Jesteśmy w okresie wakacji. Dla większości urlop to czas korzystania z promieni słońca. Wracamy do domu opaleni i wypoczęci. Spoglądamy w lustro i dopadają nas wyrzuty sumienia. Przecież dobrze wiemy, że promieniowanie słoneczne szkodzi cerze.
Klimatyzacja w hotelu, czy samochodzie także jej nie sprzyja. Jednak jak oprzeć się wizji czekoladowej opalenizny? Ostatecznie wakacje to nie czas, by wprowadzać w swoje życie rygor i ograniczenia. Na szczęście dzisiejsza kosmetyka niweluje efekty naszych małych grzeszków.
Regeneracja skóry
Oznacza odnowę, leczenie, wyrównywanie strat. Wszystkie zabiegi kosmetyczne maja na celu ochronę skóry, stabilizację i wspomaganie jej czynności.
Uszkodzenia skóry następują proporcjonalnie do nasilenia i czasu ekspozycji i są widoczne mniej lub bardziej, w zależności od jej typu. Urządzenia klimatyzacyjne, sól zawarta w wodzie morskiej, wiatr odbierają skórze wilgoć. Również pot ją podrażnia. Dlatego podstawą pielęgnacji skóry po urlopie jest wyrównywanie utraty wody w naskórku.
Gabinety kosmetyczne proponują wiele zabiegów na twarz i ciało, które skutecznie zniwelują przykre uczucie przesuszenia. Są to zazwyczaj zabiegi peelingujące, które delikatnie zmiękczają i usuwają martwe komórki naskórka oraz odsłaniają nowe, zdrowe komórki. Doskonałym zabiegiem jest długi masaż, wykonywany na specjalnym żelu, ułatwiający głęboką penetrację aktywnych składników. Zakończeniem masażu jest zazwyczaj maseczka. Efekt widoczny jest już po jednym zabiegu. Uzupełnieniem zabiegu jest właściwa pielęgnacja w domu.
Stosujemy kremy nawilżające i rozświetlające, które podtrzymują efekt zabiegu przez długi czas. Cudowną sprawą jest zabieg nawilżający na twarz, szyję i dekolt. Ma na celu wyciągnięcie wody z najgłębszych zakamarków skóry na zewnątrz. Łagodna elektroterapia oraz delikatny masaż elektrodami pomagają wprowadzić aktywne składniki w głąb skóry. Ponieważ zabieg dostosowuje się do indywidualnych potrzeb cery, maseczkę kończącą dobiera się również pod tym kątem. Maseczka i masaż przywracają skórze odpowiednie napięcie i równowagę. Zabieg polecany jest w serii trzech zabiegów lub profilaktycznie, raz w miesiącu.Z mojej praktyki: wybór zabiegów jest stosowny do potrzeb skóry i co ważne zasobności portfela.
Hanna Kasztelan

Zobacz również: