źródło: prancier.com/blog

Nowy Jork: władze miasta wpadli na pomysł jak przyciągnąć na nowo turystów. Aby odmrozić branże turystycznej, miasto chce wprowadzić ofertę obejmującą darmowe testy na koronawirusa, a nawet darmowe szczepionki.

Gro krajów, nie tylko europejskich powoli przygotowuje się do odmrażania poszczególnych sektorów gospodarki. Jako, że zbliża się okres wakacyjny, tym bardziej zainteresowano się branżą turystyczną, a zatem i turystami.

W Nowym Jorku pojawiają się pierwsze pomysły na przyciągnięcie turystów do miasta. Co ciekawe nie są one związane z nowymi atrakcjami. Władze najliczniejszego miasta w USA chcą postawić na bezpieczeństwo przyjezdnych.

Przypomnijmy, że w samym Nowym Jorku do tej pory wykryto ponad 2 mln przypadków zakażenia koronawirusem. Z czego 52 tys. osób zmarły.

[irp]

Tak Nowy Jork przyciągnie turystów?

Wedle nowej koncepcji władz Nowego Jorku w całym mieście miałby się pojawić mobilne punkty szczepień. Burmistrz Bill de Blasio zamierza wprowadzić darmowe szczepionki dla przyjezdnych.

Wszyscy chętni mięliby zagwarantowane szczepienie preparatem firmy Johnson&Johnson. Rzeczone punkty szczepień miałyby się pojawić najważniejszych pok kątem turystycznym miejscach. Stanął m.in. w okolicach Empire State Building, Brooklyn Bridge Park, Times Square czy też Central Park.

[irp]

Program jest dopracowywany

Co prawda program wciąż jeszcze jest dopracowywany. Jeśli koncepcja znajdzie swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości, miasto może uniknąć straty setek tysięcy turystów. Dodajmy, że w ciągu roku Nowy Jork odwiedzają miliony turystów z całego świata.

Jest to pozytywna wiadomość dla turystów. Przyjedźcie tutaj, jest bezpiecznie, to wspaniałe miejsce i będziemy się o was troszczyć. Upewnimy się, że się zaszczepicie, kiedy będziecie tu z nami – mówił de Blasio w wypowiedzi, którą przytoczył portal WP Turystyka.

źródło: turystyka.wp.pl/radiozet.pl

[irp]

Zobacz również: