mieszkańcami Sochaczewa. Ci zaś zarzucili Piterze zdradę interesów Polski.
Politycy PO nie potrafili wskazać, jaką ich partia ma receptę na rządzenie Polską.  Musieli natomiast wysłuchać  pod swoim adresem wielu cierpkich słów. Zwłaszcza Julia Pitera, która  dwa dni wcześniej głosowała za rezolucją Parlamentu Europejskiego skierowaną  przeciwko Polsce.

 W piątek, 17 listopada, w  hotelu Chopin  Sochaczewie pojawiło się kilkadziesiąt osób, w tym liczna ochrona europosłanki Julii Pietry i posła Marcina Kierwińskiego.  Od początku dało się wyczuć, że sala jest podzielona na zwolenników PiS i PO. Ci pierwsi nie szczędzili Pietrze krytycznych uwag w związku z faktem, iż jako jedna z 6 europosłów PO głosowała przeciwko Polsce.
Kto jest faszystą?
Pitera, próbując bronić tego stanowiska, rozdała unijną rezolucję. Co jeszcze bardziej zirytowało wielu uczestników spotkania: – Obłuda! Zdrada! – dało się słyszeć głosy z sali.
Gdy pojawiły się pytania nawiązujące do głosowania w Parlamencie Europejskim, szybko ucinali je obecni na sali zwolennicy PO: –  Ja proponuje zmienić temat.
Jeden z uczestników, po pytaniu do Pitery, dlaczego nazwała 60 tysięcy uczestników Marszu Niepodległości faszystami, został  wyprowadzony przez ochroniarzy z sali.
Jeden z uczestników, po pytaniu do Pitery, dlaczego nazwała 60 tysięcy uczestników Marszu Niepodległości faszystami, został wyprowadzony przez ochroniarzy z sali.
– To był faszystowski marsz, bo na jego czele niesiono transparent o rasistowskich treściach – przekłamywał rzeczywistość Kierwiński. Ignorując głosy z sali, że nie jest to prawdą: – To był jeden baner gdzieś w tłumie.
– Od jakiej liczby banerów zaczyna się zło, zaczyna się faszyzm? Od jednego, od  pięciu, od tysiąca? – Pitera wtórowała Kierwińskiemu – Tak rodził się faszyzm w Niemczech. Hitler na początku też był sam.
Dziwnie to brzmi w ustach osoby, która w czasie kampanii wyborczej posługiwała się hasłem mającym faszystowskie konotacje – „Porządek musi być” (Ordnung muss sein).
Program w Wyborczej
Nie było lepiej, gdy na życzenie zwolenników PO zmieniono temat na pozornie bezpieczniejszy.
– Chciałbym abyście Państwo powiedzieli nam o inicjatywach ustawodawczych Platformy Obywatelskiej – zagaił jeden ze zwolenników partii Pitery i Kierwińskiego –  Jaki jest  wasz  program?  
– Było o tym w Gazecie Wyborczej – Marcin Kierwiński błyskawicznie poinformował, gdzie należy szukać programu jego partii. Po chwili się zreflektował i dodał: – Na pewno utrzymamy program 500 Plus, a nawet go rozszerzymy.
Ale ta deklaracja nie wszystkim zwolennikom PO przypadła do gustu. W następujący sposób odniósł się do niej Kazimierz Orzechowski, były wicewojewoda skierniewicki z ramienia Unii Wolności: – Dlaczego Platforma jest taka słaba? – pytał i od razu odpowiadał – Bo  przyjmujecie retorykę PiS. Przypominacie mi psa, któremu oni rzucają jakiś ochłap, jakiś temat a wy to powtarzacie za nimi.  Mówicie tu o Programie 500 Plus, a nic takiego nie ma. To fikcja. Mówię, to jako doktor nauk ekonomicznych i inżynier.
Na udowodnienie tej śmiałej tezy Orzechowski przeprowadził działanie matematyczne. Stosując własny, karkołomny wzór matematyczny wyszło mu, że program powinien nazywać się 150 Plus. Co sala przyjęła z rozbawieniem. Ten były działacz Unii Wolności nie po raz pierwszy wywołuje wesołość. W 1993 roku będąc radnym, w trakcie głosowania nad zmianami w składzie Zarządu Miasta Sochaczew, zjadł kartkę do głosowania. Informacja o tym trafiła nawet na pierwszą stronę popularnego wówczas Expressu Wieczornego.
 Pod wpływem dorsza
 Niezadowolenie wobec działań Platformy Obywatelskiej wyrażali także przedstawiciele innych środowisk, do niedawna popierających tę partię. Para  gejów zarzuciła, że Platforma Obywatelska przez 8 lat swoich rządów nic nie zrobiła  dla środowisk LGTB: – Choćby sprawa związków partnerskich nie została przez was załatwiona.
Krytycznych komentarzy po tym spotkaniu było wiele.
– Chciałbym państwu bardzo podziękować, że tak się ośmieszacie. – mówił jeden z uczestników  – Dzięki wam rośnie poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości. Róbcie tak dalej, a ono będzie jeszcze większe.

– W ten sposób nie zdobędzie się elektoratu. Dalej PO jest oderwane od rzeczywistości. – zauważył jeden ze zwolenników PO – Platforma nie potrafi komunikować się z ludźmi, żeby wygrać wybory nie może tylko mówić o odsunięcie PiS od rządów. PO musi też mieć swoje propozycje do realizacji, a tych wyraźnie brakuje.
– Odnoszę wrażenie, że pani Pitera jest całkowicie oderwana od rzeczywistości.  Cytując pisarza Jacka Dehnela: „Posłanko Pitero! Proszę łaskawie wyciągnąć głowę z dorsza, bo być może to, co ma pani na oczach, to łuski.” – podsumował przebieg spotkania jeden z jego uczestników.
Jes

28 KOMENTARZE

 1. Czy prawica naprawdę nie potrafi już NIGDY napisa prawdy? Po co takie kłamstwa i oszczerstwa? Przecież tam było wielu ludzi którzy widzieli jak to spotkanie wygldało naprawdę. Ogarnijcie się i zacznijcie pisa prawdę.

  • Z tego spotkania był filmik i zapewne jeszcze jest na YT..chcesz zarzuci kłamstwo,to obejrzyj ,tylko dokładnie..no tak ludzi była cała rzesza..koń by się umiał,bo za lodami w lecie więcej ludzi stoi w kolejce ,niż na tym spotkaniu było..dlaczego PO*srańcy to kłamcy.

 2. Szanowna Pani Redaktor, jeśli tak można nazwać kogoś, reprezentującego taki poziom rzetelności dziennikarskiej.
  Zacznijmy od tego, że spotkanie miało charakter otwarty, każdy mógł przyjść i zadać dowolne pytanie, nikt nie był wypraszany, o czym może świadczyć obecność zarówno Pani, wielu zwolenników PiSu jak i przedstawicieli Rady Miasta reprezentujących również opcję partii rządzącej. „Ochrona, o której jest mowa w artykule, czyli osoby z przypinkami Platforma Obywatelska Powiat Sochaczew, to członkowie lokalnego Koła Platformy na zaproszenie których w naszym mieście gościli posłowie Pitera i Kierwiński. Nikt nie został wyprowadzony, nawet awanrurujący się Pan że zdjęcia, który zapewne przyjechał z Państwem, ponieważ po kilku krzykach i epitetach2 w kierunku posłów sam poderwał się i udał w kierunku wyjścia, gdzie całkiem przypadkiem stała „fotoreporterka” Państwa „czasopisma” – żenująca prowokacja. Oczywiście padło kilka niewygodnych pytań od gości, ale na wszystkie, również te zadane przez zwolenników PiS padły wyczerpujące odpowiedzi. Tekst jest tendencyjny, stronniczy i pisany ewidentnie na zamówienie zwolenników PiS, ponieważ nie ma pokrycia w rzeczywistości, a po jego przeczytaniu odnoszę nieodpartę wrażenie, że to autor bardzo mocno oderwał się od rzeczywistości i orbituje gdzieś w odmentach Szaleństwa.

 3. Zgadzam się z przedmówcami! Żenujacy , kłamliwy , napisany na zamówienie teks.
  Kogo ochrona wyprowadziła ? Zwyczajna manipulacja szanowna Redakcjo !

