źródło: Twitter/ London Fire Brigade

Londyn: ponad setka strażaków pracuje przy wieżowcu we wschodniej części miasta. W godzinach porannych czasu lokalnego miał wybuchnąć pożar, który pochłonął kilka pięter budynku. Informacje z wysp wciąż są aktualizowane, m.in. przez dziennikarzy radia RMF.

Strażacy wciąż pracują na miejscu, walcząc z żywiołem. Pożar wybuchł około godz. 9.00 czasu lokalnego w 19-piętrowym wieżowcu położonego w pobliżu centrum finansowego Canary Wharf. Ogień zajął trzy kolejne piętra budynku: ósme, dziewiąte oraz dziesiąte. Ma miejscu jest obecnych ponad stu strażaków, wozy strażackie, a także karetki pogotowia.

Podano informację, że odnalezione pierwsze poszkodowane osoby. Nie jednak jeszcze sprecyzowanych doniesień na temat tego jakiego rodzaju i jak poważne obrażenia mają wskazane osoby.

Wiadomość o wybuchu pożaru obiegła już wszystkie brytyjskie media. Co więcej dziennikarze opisując dzisiejsze zdarzenia wciąż przywołują pożar z 2017 roku. Wówczas 24-piętrowy wieżowiec Grenfell Tower stanął w całości w płomieniach. Był to jeden z najtragiczniejszych pożarów na wyspach w ciągu ostatnich dziesięcioleci. Ponadto w wyniku pożaru zginęło wtedy 79 osób.

źródło: RMF24, Twitter

ZOBACZ TEŻ:
  1. 3-letni chłopiec wypadł z okna na piątym piętrze. Pojawiło się nagranie
  2. Makabryczny wypadek na autostradzie. Kierowca zginął na miejscu. Zdjęcia z miejsca dają do myślenia
  3. Podpalony mężczyzna po 5 dniach w szpitalu zmarł. Policja ustaliła, że powodem ataku była jego orientacja
  4. Chiny: koszmarny widok w jednej z podstawówek. Chłopiec trafił do szpitala

Zobacz również: