Fot. Protan Elmark
Lato sprzyja rodzinnym spotkaniom, a szkolne wakacje w dużym stopniu je umożliwiają. Ciepłe miesiące są nie tylko wybierane przez narzeczonych, ale także przez rodziny spragnione wielopokoleniowych spotkań. Nic dziwnego, to jedne z piękniejszych tygodni w roku! Jak wybrać odpowiednie miejsce na wesele lub rodzinny zjazd?
Organizator imprezy musi z góry założyć, że nie zadowoli każdego. Taka doza dystansu jest niezbędna, jeśli nie chcemy stracić humoru tuż przed uroczystym finałem. Kolejnym krokiem jest zadbanie o trzy elementy, które wprawiają gości w dobry nastrój. Są to: muzyka, menu oraz wyjątkowe miejsce. Ekspert Protan Elmark radzi, gdzie urządzić rodzinne spotkanie.
Fot. Protan Elmark
Przestrzeń dla swobody
Bez względu na to, czy przygotowujemy się do wesela, chcemy zorganizować zjazd rodzinny lub uszczęśliwić rodziców wyjątkową oprawą rocznicy ślubu – najważniejszym punktem na naszej liście powinno być miejsce. W Polsce nie można narzekać na brak sal bankietowych czy restauracji. W najbliższej okolicy z pewnością znajdziemy kilka propozycji zróżnicowanych pod względem wielkości oraz ceny za obsługę jednej osoby. Rodzaj oraz wielkość oczywiście dobieramy, kierując się liczbą zaproszonych gości. Wybór większej sali jest zawsze tym właściwym. Swoboda ruchów, brak ciasno ustawionych krzeseł i wąskich przejść sprzyja integracji i dobrej zabawie – nie warto na tym oszczędzać. Elementem niezwykle istotnym, który powinien wpłynąć na wybór miejsca, jest okolica. Jeśli na spotkaniu będą dzieci i młodsza młodzież, wykażemy się odpowiedzialnością, rezygnując z sal położonych przy ruchliwych drogach. Bliskość lasu, parku lub rzeki z pewnością przyczyni się do zbudowania wyjątkowego klimatu.
Fot. Protan Elmark
Modna alternatywa
W sytuacji, gdy mamy trudność ze znalezieniem odpowiedniego miejsca, możemy wziąć pod uwagę ciekawą alternatywę. – Namioty bankietowe i weselne to rozwiązanie dużo bardziej ekonomiczne – mówi Łukasz Krzymieniecki, Specjalista ds. Sprzedaży w firmie Protan Elmark. – Można z łatwością przewieźć je w każde miejsce i w krótkim czasie zamontować. Tym samym zorganizowanie ślubu lub bankietu w miejscy darzonym sentymentem stanie się dużo prostsze. Wbrew pozorom namioty są dostępne w wielu wariantach. W ofercie znajdziemy zarówno takie, które pomieszczą 250 osób, jak i modele dedykowane przyjęciom na 30-40 gości. Namioty są wykonane z wytrzymałego materiału, który ochroni przed deszczem oraz wiatrem. Wnętrza mogą być specjalnie dekorowane, np. poprzez montaż eleganckich podwieszanych sufitów, ozdobnych draperii czy szklanych fasad. Przyjęcie we własnym ogrodzie bez strachu o pogodę? To zdecydowanie propozycja bardzo wygodna – szczególnie, gdy organizacja przyjęć nie jest naszym konikiem.
Na to zwracaj uwagę!
W okresie letnim, kiedy odbywa się wiele rodzinnych przyjęć, ale także wyjazdów integracyjnych czy konferencji, wynajęcie odpowiedniego miejsca na spotkanie może okazać się problemem. Niektóre z sal trzeba rezerwować nawet z rocznym wyprzedzeniem! Pozostaje jeszcze kwestia estetyki. W większości przypadków wystrój jest podporządkowany stylistyce ślubnej. Zwykle też dekoracje nie mają klasycznego, uniwersalnego charakteru, ale wyrażają gust właścicieli sal. Efekt bywa zaskakujący. Ostatnim elementem, o którym należy pamiętać jest klimatyzacja. Na letniej imprezie po prostu nie może jej zabraknąć. To nie jedynie kwestia walki z upałem. Świeżość powietrza oraz jego temperatura wpłyną na samopoczucie gości, apetyt i co najważniejsze – późniejszą ocenę spotkania. – W ramach konfiguracji namiotu planujemy również montaż dodatkowych elementów, takich jak oświetlenie, ogrzewanie czy dodatkowe wejścia. Wszystko po to, aby w namiocie goście czuli się komfortowo – dodaje ekspert Protan Elmark.

Zobacz również: