wybuch gazu

IMGW kolejny raz ostrzega mieszkańców Polski przed możliwością wystąpienia groźnych zjawisk meteorologicznych, które mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla mienia, ale też i bezpośrednie zagrożenie życia. Wydany alert dotyczy aż sześciu województw.

IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne dla sześciu województw

„W sześciu województwach prognozowane są dziś burze z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia do regionów w południowej części Polski. Burzom ma towarzyszyć silny wiatr.” – czytamy w portalu Interia.pl.

Wydane przez IMGW ostrzeżenia mają pierwszy stopień i dotyczą kolejno województw: lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego oraz południowej części województwa mazowieckiego. Będą obowiązywały do piątku, do godziny 20:00 włącznie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje miejscowe opady deszczu do nawet 20 mm oraz wiatr, który w porywach może osiągać prędkość około 80 kilometrów na godzinę. Na niektórych obszarach wskazanych województw nie jest wykluczone także, że opadom deszczu i wiatrowi, towarzyszyć będą opady gradu.

„Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.” – przewiduje Interia.pl. Dlatego warto zabezpieczyć nasze mienie i jeśli widzimy pogarszające się warunki, jeżeli nie ma takiej konieczności, nie wychodzić z domu, a już na pewno nie przebywać na obszarach zadrzewionych, gdzie spadające konary mogą zagrażać bezpośrednio naszemu życiu. „Wiatr na południu może być silny i porywisty nie tylko w czasie burzy.” – ostrzegają synoptycy z IMGW, cytowani przez portal Interia.pl.

źródło: Interia.pl, PAP

  1. Rząd znalazł sposób na abonament RTV. Będą gigantyczne wpływy do budżetu
  2. Drastyczne zmiany na OLX. Wreszcie będziemy bezpieczni?
  3. Erotyczne wyznanie Beaty Kozidrak. Gwiazda opowiada o seksie z mężem

Zobacz również: