Policjanci z Lublina zatrzymali 33-latka, który podczas randki zaatakował 51-latkę, z którą się umawiał. Mężczyzna bił i dusił kobietę, żądając by ta oddała mu pieniądze i kosztowności. Kobiecie udało się uciec. Brutalny napastnik został już tymczasowo aresztowany.
Zarzuty rozboju w recydywie oraz gróźb pozbawienia życia usłyszał 33-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna na portalu randkowym poznał 51-latkę, z którą zaczął się umawiać. Podczas jednej z randek brutalnie zaatakował swoją wybrankę. 51-letnia lublinianka była duszona i bita pięściami. Mężczyzna żądał od niej pieniędzy oraz kosztowności. Sprawca został zatrzymany przez policjantów z KMP w Lublinie. Na wniosek śledczych został już aresztowany.

Znajomość 51-latki z 33-letnim mieszkańcem Lublina zaczęła się w czerwcu na jednym z portali randkowych. Po kilkudniowej korespondencji zauroczeni sobą nieznajomi postanowili, że zaczną się spotykać. Znajomość miała charakter intymny. Czasem 51-latka zapraszała mężczyznę do swojego mieszkania. Podczas jednej z takich randek 33-latkowi w oko wpadł wartościowy sprzęt. Bardzo spodobał mu się wielki telewizor oraz laptop.

W ostatnią niedzielę 33-latek postanowił ponownie odwiedzić swoją wybrankę. Idąc na spotkanie zabrał ze sobą rękawiczki robocze oraz pleciony sznur. Znajdował się pod silnym działaniem alkoholu. Początkowo randka przebiegała w miłej atmosferze. Jednak szybko czułe pocałunki i uściski przerodziły się w brutalny atak. Gdy 51-latka wyszła na chwilę do toalety została nagle powalona na ziemię. Mieszkaniec Lublina zaczął ją dusić i domagać się pieniędzy oraz kosztowności. Gdy kobieta zaczęła krzyczeć sprawca kilkukrotnie uderzył ją pięścią w głowę. 51-latce podczas tego ataku udało się oswobodzić i wybiec z mieszkania. Zdezorientowany napastnik, zdążył tylko wziąć laptopa wartego 600 złotych i uciekł.

Pracujący nad sprawą policjanci z KMP w Lublinie bardzo szybko ustalili miejsce pobytu 33-latka. Mężczyzna w momencie zatrzymania przez wywiadowców był nietrzeźwy. Trafił do policyjnego aresztu. Policjanci w lombardzie odnaleźli skradzionego laptopa. Podejrzany  został przesłuchany przez policjantów. W swoich wyjaśnieniach wyznał, że 51-latka nie była jedyną poznaną w sieci kobietą. Od maja kiedy wyszedł z więzienia spotykał się jednocześnie z kilkoma innymi kobietami.

Wczoraj 33-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał dwa zarzuty dotyczące rozboju i gróźb pozbawienia życia. Na wniosek policjantów i prokuratorów sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Mężczyzna za rozbój odpowiadał będzie w warunkach recydywy.

KMP Lublin

Zobacz również: