Tusk wystąpił przeciwko milionowi Polaków w Wielkiej Brytanii

Na stronie internetowej Daniela Krawczyńskiego, posła z ramienia Partii Konserwatywnej do Izby Gmin, pojawiła się informacja, która w bardzo złym świetle stawia Donalda Tuska. Okazuje się, że przewodniczący Rady Europy stanął przeciwko Polakom mieszkającym w Wielkiej Brytanii.
Okazuje się, że Donald Tusk nie chciał zgodzić się z premier Teresą May, aby zagwarantować emigrantom na wyspach – w tym prawie milionowi Polaków – i pobierania zasiłków na rodziny. Wyraźnie nie chciał pomóc Polakom, żyć w spokoju na wyspach.
Propozycję taką złożyła w listopadzie premier Teresa May. Na stronie posła Daniela Krawczyńskiego czytamy na ten temat: „W toku negocjacji pomiędzy Unią Europejską a Wielką Brytanią, Premier Theresa May w listopadzie 2016 wyszła z propozycją do Szefa Rady Europy Donalda Tuska i Kanclerz Merkel, aby prawa Brytyjczyków w UE oraz prawa Europejczyków w Zjednoczonym Królestwie były zagwarantowane i nie były częścią negocjacji. Przewodniczący Donald Tusk wraz z Angelą Merkel odmówili jednak Premier May wcześniejszych gwarancji”.
Oto ta informacja na stronie posła Krawczyńskiego CZYTAJ TU WIĘCEJ O TEJ SPRAWIE
Być może Donald Tusk w ten sposób chciał spełnić swoją wyborczą obietnicę sprzed lat, że Polacy wrócą z Wysp Brytyjskich do Polski. Przypomnijmy jego inne obietnice.