 4. Oj biedni peowcy, mylą wam się nawet media a nie tylko prawda i fałsz. Autorem tego tekstu nie jest osoba, której to przypisujecie. Coś wam się zdrowo pomieszało. A co do przebiegu spotkania to taki mniej więcej miało przebieg. Co sami organizatorzy zarejestrowali na filmiku wrzuconym na fan page sochaczewskiego PO.

 5. Klakierzy PO chcą zakłamać rzeczywistość. Żałosne działanie, obejrzyjcie filmik z tej hucpy, który sami nagraliście. jest jak w tym artykule!

 6. Przecież i na zdjęciu i na filmiku wrzuconym przez PO na FB jest wyraźnie widać, że ochrona (w czarnych – prawie jak faszyści koszulach) wyprowadza tego pana.
  Proszę zobaczyć filmik (niestety nie jest to zapis całego spotkania) i komentarze pod nim.
  https://www.facebook.com/PlatformaObywatelskaSochaczew/videos/vb.287016184752301/1501011800019394/?type=2&theater

  • Troszkę nasze biedne pisiory i redaktorzyna z watpliwej reputacji portalu odlecieli na inna planetę. Zorganizujcie spotkanie z waszym posłem ministrantem – będziecie mogli bic pokłony i pewnie osiagniecie spektakularny sukces. A co do Pana Orzechowskiego – redaktorzyna nawet nie jest w stanie zrozumiec co ten człowiek mówił. Redaktorzyna pewnie startuje w castingu do tvp info więc musi pisac bzdury.

  • Zacznijmy od tego, że nie bylo zadnej ochorny, panowie widoczni na zdjeciu to czlonkowie sochaczewskiego kola PO. Po drugie „bohater” tego zajscia podbiegl do poslow z nie jasnymi intencjami, w zwiazku z czym zostal poproszony aby wrocil na swoje miejsce, skoro nie chcial tego zrobic zostal poproszony o wyjscie. Po trzecie to zalosna prowokacja bo ten przyszedl na spotkanie z autorka tego artykulu ktoa tuz przed jego „akcja” wstala i ustwila sie przy drzwiach aby zrobic odpowiednie miejsce.

 7. Na początku zaznaczam że nie jestem zwolennikiem PO. Poszedłem na to spotkanie z czystej ciekawości i najważniejsza sprawa którą sobie uświadomiłem to że nigdy zwolennicy pis i po się nie dogadają. A pomagają w podsycaniu wrogich nastrojów media. Pitera zbombardowana – nie zauważyłem szczególnych bomb oprócz kapiszonów powielanych wśród wyborców pis. Prawdą też natomiast jest że pani Pitera nie odpowiedziała na kilka pytań. Co do ochrony wyprowadzającej starszego pana: on tylko wstał i wychodząc podszedł krzycząc coś niezrozumiale do posłów a ochrona – no cóż ci panowie chyba nawet nie mają pojęcia o ochronie kogokolwiek ale chyba jako współorganizatorzy chcieli zadbać o porządek. Na pewno nikogo nie wyprowadzili. Co mnie zastanawia to po zakończonym spotkaniu kilka osób krytycznie wypowiadających się o działalności posłów rozmawiało z nimi już w spokojnej atmosferze. To by znaczyło że jednak mimo różnic można spokojnie rozmawiać. Szkoda że redakcja z tych nieformalnych rozmów nie pokusiła się o relację. Ja się chwilę przysłuchiwałem jednej rozmowie i stwierdzam, że była konkretna i rzeczowa. Po co więc pytam napadać na siebie?

  • Jest relacja live na facebook’u na stronie sochaczewskiego koła PO.
   Ten materiał został nawet wykorzystany w głównym wydaniu Wiadomoci na TVP… ale pisiorów musiało zabolec to spotkanie, ze nawet glowna pisowska „gadzinowka” musiala je obsmarowac oraz powstaly liczne paszkwile tak jak ten powyrzej. Swoja droga autor tego artykulu powinien wyslac CV do TVP-Info idealnie nadawlby sie do redagowania czerwonych paskow 😉 Propaganda gorsza niz za komuny

 8. A może nie miał racji? co do wyborów samorzadowych ( do tej pory PKWN nie rozliczyło się z tych wyborów) ale nigdy nie chciał i nie popierał rezolucji w sprawie ukarania Polski. Taka jest różnica między aferzystami z PO a patriotami z PIS-u.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