Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu prowadzą poszukiwania współsprawcy włamania i kradzieży na stacji paliw, do których doszło w nocy 21 czerwca br. w Dobrzycach (woj. wielkopolskie). Mężczyzną poszukiwanym listem gończym, który został wydany przez wrocławską prokuraturę, jest 48 – letni Ryszard Wróbel, mieszkaniec powiatu wrocławskiego. Za wskazanie miejsca pobytu poszukiwanego mężczyzny Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu wyznaczył nagrodę w wysokości 10 tys. złotych.
Poszukiwany:
  • RYSZARD WRÓBEL
  • s. Stanisław, Stanisława
  • ur. 30.03.1969 r. we Wrocławiu
  • zam. Januszkowice, gm. Długołęka
Jak ustalili policjanci, Ryszard Wróbel wspólnie z inną osobą po włamaniu i kradzieży dokonanych w nocy na stacji paliw w Dobrzycach (woj. wielkopolskie) zbiegł z miejsca przestępstwa. Obaj podejrzani zostali zauważeni w okolicach Milicza (w miejscowości Baranowice) przez patrol policji, który podjął próbę ich zatrzymania. Sprawcy, mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych dawanych przez policję, nie zatrzymali się do kontroli i próbowali zbiec lokalnymi drogami, poruszając się skradzionym pojazdem Skoda Octavia. Auto porzucili na jednej z dróg kompleksu leśnego i kontynuowali ucieczkę pieszo.
Jeden z mężczyzn, w celu uniknięcia zatrzymania, strzelił z broni palnej w kierunku funkcjonariuszy, raniąc jednego z nich w szyję. Wobec bezpośredniego zamachu na życie policjanta, drugi z funkcjonariuszy użył broni służbowej wobec napastnika, raniąc go w dolne partie ciała. Mężczyzna na skutek doznanych obrażeń zmarł na miejscu.
Drugiemu z podejrzanych, Ryszardowi Wróblowi, zamaskowanemu kominiarką, udało się uciec. Mimo podjętych wówczas na szeroką skalę działań i zaangażowania znacznych sił garnizonu dolnośląskiego i wielkopolskiego, a także prowadzonych dalej intensywnych działań operacyjnych, które doprowadziły do zidentyfikowania poszukiwanego mężczyzny, do chwili obecnej nie udało się ustalić jego miejsca pobytu.
Osoby, które mogą posiadać jakiekolwiek informacje na temat mężczyzny oraz jego aktualnego miejsca przebywania, proszone są o kontakt z najbliższą jednostką policji lub pod numerem telefonu alarmowego (112, 997).
RYSOPIS POSZUKIWANEGO:
  • Wzrost około 180 cm, włosy ciemny blond, delikatne zakola czołowe, oczy jasne – niebieskie, szklana proteza lewego oka, kształt twarzy – pięciokątna, nos średni, prosty, szeroki, usta małe, wąskie, uszy średnie, przylegające.
  • Znaki szczególne – blizna na prawym uchu, szklana proteza lewego oka. Brak tatuaży.
Uwaga! Osoba może być niebezpieczna! Może posiadać broń palną. Może zachowywać się agresywnie i próbować ucieczki. W przypadku napotkania mężczyzny należy niezwłocznie powiadomić najbliższą jednostkę policji. Nie podejmować żadnych działań na własną rękę.
Z uwagi na to, że poszukiwany ukrywając się może zmieniać swój wygląd, poniżej przedstawiamy kilka jego wariantów.
(KWP we Wrocławiu / jch)

Zobacz również: