Masz ochotę na lekkie, pyszne i zdrowe śniadanie w wersji fit? Oto prosty i smaczny, pełnowartościowy #fitposiłek: owsianka z suszonymi owocami…
Po pierwsze – ŚNIADANIE! Jest to pierwszy i najważniejszy posiłek po przebudzeniu. Ma wpływ na cały nasz dzień! Dostarcza porannej porcji energii i sprawia, że w ciągu dnia rzadziej sięgamy po słodycze. Osoby, które z niego rezygnują, częściej podjadają
w ciągu dnia, później spożywają kolację, przez co są bardziej narażone na otyłość.
Śniadanie najlepiej zjeść nie później niż godzinę po przebudzeniu. Powinno dostarczać 25-30% wartości energetycznej potrzebnej w ciągu dnia. Idealnie skomponowany poranny posiłek musi zawierać przede wszystkim węglowodany złożone, błonnik i białka, ale także dostarczać składniki mineralne, witaminy czy kwasy omega-3. Prawidłowo przygotowane fit śniadanie powinno nam zapewnić uczucie sytości na ok. 3-4 godziny.
Idealnym pomysłem na #fit śniadanie, zwłaszcza dla osób bardzo aktywnych, może być owsianka z suszonymi owocami bez konserwantów. To zdrowy i pożywny #fit posiłek, który dostarczy nam energii i cennych składników odżywczych – m.in. witamin A, B6, E niezbędnych dla właściwego funkcjonowania organizmu. Dodatkowo owsianka już na dzień dobry rozkręci nasz metabolizm, dzięki czemu szybciej spalimy kalorie.
Zdrową owsiankę najlepiej przyrządzać na bazie suszonych owoców- taka cenna mieszanka dostarczy nam dużą dawkę błonnika, który ureguluje poziom cukru we krwi i zapewni na długo uczucie sytości. Najlepiej sprawdzą się suszone owoce (koniecznie bez konserwantów- dwutlenku siarki i kwasu sorbowego)-na przykład żurawina, ale również morele i śliwki, które są dodatkowo źródłem witamin A i B6. Warto także wzbogacić owsiankę w pestki dyni- nie tylko dostarczą białka, ale też, podobnie jak suszone morele- witaminy E.

#fitprzepis: ZDROWA OWSIANKA

Składniki: 40 g płatków owsianych górskich, 10 g suszonej żurawiny np. Helio Natura, 5 g pestek dyni, 2- 3 suszone morele lub suszone śliwki np. Helio Natura
Przygotowanie:
Zagotuj płatki owsiane w mleku, następnie przelej do miseczki. dodaj suszoną żurawinę, pestki dyni, pokrojone suszone morele i… gotowe!

Wskazówka: Owsiankę można urozmaicić poprzez dodanie łyżki miodu, kilka orzechów laskowych (to dodatkowe źródło witaminy E i B6!)

Uwaga! Zdrowa owsianka to mocno energetyczne #fit śniadanie! Już o poranku wprawi nas w dobry nastrój na cały dzień 🙂

Zobacz również: